{Хто такі екоактивісти?|Чи належите ви до екоактивістів?|Що роблять екоактивісти в Любо-Надеждівці?|Чим займаються екоактивісти Любо-Надеждівки?}

Сучасна екосистема України в цілому і Любо-Надеждівки зокрема потребує великої уваги. Забруднення навколишнього середовища, вирубка дерев, збільшення парникових газів несуть загрозу жителям хутора. Останніми роками посилюється роль екоактивістів в житті нашого хутора. Це люди, що належать до екологічних чи соціальних кампаній щодо запобігання шкоди навколишньому середовищу. Не обов'язково вішати на себе ярлики, щоб бути захисником природи Любо-Надеждівки. Але ми зібрали декілька напрямків такої діяльності, що націлять жителів хутора на добрі справи і ідентифікують їх як соціально активних громадян.

Найпростіший спосіб допомогти природі — це відмовитись від пластикових пакетів. На їх виробництво потрібно багато енергії, багато сміття виникає внаслідок їх експлуатації, тим більше в природі вони не зникають просто так, на це потрібно багато років. Використовуйте в якості альтернативи сумки, корзини, паперові пакети.

В Любо-Надеждівці існує велика кількість батарейок, що потребують утилізації. Статистика по країні говорить, що лише 1% батарейок передають на утилізацію, а решта викидається. Екоактивісти поширюють місця прийому використаних елементів живлення, як правило це супермаркети в великих містах. Будемо сподіватись, що їх мережа розшириться.

Багато користі для власного здоров’я буде тим громадянам, що пересядуть з автомобілів на велосипеди. Тепла пора року дозволяє це зробити, тим більше що їх сімейні бюджети поповняться додатковими коштами. А саме головне, що викиди шкідливих речовин в атмосферу скоротяться.

Значного прогресу в переробці побутових відходів можна досягти, коли кожний житель Любо-Надеждівки почне сортувати своє сміття. Не обов’язково в хуторі має бути організовано таке сортування. Чимало органічних відходів може бути використано для перегною. Деяке сміття придатне для спалювання в приватних домогосподарствах. Досить часто будівельне сміття використовують для ремонту узбіч і віддалених грунтових доріг.

І на останнє. Інтернет активність в соціальних мережах, підкріплена лайками, коментарями і репостами, виховує культуру поведінки громадян нашого хутора. Деякі з них смітять на вулицях просто з причини неправильного виховання і донесення інформації. Деяким не вистачає яскравих прикладів притягнення до відповідальності порушників. Але це вже інша тема. Бережіть природу!

Прес служба громади


12.05.2018р.


101016









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити