{Як відгородитись від сусідів у Полівцях?|Чи правильно встановлені паркани у Полівцях?|Як розділити межу між сусідами у Полівцях?|Чи правильно відмежовані жителі Полівців від своїх сусідів?}

Перша всеукраїнська соціальна мережа все більше переймається інтересами жителів Полівців. Цього разу розповідь буде про те, як відгородитись від сусідів, щоб не нашкодити їм. Чому саме зараз ми піднімаємо це питання? Ви вже не перший раз бачили, прогулюючись Полівцями, великі паркани, споруди, дерева, що просто перетинають межі земельних ділянок. Але багато-хто не знає норми відстані від огорожі до споруд і висаджень. Ще не пізно все змінити цією осінню, щоб мати гарні стосунки з сусідами.

Спершу мова піде про паркани. Згідно державних будівельних норм огорожі можна ставити між сусідами висотою не більше одного метру або з сітчастого матеріалу, щоб тінь не заважала росту рослинності. Винятком може вважатись ситуація, коли сусіди домовились між собою про іншу висоту спільного забору та матеріал, з чого він зроблений. Глухі конструкції дозволено ставити лише з зовнішнього боку вулиці.

Тепер про норми відстаней. Жилі будинки мають бути на відстані, не менше 3-х метрів від огорожі. Краєм будівлі вважається дах, що знаходиться найближче до огорожі. Інші нежилі споруди мають бути на відстані не менше 1-го метра від огорожі, крім будівель з тваринами (4 метри), а також бані, літнього душу, туалету, вигрібних ям, та колодязю (8 метрів). Дерева мають висаджені на відстані не меншій ніж 3 метри при тому, щоб листя, корені та урожай з них не перетинав межі земельної ділянки. Малі дерева висаджуються не ближче 2-х метрів, а кущі – 1-го метра.

Ще варто наголосити, що державні будівельні норми втрачають чинність, оскільки такі питання відносяться до компетенції органів місцевого самоврядування. Місцева рада має погодити з місцевим органом містобудування та архітектури свої правила забудови та благоустрою Полівців. Зазвичай ці правила повністю збігаються з державними будівельними нормами. Якщо спори стосовно насаджень та будівель не можна вирішити самим сусідам, то для врегулювання ситуації можна запросити вуличкома Полівців, а при його відсутності звернутись до представників місцевої влади. Щоб справа не дійшла до суду рекомендуємо дотримуватись всіх норм при будівництві та висадженні рослинності. Мати гарні відносини з сусідами даються не кожному. Ідеальних стосунків не буває, але зменшити ризики і покращити взаємини можна. Наша хата не скраю.

Прес служба громади


27.08.2018р.


16365

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити