{Чого ще не зроблено в Рай-Олександрівці?|До чого варто прагнути в Рай-Олександрівці?|Нездолані вершини Рай-Олександрівки|Плани на майбутнє Рай-Олександрівки}

Коли всі проблеми Рай-Олександрівки будуть вирішені, обов’язково знайдуться нові непідкорені горизонти. Це ті ноу-хау, які вже успішно впроваджені в деяких містах нашої земної кулі. Можливо, через певний десяток років Рай-Олександрівка теж матиме певний прогрес, щоб жити на новому рівні. Якби там не було, але ми сьогодні розповімо про п’ять розумних міст світу, в яких майбутнє вже настало.

Китайське місто Иньчуань з населенням 1,6 млн. жителів не потребує готівки, банківських карт, проїзних документів. Для оплати товарів та послуг варто лише показати своє обличчя системі для того, щоб потрібна сума була списана з рахунку власника. Магазинів як таких там немає. Всі продукти замовляють через додаток на телефоні, а забирають їх у найближчих холодильниках-камерах зберігання.

Японське місто Фудзісава побудоване в 2016 році з населенням 3000 чоловік. Воно особливе тим, що там використовується тільки сонячна електроенергія, навіть серед транспортних засобів. Води там використовуюється на 30% менше, ніж у Рай-Олександрівці. Сенсорні панелі на вулицях вмикають світло на вулицях тільки тоді, коли там є люди.

Місто Мілтон Кінс з Великобританії з населенням 192 тис. чоловік особливе тим, що з 2015 року в ньому почали їздити електрокари без водіїв. Без підзарядки вони зможуть проїхати 64 км. Місто особливе також тим, що в ньому існує єдина база всіх доходів і витрат по кожному мешканцю. Це дозволяє всім контролювати витрати енергії та води в своїх помешканнях. Це перше місто в світі, де в найближчому майбутньому не залишиться жодного чиновника.

Всім відомий Сінгапур з населенням 5,5 млн. чоловік має в арсеналі вакуумну систему утилізації відходів, сонячні панелі і сенсори, що контролюють вживання води та електроенергії. По місту встановлені датчики, що контролюють пересування людей похилого віку для вчасного виклику швидкої допомоги на випадок їх нездужання. І там також курсують безпілотні автомобілі.

Місто Масдар з ОАЕ з населенням всього 1000 осіб побудоване виключно на чистій сонячній електроенергії. Машинам з бензиновими двигунами заборонено під'їжджати до нього більш ніж за 3 км, бо там також пересуваються виключно на електрокарах, в тому числі безпілотних. Вулиці спроектовані виключно з врахуванням положення сонця та переважних вітрів.

А ви хотіли б жити в таких містах? Не соромтесь, піднімайте питання щодо розвитку своєї громади на сесіях місцевої ради. Крок за кроком прогрес має прийти і до нас. Відкривають лише тим, хто стукає. Успіхів в нових звершеннях.

Прес служба громади


15.07.2018р.


99201









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити