Місце народження: --
Новосілка Житомирська Область
Люди Житомирської області Новосілка



Останній візит: 7 квітня 2013, 08:16
Сторінку створено: 16 червня 2011

Анонімно

Підписка на оновлення сторінки

Додайте та налаштуйте сповіщення на свій е-мейл

Перейти
Микола Синицький Я  стояв і милувався   вечірнім прохолодним  небом, де  кружляли два вОрони, чорні як смола. Читав , що  живуть вони дуже довго , десь більше трьохсот років. А чому би і ні?  Адже  перші, допотопні люди жили майже тисячу років.  І нічого. Поки не загинули за діла свої чорні у вселенській воді. 
  Якого кольору колись були вОрони? Можливо,  як і зараз,  чорні.  А можливо, таки ж білі, як і лебеді.
  А може то вони за своє довге життя  з висоти свого пташиного лету бачили дуже багато людської негідності і від переживань тих взяли та й почорніли.
І  зараз, коли пролітають над людьми,   обовязково каркають. Мабуть щось хочуть  сказати.    Що?

11 січня 2013

Микола Синицький Моє рідне село Новосілка-
Батьківщина маленька моя.
Ти для мене , як мати для сина,
Найдорожча у світі земля.

Я люблю тебе, краю, всім серцем,
Твої обрії, плеса, гаї.
І сади твої біло-рожеві,
Де співають всю ніч соловї.

Тут ходив я твоїми стежкками,
Слухав пісні веселі й сумні.
Та й навчався від тата і мами,
Як чинити добро на землі.

В полі низько летить перепілка.
Цвіт калини немов би фата.
Не згубися в світах Новосілка -
Батьківщина найкраща моя.


12 жовтня 2011

Микола Синицький Село Новосілка розташоване в мальовничому місці Житомирського Полісся, з лівого берегу річки Уж. Поруч з селом тече маленька річечка довжино трохи більше восьми-десяти кілометрів, що бере свій початок біля села Верби і впадає в річку Уж між Березівкою і Барашами. Назву цієї маленької річечки майже ніхто з місцевих жителів не знає, така як на звичайних картах вона не значиться. Особисто  мені ця назва стала відома з розсекречених і виставлених в інтернет військових кілометровок. Назва цієї річечки - Рожаниця. На мій погляд,  назва каже сама за себе. А ще я замітив одну особливість розташування нашого села. Якщо дивитися на нього з північної сторони з курганків, або з південної сторони з Кошари, то дуже чітко видно, що село лежить ніби на глибокому дні широкої  пересохлої  річки. Можна робити свої припущення , але краще буде коли такі питання будуть досліджувати науковці. Місцевість , де розташоване село на мій погляд має багато не розкритих географічних та історичних загадок. До прикладу взяти хоча би кургани з північної сторони села. Переодично вони розкопуються, але   не зрозуміло ким і для чого.  Якось  чув від одного старожила ніби на правому березі Рожениці  за селом з північної сторони на горі стояла фортеця.
   Заслуговує на увагу і дуже цікаве природне джерело на Миколинцях (а точніше Микулинцях), вода якого користувалася великим попитом в місцевих жителів ще з часів 19 сторіччя, по крайній мірі , з тих часів, коли про це вперше згадувалося в офіційних наукових працях. Було б дуже цікаво і корисно , щоб дослідницькими питаннями займалися відповідні фацівці. Користь для всіх буде очевидною.

18 червня 2011

Гості сторінки

Поділіться сторінкою в соцмережах:



  Закрити  
  Закрити