Питання-відповіді Інтерв'ю Всі записи

4

Бурій Валерій, користувач 1ua
Валерій Бурій
Тема: Церква та релігія
Тема:
 ЗАПИТ
Дата:11 ноября 2014, 13:58:00
Размер:
Доброго дня, шановний Валерію Михайловичу!

Повідомляємо, що вказані Вами місто Ватутіне та с. Скаливатка, яке відноситься до м. Ватутіне Черкаської області, належать до Уманської єпархії Української Православної Церкви 
(згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ від 8 травня 2012 року журнал №44). 
Посиланняhttp://sinod.church.... target='_blank' style='outline: none;'>http://sinod.church....

Рішення щодо відновлення у священнослужінні священика Олександра Щербини не має. Він заборонений у священнослужінні на засіданні Священного Синоду УПЦ (журнал №48 від 05.11.1998). 
Посиланняhttp://sinod.church.... target='_blank' style='outline: none;'>http://sinod.church....

З повагою
Канцелярія Київської Митрополії
Української Православної Церкви

11 листопада 2014

Бурій Валерій, користувач 1ua
Валерій Бурій
Тема: Церква та релігія

Коли вуста молитву шепчуть Богу…


http://www.pres-cent... width='250' alt='Іллюстрація до новини "Поріг Скаливатського Храму я переступила з відчуттям бентежності із сум’яттям"' style='margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 8.80000019073486px; clear: both;'>
Поріг Скаливатського Храму я переступила з відчуттям бентежності із сум’яттям
Фото: з архіву героя публікації
Журналістська доля завжди була до мене щедрою. Вона дарувала стільки гарних зустрічей! Про одну з них я і хочу розповісти, тим більше, що це особлива доля – доля священика.

Ті з нас, хто брав до рук Біблію, зупиняються, в основному, на її десяти заповідях. Не вистачає часу, чи немає бажання прочитати все – від початку і до кінця. У багатьох священна Книга лежить на полицях сервантів тільки для краси, а ще для того, що 'так прийнято'. Прийнято ким? Нам так неспокійно й незатишно в цьому світі, який ми самі для себе і створили, адже Син Божий мріяв про інший світ – без зла. А тому шукаємо пристанища власному серцю у Храмі Божому, де милість його в Іконах і псалмах, у тихій молитві віруючих, у трепетному поцілунку дитяти хреста з розп’яттям… Від проповіді батюшки, від якої в душі світлішає, як від спалаху зоряниці глухої і темної ночі…

Поріг Скаливатського Храму я переступила з відчуттям бентежності із сум’яттям. Несла тугу в душі і боялася розхлюпати її слізьми на людях, першому зустрічному вилити все, що наболіло. Донесла. Мов крізь сон, слухала проповідь батюшки Олександра, і відчувала, як тужавіє в мені сила, досі незвідана і незнана, воістину – неземна.

Олександр Степанович Щербина народився в місті Кременчуку, Полтавської області. Він – найменший із трьох дітей у родині, де батько був професійним військовим. Зі шкільної лави Олександр мріяв стати хірургом. Першим кроком до мрії стало медичне училище, яке він закінчив перед армією. На жаль чи на щастя, в медичний Інститут не потрапив, натомість успішно склав іспити до театрального, де в нього приймала їх видатна актриса Ада Роговцева. На радощах, переступаючи через кілька сходинок, хлопець вийшов на вулицю і зупинив перше ж авто. Чи так співпало, чи то перст Божий був у цьому, але за кермом автомобіля сидів священик. Розговорилися. Священик розповів, що у нього велика сім’я, запитав, чи не хоче юнак присвятити життя служінню Богові. Після тієї розмови, Олександр їде до Москви і без ніяких проблем стає студентом семінарії, після чого починає торувати нелегкий шлях священнослужителя. Служив у Володимирськім Соборі, а потім направили до Скаливатки. Старенький храм стояв закритий. На вечірній службі зустріли нового батюшку кілька стареньких бабусь. І він почав працювати. Допомагали жителі села, допомагали керівники підприємств. Потяглися люди до Храму Божого… Були такі, що не витримували, залишали церкву, бо Слово Боже чисте, і хоче, щоб і людина була чистою. Всього три букви – бог. А яка сила! Саме вона, оця сила, і допомогла вистояти Олександру Степановичу.

Візьміть звичайну цукерку: вона липне до рук, немає вигляду… А коли в обгортці? Така спокуслива! Отак і людина: коли порожнеча в душі, людина зла, неприваблива, заздрісна. Влий їй у душу солодкого вина – віра і оживе. Обов’язково оживе! Очиститься!

Є сила Бога, і є сила зла. Батюшка Олександр вірить у силу молитви, а прихожани знають, що сила цієї молитви подвоюється у вустах їхнього священика. До Скаливатської церкви приїздять з усіх усюд. Добиваються із найдальших куточків України – і не лише або почути його проповідь, припасти душею до чистого джерела Молитви, просто побачити людину істинно віруючу в Бога, постояти під куполами невеликої сільської церкви, де на стінах у вишиваних рушниках ікони, з яких святі дивляться на кожного, хто переступає поріг з любов’ю. А у великі православні свята віруючий народ рікою заповнює вулиці і спішить до Храму. Я не обмовилася, ні – таки рікою.

Сто два роки прожив на світі священик, який зустрівся тоді за кермом авто Олександру Степановичу Щербині. Давно дорослими стали його семеро синів – також священників. У своїх молитвах священнослужитель Скаливатської церкви, що на Черкащині, дякує Богові за ту зустріч, за те, що вказав йому правильну дорогу. Він не жалкує, що не збулася мрія дитинства. Хоча… а чому не збулася? Священнослужитель також свого роду лікар. Лікар людських душ. Тільки користується він не скальпелем, а святою Молитвою, яку вклав у його вуста Син Божий…

Підготував: Віра КРАСИЛЬНИК
Джерело: http://www.pres-cent... title='Перейти на сайт першоджерела' style='margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 10.3999996185303px; color: rgb(102, 102, 102);'>Прес-Центр

11 листопада 2014

Бурій Валерій, користувач 1ua
Валерій Бурій
Тема: Церква та релігія
http://www.pro-gorod...>

27 листопада 2013

Бурій Валерій, користувач 1ua
Валерій Бурій
Тема: Церква та релігія
Справка «УС»: Неохаризматические секты, к которым относится «Посольство Божье», являются деструктивными культовыми группами тоталитарного характера. Отличаются устойчивой психологической зависимостью своих адептов от сеансов массового психотерапевтического воздействия. В сектах подобного рода существует строгий контроль над доходами адептов и размерами их пожертвований. Адепты регулярно принуждаются к передаче материальных ценностей секте, что наносит урон их материальному благополучию. В случае критики секты со стороны родственников и близких адепта, в харизматических сектах практикуется склонение адептов к полному разрыву семейных и социальных связей.

27 жовтня 2013


4


  Закрити  
  Закрити