{Пенсійна реформа в Малій Анастасівці|Пенсія по-новому для жителів Малої Анастасівки|Що очікувати пенсіонерам Малої Анастасівки?|Пенсійна реформа в цифрах і коментарях}

Ще одним актуальним питанням жителів Малої Анастасівки є пенсійна реформа. Адміністрація сайту достатньо вивчила всі плюси та мінуси вказаної реформи, щоб дати прогноз та своє бачення на всі зміни в законодавстві з даного питання.

Якщо всі пенсіонери Малої Анастасівки з досить тривалим стажем очікували на підняття пенсії (другий етап пенсійної реформи), то цього не сталось поки що. Натомість з 2019 року настануть обмеження на мінімальний страховий стаж – 15 років для призначення пенсії. Причому при наявності заробленого стажу з 15 до 16 років, виходити на пенсію можна в 65 років, а при стажі від 16 до 26 років – в 63 роки. Подумайте, хто працював в Малій Анастасівці офіційно тільки 25 років, і сплатив всі внески за ці роки… При нинішньому рівні життя в селі, дожити до отримання пенсії – це вже буде надскладна задача. Повернути з пенсійного фонду можна тоді якусь невелику частину. Чому не можна створити прозору систему пенсійних внесків, щоб кожен працюючий Малої Анастасівки міг бачити свої відрахування? При виході на пенсію він бачив всі зароблені кошти і певну частину (наприклад, 15-20%) віддавав Пенсійному Фонду на обслуговування своєї справи. Решта розподілялось би років на 20 з можливістю забрати недоотриману пенсію нащадкам померлого. Утопізм звичайно. Але в європейський країнах є можливість самому вибирати страхову компанію. В нас існує державна монополія і без відкритості власних грошових потоків не складно прорахувати наскільки не вигідно працювати офіційно.

Власне пенсійне страхування почне діяти з першого січня 2019 року. Але й тут свої аспекти. Для працюючих Малої Анастасівки віком 30-35 років воно буде обов’язковим в розмірі 2% від розміру заробітної плати. Цей відсоток буде збільшуватись з ростом заробітної плати, але не більше 15%. На відраховані кошти будуть нараховуватись відсотки, тільки не такі, як на депозиті в банку очевидно, а такі, щоб дотримати їх цілісність перед впливом інфляції, більш за все. Задача полягає в тому, що за цим додатковим відрахуванням можна збільшити розмір пенсійного забезпечення. Але ж все таки, чи не вигідніше віднести гроші до банку і покласти на депозит, аніж піддатись на ще один фонд відрахування?

А тепер про приємне. За даними Міністерства соціальної політики середня пенсія в Україні становить 2400 грн. В 2019 році вона становитиме 2600 грн, в 2020 році - 2800 грн. Щороку підняття прогнозується на рівні 200 грн – така собі надбавка. Якщо ціни піднімуться до європейських, тоді й дійсно мотивації для офіційного оформлення жителів буде ще менше. Але поживем, побачим.

Прес служба громади


21.10.2018р.


72045

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити