{Що робити з безпритульними тваринами в Криштопівці?|Яку загрозу несуть безпритульні тварини?|4 способи вирішення проблем з безпритульними тваринами}

Проблема безпритульних тварин вже не один рік завдає клопоту жителям Криштопівки. Бродячі собаки нерідко бігають зграями, несуть загрозу прохожим, особливо дітям. Бездомні коти створюють загрозу для домашніх тварин, через їх полювання у домогосподарок села часто пропадають курчата, каченята інша живність. Безпритульні тварини являються переносниками багатьох шкідливих хвороб. При близькому контакті ці тварини передають інфекції, що іноді бувають невиліковними через несвоєчасне реагування. Деяким жителям Криштопівки просто нестерпним є гавкання собак чи нявчання котів, особливо весною.

Що робити з безпритульними тваринами? Тут є декілька варіантів. За перший варіант виступають жителі села, що всіляко захищають бездомних тварин, інколи беруть їх додому чи просто підгодовують. Якщо брати до уваги середню тривалість життя таких тварин у неволі 5 років, то при такому «підживленню» вони доживають до 10-ти років і залишають після себе не одне потомство. Не можна і не заперечувати жителям, що беруть на себе опіку за такими безхатченками. Вони, особливо собаки, вірно служать і захищають від можливих злодіїв.

Другий варіант особливо кардинальний і доступний. Він раз і назавжди вирішує проблему Криштопівки. Це відлов і відстріл. Трохи дорожчим буде варіант з «усипінням», але справа того коштує. Якщо відкинути всі моральні принципи, то вбивство бездомних тварин стає не такою великою ношею, як шкода здоров’ю жителів міста через загрози написані вище.

Третій варіант вирішення такої проблеми вимагає значного фінансування, бо вимагає побудову притулку для бездомних тварин, постійного харчування, оплату праці персоналу і комунальні платежі. В розрахунку це близько 50-100 гривень на місяць з кожної людини села. Чи всі жителі погодяться на таке фінансування? Чи знайдуться меценати, що покриють всі витрати такого притулку?

Четвертий варіант самий прийнятний. Він забезпечує вирішення проблеми з найменшими витратами. При середньому розрахунку 300 грн. за стерилізацію собаки/кота є можливість знизити темп розмноження таких тварин. Хто візьметься за таку роботу, якщо в районній ветеринарній лікарні немає достатнього фінансування? Так, це справа кожного жителя Криштопівки і місцевої влади організувати роботу щодо стерилізації безпритульних тварин. Це справа і відповідальність тих, хто, завівши домашню тварину, ніколи не вижене її з двору. Це справа і тих, хто може взяти до дому тварин серед тих, що опинились без хазяїв. Турбуватись про наших менших улюбленців не так важко, вони завжди будуть дарувати тепло у відповідь на ласку. Бережіть братів наших менших.

Прес служба громади


11.05.2018р.


101916









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити