Всі записи (37)

Чи може боліти щитоподібна залоза?

Найпоширенішою причиною звернення до лікаря-ендокринолога є порушення роботи щитоподібної залози. До цього можуть призвести різні фактори, і з ними слід ознайомитися докладніше. На сайті університетської клініки Фрайбурга представлено детальну інформацію про лікування щитоподібної залози за кордоном, методи діагностики та профілактики. 

Причини розвитку проблем із щитоподібною залозою і симптоматика

Щитоподібна залоза розташована під гортанню, це орган внутрішньої секреції, що складається з двох часток. Вони з'єднані перешийком і візуально схожі на метелика. 

Основна функція — вироблення гормонів (тироксин, трийодтиронін, кальцитонін) та регулювання енергообміну клітин в організмі. Порушення функціонування цього органа негативно впливає на стан здоров'я. 

До основної симптоматики відносять:

До проблем із щитоподібною залозою можуть призвести різні причини, зокрема й спадкова схильність, погана екологія, шкідливі звички, порушення гормонального фону та ін. 

Чи може боліти щитоподібна залоза?

У разі проблем зі щитоподібною залозою з'являються болі та відчуття клубка в горлі. Ознаками больового синдрому є нестабільність тиску, аритмія, зміна ваги, швидка стомлюваність та ін.

Боліти залоза може при вузловому зобі, коли орган збільшується в розмірах, що призводить до стискання дихальних шляхів. Крім того, біль виникає при тиреоїдиті — запальному процесі, причиною якого є вірусна інфекція.

Біль у ділянці щитоподібної залози може виникнути і внаслідок інших порушень в організмі — остеохондрозу шийного відділу чи захворювань ЛОР-органів. 

Діагностика та лікування раку щитоподібної залози

У разі появи відчуття грудки в горлі та болю під час ковтання слід записатися на прийом до лікаря-ендокринолога. Він проведе огляд і призначить обстеження — УЗД та аналіз крові з вени на гормони. 

Для кожного пацієнта ціна діагностики в клініці Німеччини визначається індивідуально й залежить від сукупності факторів. Призначається обстеження за програмою чек-ап — огляд лікаря, УЗД, сцинтиграфія, аналізи крові, зокрема й на гормони, антитіла, біопсія за показаннями.

За результатами фахівець поставить діагноз і призначить лікування. Лікують вузли щитоподібної залози хірургічним шляхом, якщо новоутворення злоякісні та швидко ростуть у разі неефективної медикаментозної терапії.

Для лікування захворювань щитоподібної залози призначається консервативна терапія чи хірургічне втручання. У першому випадку це прийом препаратів для усунення йододефіциту.

Операція призначається за таких показань: пухлини, швидке розростання новоутворень та ін. У такому разі орган видаляється частково чи повністю залежно від діагнозу, стадії, стану пацієнта та інших чинників. Після операції підбирається довічна замісна терапія. 

Перегляди 758




Кредит на 50 мільярдів долярів
Тепер в нас керовані високоточні авіабомби малого діаметра (GLSDB)
Чому варто служити в ЗСУ?


Поділіться сторінкою в соцмережах: