{Реформи Укрпошти в Бринці-Церковнях|Без паперових ЗМІ у Бринці-Церковнях|Як жити без поштарів у Бринці-Церковнях?|Всі нюанси поштової реформи у Бринці-Церковнях}

Розвиток ринкових електронних послуг є світовим трендом, який останнім часом тільки посилюється. Спочатку електронна пошта, веб-періодика, тоді відеозв’язок, електронні платіжні системи тощо. Так сталось, що старша частина жителів Бринці-Церковних в силу власної законсервованості до останнього часу не хотіла і не могла вчитись користуватись електронними сервісами. Виходить, що коли поїзд пішов, то залишилось багато людей, що не будуть обслуговуватись належним чином. Мова йде про реформи Укрпошти. Багато соціальних функцій брало на себе це підприємство, адже навіть в найвіддаленішому куточку села поштарка принесе бабусі пенсію, газету, прийме платежі і навіть продасть деякі продукти. Для відшкодування збитків з державного бюджету було виділено півмільярда гривень за останній рік. Тепер цього не буде? Ми спробували проаналізувати, як реформи укрпошти вплинуть на життя громадян у Бринці-Церковнях по декількох напрямках.

По-перше, це місцева, регіональна та республіканська преса. Якщо раніше поштарки заносили газети прямо до дверей майже щодня, то тепер ходити до мобільних відділень жителям Бринці-Церковних буде просто не з руки, особливо в час, що не завжди збігатиметься з плановим графіком. Це утворить тотальне падіння тиражів, люди перестануть читати газети. Від так формування громадської думки для таких жителів не буде через звичний для них спосіб. Місцева влада буде або збільшувати дотації на покриття збитків місцевих ЗМІ або їх взагалі закриють через відсутність достатнього тиражу. Будемо спостерігати утворення нових Інтернет проектів на зразок «Бринці-Церковні онлайн», «Портал Бринці-Церковних» і т.п. Поки що читаємо наш сайт ;)

По-друге, це пенсія та інші платежі. Добре, якщо в людей похилого віку є діти, що можуть зняти кошти через банкомат, а якщо у людини проблеми зі здоров’ям і потрібно подолати значну відстань для отримання коштів в мобільному відділенні при негоді. Що можна порадити? Вчити онлайн сервіси щодо сплати комунальних платежів.

По-третє, це значне скорочення персоналу пошти. Куди підуть робити ці люди? Нових робочих місць не створено. Поштарі долали великі відстані по декілька разів на тиждень, а тепер залишаться будинки, в які взагалі ніхто не буде заходити. Це своєрідний зв’язок місцевого «бабиного радіо», коли поштарка більше новин розкаже, ніж напишуть в газеті. Функції поштарів безцінні особливо під час виборів, коли потрібно донести інформацію про потрібного кандидата.

Як бачимо, недоліків такої реформи більше, ніж потрібно. Можливо, з часом будуть усунуті всі негаразди. Автомобілі будуть їздити за графіком. А для забезпечення потрібного інформаційного простору буде підключений швидкісний інтернет в найвіддаленіший куточок Бринці-Церковних. Тільки це може компенсувати такі незручності. Адже з першого вересня відключать аналогове телебачення, а це буде тоді взагалі інформаційний вакуум.

Будемо надіятись на все добре. Зустрінемось!

Прес служба громади


21.08.2018р.


126747









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити