{Що таке ЕЦП і як ним користуватись?|Де взяти ЕЦП у Дружбі?|Як отримати ЕЦП онлайн у Дружбі?|Навіщо ЕЦП жителям Дружби?}

В опублікованих матеріалах нашого сайту при отриманні послуг онлайн досить часто можна почути про ЕЦП – електронний цифровий підпис. Якщо молоде покоління вже повністю оволоділо цією технологію, то старше покоління Дружби ще не зовсім орієнтується що це таке і як його взяти. При наданні послуг через мережу Інтернет державним, громадським органам та комерційним структурам необхідно ідентифікувати особу, яка до них звернулась. Для цього придумали ЕЦП – технологію, що дозволяє «побачити», що підписані файли(документи) і надіслані через електронну пошту саме від тієї особи, яка їх надіслала. Плюсів ЕЦП багато, це швидкість надсилання документів і економія часу на кабінетні черги. Друкувати самі підписані документи також не обов’язково. Маючи ЕЦП, подати потрібні документи можна навіть з іншої країни, якщо вдома це зробити не можливо.

В Україні отримати ЕЦП можна через 26 акредитованих центрів сертифікації. Звичайно, що в Дружбі всіх їх немає. Тому сьогодні ми дамо інформацію як отримати ЕЦП онлайн. Єдиний центр сертифікації, що може це зробити дистанційно – Приватбанк. Не на правах реклами, а задля зручності самих користувачів села ми продемонструємо, як це зробити не виходячи з дому (при умові, що вони вже користувались послугами Приватбанку).

Так от, через сайт Приват24 ми вводимо свій логін (телефон) і пароль. Далі в меню «Усі послуги» - «Бізнес» - «Електронний цифровий підпис» - «Завантажити сертифікат». Буде видно вже заповнені поля приблизно такого змісту. Тиснемо «Дані вірні».



Вам буде запропоновано вибрати директорію (папку) на комп’ютері, де будуть збережені ключі.



Далі прийде підтвердження – смс на телефон з чотирьох пар цифр, які необхідно ввести для завантаження ключа.



От і все, ключ завантажений, термін його дії – один рік. Якщо це робити вперше на своєму ПК – буде запропоновано створити спеціалізоване програмне забезпечення – CryptoPlugin. Це звичайна програма, яка при скачуванні встановлюється через певні етапи натискання «Далі», «Далі» і «Готово».

Як бачимо, нічого складного, на все про все часу зайняло 10 хвилин. Сам файл на комп’ютері має розширення jks. Його можна повторно скачати з сайту Приват24, якщо він десь втратиться. Використати його зможе лише той, хто його створив, бо при накладенні підпису будь-якого електронного документу необхідно буде вводити той пароль, який був введений при скачуванні ЕЦП. На сьогодні все, економте свій час при відвідуванні державних, комерційних та громадських органів, користуйтесь електронними сервісами прямо з домівок Дружби!

Прес служба громади


22.07.2018р.


171759









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити