{Нові правила розмитнення автівок Романівського|Скільки потрібно заплатити за розмитнення авто?|Євроавтівки в Романівському, скільки вони коштують?|Що робити з євроавтівками Романівського?}

Минулий тиждень завершився перемогою власників вживаних авто, що не проходять їх розмитнення через надто високі ставки на акциз. Продовжуючи тему автомобілів з євро номерами, можна сказати про позитивні тенденції в напрямку вирішення даного питання. Мова йде про законопроект, що був прийнятий за основу минулого дня. Він визначає розмір акцизу на ввезення вживаних авто в Україну. Тепер всі жителі Романівського можуть планувати покупку нового автомобіля на новий рік, коли закон приймуть остаточно і він вступить в силу.

Які ставки маємо зараз? Для бензинових авто базова ставка складає 50 євро, а для дизельних – 75 євро. Її треба буде перемножить на об’єм двигуна в літрах та на кількість повних років авто. Приміром, за 5 річне авто з об’ємом бензинового двигуна 2 літри потрібно заплатити 50 євро*2л*5р.=500 євро. В розрахунках нічого складного. Чим потужніший і старший автомобіль, тим більше прийдеться за нього віддати грошей.

Разом з тим не треба забувати, що для розмитнення авто ще потрібно сплатити ПДВ (20% від вартості авто), ввізне мито (5-10% від вартості) і збір до Пенсійного фонду (3-5%). Тобто на загальну суму авто необхідно ще буде додати близько 30%. При всіх платежах авто вийде все одно дешевшим, а ніж купити його зовсім новим в Україні. Рахуйте самі. Аналогічна нова модель авто нижчого класу буде дорожча від вживаного авто вищого класу.

Також за основу був прийнятий інший законопроект, що посилює відповідальність до осіб за перетин авто з євро номерами. Особа, що ввезла в Україну авто, не може передати у власність, користування чи розпорядження іншим особам. За використання таких машин в підприємницькій діяльності (таксі) стягується штраф у розмірі 34 000 грн. За порушення термінів розмитнення стягується штраф у розмірі 8500 грн, за повторне таке порушення – 17 000 грн з позбавленням права керувати авто та в подальшому вилучення авто. За порушення термінів вивезення транзитних авто передбачається штраф в розмірі 170 грн/день затримання, 850 грн/3 дні затримання, 170 тис. грн/місяць затримання.

Планується, що додаткові кошти від легалізації євроавтівок будуть йти до державного бюджету. До бюджету громади Романівського нічого надходити не буде. Від легалізації розмитнених авто покращиться стан справ з безпеки на дорогах села. Водії зможуть страхувати розмитнені авто. Євроавтівки більше викрадають, бо за ними поліція не буде полювати. Очікуємо, що обидва законопроекти будуть задовольнять вимоги як автовласників, так і всі державні інститути.

Прес служба громади


14.07.2018р.


55789

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити