{Коли відбудеться останній перехід на зимній час?|Не забудьте перевести годинники в Горонді|Без переведення годинників у Горонді|Чи потрібно переводити годинники в Горонді?}

Навколо теми щодо переведення годинників вже цілий рік триває дискусія в Горонді, чи варто це робити. Адміністрація сайту виявила інтерес до цього питання, щоб дати всі відповіді з цього приводу.

Історія переведення годинників починається з 1981 року. Радянські економісти прорахували, якщо влітку стрілки годинників перевести на годину вперед, то світловий день переважної більшості населення, що прокидається о 7-й ранку протягнеться на годину довше ввечері. З цим всі погоджуються і зараз, тому, що влітку мало хто буде вставати раніше сходу сонця, а ввечері додаткова година світлового дня надзвичайно важлива. Економічно обґрунтовані статистичні дані дали підстави зробити висновки, що споживання електроенергії на освітлення додаткової години ввечері коштує надто дорого. Чому б не зекономити на цьому?

Що відбувається зараз? Розвиток демократії і європейських цінностей дали поштовх до написання відповідних петицій під різними приводами і аргументами до урядових установ європейських країн. Писали і про фізіологічні незручності і недоцільність такої економії через сучасне енергозберігаюче освітлення. Капіталістична система володіння активів прорахувала можливі прибутки через продаж додаткових мегаватів на ринках електроенергії і вирішила лобіювати інтереси великого бізнесу у стінах Європарламенту, прикриваючись інтересами простих європейців.

Рішення прийнято. З 2019 року всі європейські країни мають одностайно обрати для себе, по якому все таки часу жити далі. Якщо всі вирішать жити по літньому годиннику, то перехід на літній час буде останнім 31-го березня 2019 року. А якщо по зимовому, то 27-го жовтня 2019 року.

На сьогодні живемо по старими правилами, у Горонді перевести годинники на зимовий час потрібно буде у ніч з 27-го на 28-ме жовтня на годину назад. І це не загальне правило чи настанова. На адресу редакції приходили дуже цікаві пропозиції жити по обох годинниках. В узькому колі прийнято було казати о восьмій годині за зимнім часом. Наявність двох годинників допомагає урівноважити біологічні ритми тварин при їх годівлі у тваринницькій галузі та домогосподарствах. На добрий час доби!

Прес служба громади


17.10.2018р.


159633









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити