{Як відгородитись від сусідів у Шура-Мітлинецькій?|Чи правильно встановлені паркани у Шура-Мітлинецькій?|Як розділити межу між сусідами у Шура-Мітлинецькій?|Чи правильно відмежовані жителі Шура-Мітлинецької від своїх сусідів?}

Перша всеукраїнська соціальна мережа все більше переймається інтересами жителів Шура-Мітлинецької. Цього разу розповідь буде про те, як відгородитись від сусідів, щоб не нашкодити їм. Чому саме зараз ми піднімаємо це питання? Ви вже не перший раз бачили, прогулюючись Шура-Мітлинецькою, великі паркани, споруди, дерева, що просто перетинають межі земельних ділянок. Але багато-хто не знає норми відстані від огорожі до споруд і висаджень. Ще не пізно все змінити цією осінню, щоб мати гарні стосунки з сусідами.

Спершу мова піде про паркани. Згідно державних будівельних норм огорожі можна ставити між сусідами висотою не більше одного метру або з сітчастого матеріалу, щоб тінь не заважала росту рослинності. Винятком може вважатись ситуація, коли сусіди домовились між собою про іншу висоту спільного забору та матеріал, з чого він зроблений. Глухі конструкції дозволено ставити лише з зовнішнього боку вулиці.

Тепер про норми відстаней. Жилі будинки мають бути на відстані, не менше 3-х метрів від огорожі. Краєм будівлі вважається дах, що знаходиться найближче до огорожі. Інші нежилі споруди мають бути на відстані не менше 1-го метра від огорожі, крім будівель з тваринами (4 метри), а також бані, літнього душу, туалету, вигрібних ям, та колодязю (8 метрів). Дерева мають висаджені на відстані не меншій ніж 3 метри при тому, щоб листя, корені та урожай з них не перетинав межі земельної ділянки. Малі дерева висаджуються не ближче 2-х метрів, а кущі – 1-го метра.

Ще варто наголосити, що державні будівельні норми втрачають чинність, оскільки такі питання відносяться до компетенції органів місцевого самоврядування. Місцева рада має погодити з місцевим органом містобудування та архітектури свої правила забудови та благоустрою Шура-Мітлинецької. Зазвичай ці правила повністю збігаються з державними будівельними нормами. Якщо спори стосовно насаджень та будівель не можна вирішити самим сусідам, то для врегулювання ситуації можна запросити вуличкома Шура-Мітлинецької, а при його відсутності звернутись до представників місцевої влади. Щоб справа не дійшла до суду рекомендуємо дотримуватись всіх норм при будівництві та висадженні рослинності. Мати гарні відносини з сусідами даються не кожному. Ідеальних стосунків не буває, але зменшити ризики і покращити взаємини можна. Наша хата не скраю.

Прес служба громади


27.08.2018р.


130419









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити