{Чи варто встановлювати нічний електролічильник у Дулібах?|Для чого встановлюють двотарифний лічильник у Дулібах?|За скільки окупається двотарифний лічильник?|Як зекономити на використанні електроенергії в Дулібах?}

Сімейний бюджет кожної родини Дулібах залежить від її доходу та витрат, зокрема оплати комунальних послуг. Заробляти більше і економити на всьому – все зрозуміло. Але яким чином? Скільки витрачає типова родина з чотирьох чоловік на електроенергію у Дулібах? При активному споживанні всіх ресурсів суми за місяць можуть доходити до тисячі гривень. Тоді є можливість скоротити витрати. Почнемо все з аналізу.

Приміром, за місяць середньостатистична родина Дулібах використала 400 кВт електроенергії. Знаючи всі прилади домашнього господарства, ми можемо розписати їх в порядку спадання потужності і часу використання. Забігаючи наперед необхідно повідомити, що ми будемо описувати можливість ввімкнення приладів в нічний час, з 23-00 до 07-00. Це час при якому вартість електроенергії вдвічі менша через встановлення нічного лічильника. А чи варто його встановлювати при вартості 1500 грн. ми зараз порахуємо.

Так от, на першому місці в нас водонагрівач (бойлер), що використовує близько 50% всієї електроенергії. Ми можемо використовувати його в нічний час, якщо бойлер має досить велику місткість води, щоб вода не вихолодилась до ввімкнення приладу. Якщо придбати реле часу в межах 300-500 грн на такий прилад, то можна налаштувати його автоматичне ввімкнення/вимкнення по заданому часу. Отже, з 400 кВт місячної електроенергії ми можемо віднести на нічний час 100-200кВт в залежності від місткості бойлеру. Далі за вагомістю використання приладів йде пральна машина. Якщо ставити її на ввімкнення на ніч, то ми можемо використовувати за нічним тарифом близько 30 кВт. На третьому місці використання у нічний час йде холодильник та морозильна камера по 20кВт в місяць. На 7 нічних годин роботи припадає близько 10 кВт по обох приладах. На четвертому місці можуть бути насоси на опалення, електрична тепла підлога, інша побутова техніка, освітлення тощо. Ми можемо віднести орієнтовно 10 кВт на нічний час або взагалі не відносити нічого. В підсумку маємо 150+30+10+10=250 кВт.

Тепер рахуємо, що ми можемо зекономити. При умовних 250 кВт електроенергії маємо заплатити за звичайним лічильником 336 грн. (250кВт * 1,68 грн), а за нічним лічильником – половину, тобто 168 грн. При його вартості в 1500 грн, термін його окупності складе 9 місяців (1500/168). Якщо родина Дулібах не використовує електричний водонагрівач, то вночі можна буде використати близько 50 кВт, що становить 84 грн. Зекономивши 42 грн, нічний лічильник в нас окупиться за 3 роки.

Звичайно, що розрахунки цієї статті вказані досить умовно в залежності від наявності всіх приладів і їх використання. Також не треба забувати про інші непередбачувані витрати. РЕМ може вимагати винесення електролічильника на зовнішню стіну будинку, а це додаткові кошти. При цьому бюрократичні засади РЕМ можуть відтягнути встановлення такого лічильника не на один місяць. Також використання бойлера можна замінити на газову колонку, тоді витрати на нагрівання води впадуть приблизно в 5 раз. Але ця заміна обійдеться в чималу суму. З іншої сторони до використання електроенергії можна провести розширений аналіз і повну автоматизацію обігріву чи охолодження кімнат з використанням спеціальних датчиків та реле часу.

В пікові години навантаження на електромережу Дулібах значно зростає. Розподіляти по можливості споживання електроенергії – це задача всіх жителів села. Використання нічних лічильників буде додатковим стимулом економити кошти сімейного бюджету. Ми будемо тільки раді, якщо ця стаття вам сподобалась.

Прес служба громади


29.07.2018р.


172069









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити