Форум Борскового

Теми для публікацій та розмов


Політика і влада
17 жовтня 2008 (науковець)

Правоохоронна діяльність
17 жовтня 2008 (науковець)

Церква та релігія
23 вересня 2008 (науковець)

Село Борсків
20 вересня 2008 (науковець)

Питання-відповіді Інтерв'ю Всі записи

1

Ip: 91.124.74.98 Тема: Село Борсків
Борсків — село в Тиврівському районі Вінницької області. Розташоване на правому березі р. Південний Буг.

Датою заснування села його жителі вважають 1676 рік, хоча в офіційних документах воно стало згадуватися дещо пізніше – у 1724 р.

Понад 300 років тому засновники і перші мешканці Борскова – п\'ятнадцять старообрядницьких родин, які, рятуючись від жорстоких переслідувань за віру з боку офіційної церкви патріарха Нікона, покинули рідні місця в східному Підмосков’ї (“Гуслиці”), – оселилися в безлюдній місцевості, під невисокою горою, біля лісу («бору»), від чого і походить назва села. За всю історію існування Борскова його жителі свято дотримувались віри, за яку терпіли гоніння, збудували молільню, згодом – дерев\'яну церкву, а, коли вона згоріла під час пожежі – кам’яну. Був у Борскові і монастир, а за околицею села – чернечий скит.

Колись Борсків був авторитетним старообрядницьким центром регіону і мав досить велику кількість населення, яка навіть у перші роки радянської влади досягала 2,7 тис осіб.

Примусова колективізація, розкуркулення, репресії, закриття владою культових споруд, масовий відтік жителів села у місто в пошуках кращої долі викликали різке скорочення чисельності населення. Зараз кількість мешканців села лише близько 260, всі вони, як правило, люди похилого віку. Практично занепало і релігійне життя. Більше двадцяти років Богослужіння у церкві не відбуваються.

Пам\'ятки:

Храм Нерукотворного Образу, 1911 р. (побудований на місті згорілої дерев’яної церкви Успіня Богородиці)

Дерев’яна дзвіниця

Руїни монастиря, XIX ст.

Музеї:

Музей етнографії с. Борсків при сільській бібліотеці

20 вересня 2008


1


  Закрити  
  Закрити