Ігор Янушкевич Баняк з бараболею. Перед тим як вiдварену потовкти 2-3 барабольки для себе, i з сальцем... все остальне-свиням.
30 august 2010
Іван Дякун Пане Ігоре! Дякую за нагадування говірки і лексики. Дуже приємно. А то у гонитві за "чистою українською" чомусь надто зневажається "жива українська" мова. Ба навіть академіками від філології...
Василь Костюк У нас також говорять - чавун, але він міг бути і полив'яний зсередини. Такі чавуни використовувалися для варіння голубців у печі, каші, яку раніше завжди на празниках (поминках) давали - вони у цих чавунах і в печі дуже смачні виходили.
25 august 2011
See all 5 comments
Василь Костюк А ще полив'яні чавуни ввмуровували збоку у піч, щоб гріти воду і такий чавун звуть у нас - коцьолок (молоді господарі вже не хочуть вмуровувати).
Люба Люба Саме так, залізний міст через річку Горинь.
23 june 2010
See all 3 comments
Валерій Побідаш Спокійно Горинь котить хвилі, сузір'я тихо мерехтить. Вже сходить місяць і сяють зорі, листя осичини тремтить (з повстанської пісні "Горинь")
Люба Люба Покрова Богородиці. 1738 р. с. Могиляни. Острозька майстерня.
18 february 2010
Люба Люба Сюжет ікони 'Покрова Богородиці' пов'язаний з подією, що сталася у Константинополі в середині І століття. Візантійська імперія в цей час вела війну з сарацинами, місту загрожувала велика небезпека. У призначений день Св. Андрій Юродивий і його учень Св. Єпіфаній були у Влахернському храмі на всенощній службі.
18 february 2010
Люба Люба Саме до такого раннього типу іконографії належить ікона 'Покрова', створена в майстерні Острозького іконописця в 1738 році на замовлення громади церкви в с. Могиляни. У нижній частині ікони є напис: 'Сей сооружила образ громада могилянская за проводом отца Дивинского, прокуратора мещанского року Божого 1738 июля дня 28'.
18 february 2010
Люба Люба На іконі зображені селяни, на кошти яких було споруджено образ. Богоматір покриває їх омофором та благословляє. У них добрі лагідні обличчя, в яких художник намагався передати індивідуальні риси зовнішності.
18 february 2010
See all 5 comments
Люба Люба Стоячи на колінах з молитовно складеними руками, селяни дивляться на Богородицю із захопленням та замилуванням. На іншій стороні ікони зображено Вознесіння Ісуса Христа.
Іван Дякун І не храм. І не капличка. А сворює людині можливість запитати у себе: "Хто я на цій землі? Що я роблю? Чи живу я чесно? Чи чесні у мене наміри?. Зосередитись, і дати собі відповіді...