{Чи вигідно добувати електроенергію з газу?|Який генератор вигідніше купувати в Головах?|Аналіз вартості виробленої електроенергії з генераторів|Чи варто використовувати генератори в Головах?}

При написанні попередньої статті ми виявили, що споживати газ для опалення будинку в 3 рази дешевше за електроенергію. В нас одразу виникла ідея - використати газовий генератор. Він перетворює газ в електроенергію. На відміну від бензинових та дизельних аналогів – значно економніший, не такий гучний і простий в використанні. Ціни на них починають коливатись від 5 тисяч і більше в залежності від потреб домогосподарств Головів. Єдиний недолік, що він споживає газ в той момент, коли потреба електроенергії може бути взагалі мінімальна. Тому виникла потреба все-таки на цифрах порахувати, чи варто використовувати добування дешевої електроенергії з газу та палива.


В нашому випадку газ може використовуватись, як природний (магістральний - метан), так і балонний. Перший з доставкою ми прораховували 5,39 грн. (середня ціна), а другий зараз вже коштує 8 гривень (пропан). Рахуємо витрати на 1 годину роботи газового генератора, потужністю 3 кВт:
для природного газу - 5,39грн/м3 * 4,13м3/год. = 22.26 грн./год.
для балонного газу - 8грн/м3 * 5,74м3/год. = 45,92 грн./год.

Для дизельного генератора для вироблення 1кВт електроенергії орієнтовно необхідно 250 г дизпалива, а для бензинового – 350 г бензину. Тому підрахуємо витрати для роботи одної години таких генераторів, потужністю 3 кВт:
для дизпалива – 250 г * 3год. * 20 грн. = 15 грн./год.
для бензину – 350 г * 3год. * 20 грн. = 21 грн./год.

Ми бачимо, що найвигідніший дизельний генератор, майже на половину дорожчі в використанні бензиновий та генератор природного газу і втричі дорожчий генератор для балонного газу.

Ніхто б не подумав, багато власників авто купують газові установки, щоб економити на заправці автомобілів. При цінах 8 та 20 гривень, бензин в 2,5 раза дорожче. Але генератори найбільше напруги дають дизельним моторам. Така специфіка. Будемо знати.

І повертаємось до нашої задачі - використовувати природний газ для виробництва електроенергії вартістю 1,68 грн. за 1 кВт буде дорожчим в 13 разів., балонний газ - в 27 разів, бензин - в 12 разів, дизпаливо – в 9 разів. Очевидно, що коефіцієнт корисної дії генераторів є невеликим, забагато енергії виділяється у вигляді тепла, звуку і просто холостої роботи. Ще потрібно генератори обслуговувати, заливати масло і вони мають свій певний ресурс роботи. Але тепер ми знаємо напевно одне – із всіх видів генераторів - дизельний є найбільш економічно виправданим.

Прес служба громади


21.05.2020р.


292355









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити