{Мобінг у Липках, що це таке?|Як боротись з мобінгом в Липках?|Що робити жертвам мобінгу Липок?|Як захиститись від мобінгу в Липках?}

Тема булінгу або цькування в школі плавно переходить в дорослі трудові відносини. Нещодавно у Верховній Раді України з’явився законопроект щодо протидії мобінгу – такої форми систематичного цькування співробітників на роботі у вигляді психологічного тиску з метою їх звільнення. Думаєте такого не буває? Повірте, кожен другий працівник Липок за все життя був жертвою або свідком такого своєрідного насилля. Отже, проблема існує. І вирішити її можна звичайними штрафами або громадськими роботами, так вважають наші депутати. Логіка в цьому є і справедливість. Треба ж дати правову основу працівникам села, що потребують захисту. Очевидно, що цим скористаються найбільш сміливі робітники, які мають силу волі і самоповагу. Але на практиці таких не багато. Теж саме, що і булінгом. Триває адаптація судової системи до винесення подібних вироків. Проте лід тронувся. Кривдники будуть побоюватись робити наклепи, обливати брудом, висміювати, бо є відповідальність керівництва підприємств, установ, організацій повідомляти підрозділи нацполіції щодо виявлених зловживань.

Доки такий Закон не прийнятий, варто провести профілактичні бесіди з працівниками Липок всіх уповноважених високопосадовців, застерегти, запобігти від такої поведінки. Насамперед, потрібно вжити заходів жертвам мобінгу. А саме, спробувати порозумітись, розібратись в ситуації. Замикатись не варто, а навпаки треба приділяти увагу більше колегам, щоб розпізнати, від кого йде ініціатива цькування. А коли ворог відомий, можна знизити його авторитет у очах оточуючих. Головне, не панікувати. Порадьтесь з психологами чи юристами. Вдома більше часу приділяти приємним моментам, можливо, хтось з друзів теж був у подібній ситуації, як вдалось вирішити проблему. Якщо ініціатива цькування йде від керівництва, то слід більше уваги приділити йому і вийти на новий рівень відносин. Або просто змінити роботу. Здоров’я одне, а робіт може бути скільки завгодно.

Прес служба громади


05.03.2019р.


75855

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити