Всі записи (37)

Де перевірити себе в списку виборців

Мабуть, настане рай на землі, коли бюрократична складова нашого суспільства відійде в минуле. При зверненні до кожної державної організації потрібно додавати паперовий документ – заяву, звернення, прохання і т.п. Наша соціальна мережа йде по іншому шляху – шукає способи уникнути цього і робити все з допомогою Інтернет. Отож, сьогодні актуальна тема виборів Президента України. Всі свідомі українці мають прийти на виборчі дільниці і обрати гідного кандидата. Але як перевірити себе в списках виборців? Особливо, коли була змінена прописка чи прізвище, особа досягла 18-річного віку.

Раніше це робилось на дільницях. Це і зараз можна зробити за 5 днів до проведення виборів. Можна звірити себе в іменному запрошенні на вибори. Воно має бути доставлене за адресою проживання кожного виборця не пізніше 10 днів до початку виборів. Також можна себе звірити в Державному реєстрі виборців, вони працюють на постійній основі. При собі необхідно мати лише паспорт. Тільки найпростіше все це зробити через Особистий кабінет виборця.


За вказаним посиланням ми заповнюємо свої контактні дані – ПІБ, дату народження, населений пункт і електронну пошту. Після відправки даних необхідно ввести код щодо підтвердження опрацювання запиту (знаходимо в себе в пошті).


Якщо все вірно було заповнено, нам прийде повідомлення приблизно такого змісту:


Але що робити, у разі відсутності себе в списку виборців? Тоді дійсно, необхідно проходити невелику бюрократичну процедуру. Скачуємо зразок заяви, вписуємо свої вірні дані і йдемо до найближчої виборчої дільниці, де ви бажаєте голосувати на виборах. Заяву також можна подати до державного реєстру виборців за посиланням, наведеним вище. І все це треба зробити не пізніше ніж за 5 днів до виборів.

Як бачимо нічого складного. Варто тільки не забути прийти на вибори у день голосування. Виборчі дільниці відкриті з 8-ї до 20-ї години. Заздалегідь сплануйте свій день, щоб мати можливість все зробити вчасно. Нехай щастить.

Прес служба громади


27.03.2019р.

Перегляди 804
Погодні радари точніші за погодні сайти
За кого проголосує Україна на виборах Президента?
Де можна подивитись декларації службовців?


Поділіться сторінкою в соцмережах: