{Відкритий ринок землі в Ставках|Коли знімуть мораторій на продаж землі Ставок?|Ціна на землю в Ставках|Ціна за оренду землі в Ставках}

Кому вигідний мораторій на продаж землі с/г призначення? Скільки років ще народні обранці будуть тримати під забороною продаж с/г земель? Чому селяни, здаючи в оренду земельні паї, відчувають себе обдуреними? Адміністрація 1ua вирішила розібратись у всіх прихованих деталях і пролити світло на стан справ у земельних відносинах.

В усі часи світових війн і протистоянь рушійною силою були гроші. Давайте подумаємо, хто зараз заробляє, орендуючи у 7-ми мільйонів селян земельні паї? Правильно! Орендарі або великі агрохолдинги, бо дрібних фермерів рахувати не будемо, їх частка в аграрному секторі дуже мізерна. Так, з 1991 року реальних землевласників (середній їх вік – 70 років) з кожним роком все меншало і меншало, чимало земельних паїв було віддано орендарям, так як спадкоємців не виявилось, а продати земельну ділянку було неможливо. Багато безхозних с/г земель були передані сільрадам, які в подальшому були надані на власний розсуд землекористувачам на довічне утримання. Кабальні договори оренди на десятки років створюють умови, коли селяни повністю втрачали контроль за власними земельними ділянками, замість того, щоб укласти нові договори, вони підпадали під монополію найближчого аграрного підприємства. Згідно даних держгеокадастру 71% всіх земель України – сільськогосподарські. Давайте подумаємо, скільки Україна втрачає інвестицій, коли могли б зайти європейські орендарі і віддали валюту тим, хто вирішив продати свій земельний пай на вигідніших умовах. Ви скажете, так іноземні агрофірми можуть скупити половину українських земель? Це міф, який використовують народні депутати для залякування селян. Такі купівельні операції легко регулюються квотами на продаж землі в «одні руки». А те, що «потрібні» люди використовують землі запасу і не витребувані земельні ділянки на свій розсуд – то на це закривають очі.

Можливо, в інших країнах теж є така заборона на продаж земель? Ми йдемо в Європу, що там? Ніде в Європі немає нічого подібного. В усьому світі тільки декілька держав з низько розвинутою економікою мають таку заборону: Північна Корея, Венесуэла, Таджикистан, Куба і Конго. При наявності відкритого ринку землі ціна на оренди земельних ділянок також зросте до рівня європейських. Приміром, за 1га в рік платять в Данії 709 дол США, Болгарії – 279, Іспанії 227, Бельгії 124, а в Україні 37! За даними аналітичного видання businessviews ціна за оренду може за 10 років зрости до 5 разів, якщо іноземцям заборонять продавати землю або в 10 раз, коли дозволять! Навіщо ж тоді обмежувати мільйони селян у здатності додатково заробити кошти? Ми ще мовчимо за додаткові мільйони інвестицій, робочі місця і сплачені податки до бюджету.

Дійсно, а чи існує ринок землі насправді? Так він є, але лише «чорний». Ціна на 1 га від 700 до 1500 дол. США за гектар. Продають земельні паї за умовні борги, через суди і звичну готівку. Такими схемами користувались ще в 90-х і користуються зараз. Нелегальні торги вигідні лише шахраям, що проводять в тіні незаконні операції. Так, їм вигідніше, а порядним бізнес партнерам немає можливості відкрито укладати такі договори купівлі. Ціна на продаж при відкритому ринку землі зросте до 2 разів, якщо іноземцям заборонять продавати землю або в 4 рази, коли дозволять!

Адміністрація першої всеукраїнської соціальної мережі відкрито агітує народних обранців та осіб, наближених до прийняття рішень, зняти мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення та відкрити ринок землі в Україні!

Прес служба громади


04.01.2018р.


21769

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити