{Бюджет участі потрібен Романівському|Романівське з новим бюджетом розподілу|Участь громадян в розподілі бюджету Романівського |Романівське з новим бюджетом|Перерозподіл бюджету Романівського }

Іспанська Валенсія – це місто в Європі, що славиться не тільки футбольним клубом. Бюджетна система міста там настільки розвинена, що жителі самі вирішують, як розподіляти місцеві кошти. До цього закликає не тільки мер міста, а й всі його чиновники. Адже там існує певний зв'язок між всіма службовцями і мешканцями. До такого порядку ми ще не дійшли, але зовсім скоро можна зробити таку новацію в бюджетних призначеннях громади{ села Романівське| Романівського| села}. З чого все почати? Правильно. З інформаційної обізнаності. Тому саме зараз буде поданий матеріал, що дасть місцевій владі і жителям основу для прийняття подальших рішень.

Кожна місцева об’єднана територіальна громада (ОТГ) має склад депутатів, що мінімум раз в місяць голосують на сесії за певні рішення. Хто подає на голосування, хто складає проекти постанов місцевої влади? Чи дійсно вони володіють картиною реальних потреб { села Романівське| Романівського| села}? Звичайно, що ні. В великих корпораціях вивчають громадську думку, щоб створювати нові послуги і бути на ринку більш успішними. В { селі Романівське| Романівському} цю роботу мають проводити мешканці, що більше за чиновників знають проблеми певної вулиці чи окремого мікрорайону.

На сайті місцевої ОТГ має обов’язково бути створений розділ електронних петицій, що дасть можливість жителям отримати право голосу на подання існуючих проблем { села Романівське| села |Романівського}. За рік може назбиратись до сотні актуальних питань розвитку. Шляхом подальшого відкритого голосування залишиться декілька важливих проектів, що після перевірки їх чиновниками обов’язково втіляться в життя. Знову ж таки, на прикладі Валенсії, повинні вирішитись проблеми відсутності потрібного дорожнього покриття, освітлення вулиць тощо. Мешканці вирішили більше коштів виділяти на розвиток спортивної секції з дзюдо, щоб підлітки у вільний від навчання час вели здоровий спосіб життя.

Це система відкритого голосування дістала назву «бюджет участі». Це ще одна сходинка до розвитку демократії і посилення ролі кожного громадянина в житті села, що на собі відчуває відповідальність за його розвиток. Місцева влада також відчуває небайдужість жителів, адже вони беруть безпосередню участь в розподілі бюджетних коштів. Дуже легко критикувати і нічого не робити. Прищепити почуття солідарності потрібно нашим громадянам ще з школи, щоб кожна дитина була свідомим патріотом нашого села. Тоді прийде нове покоління з набутими правами, обов’язками і можливостями.

Прес служба громади


02.01.2018р.


47374

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити