---------- SklOVyk '...Антоній(Тустановський)собрав межи парохами значну ще грошову квоту з доброхотних жертв, приступив до будови церкви 1877 року. До будови сей церкви, вартістю понад 20 тисяч злотих, причипився патрон граф Володимир Дзєдушицький доброхотним і датком... квотою 1500 злотих, а Єго Величество Цісар Франц-Йосиф І пожертвував 200 злотих..'
Василь Чернецький. Книжечка Місійна. 1899, ч. 3, ст. 19.
29 july 2012
---------- SklOVyk Нова, гарна церков побудована на новом місці, окружена парканом, єсть обсаджена на обширній площі овочевими деревами і смереками; єї куполи криті горують над селом і видніються здалека. До церкви, во внутрі помальованій зі взірцевою чистотою; удержуваною, входиться по кам'яних сходах. Василь Чернецький. Книжечка Місійна. 1899, ч. 3, ст. 19.
29 july 2012
See all 3 comments
---------- SklOVyk Головний вхід і обсаджений диким виноградом, який плутається по мурі. Церков ця може служити яко взірець хорошої будови для будівництва нових церков.» Василь Чернецький. Книжечка Місійна. 1899, ч. 3, ст. 19.
---------- SklOVyk «… Мені вдалося врятувати від знищення церковне Євангеліє і сім старовинних церковних книг. Зокрема, Євангеліє, видрукуване 25.05.1644 року в друкарні Львівського Ставропігієвського Братства, Тріод пісну (без палітурок), видання друкарні Михайла Сльозки, 1664 року, Трідіон (тріод пісну) видану Львівським Ставропігієвським Братством 1746 року і куплену в 1838 році.
29 july 2012
---------- SklOVyk В Євангелії зроблений від руки чВ Євангелії зроблений від руки чорнилами цікавий запис (його текст навіть наводить у своїй книзі 'Повіт Сокальський' польський краєзнавець Броніслав Сокальський). Текст запису подається в оригіналі: 'Во імя отця і сина і святого духа, амінь.Сю Євангеліє справив раб божий Іван Полуцик з жінкою своєю Василиною і з синами своїми: Захарієм, Євласієм, Ігнатієм, Гаврилієм, Прокопом, Іваном, Федором до храму Рождества Пресвятої Богородиці до села Завишня
29 july 2012
See all 3 comments
---------- SklOVyk в старостві Сокальскім за держави (урядування) його Щесного Потоцького, коронного підстолія, а хто б мав це Євангеліє віддалити від сего Храму вищезгаданого, нехай буде проклятий, анафема у цьому і в майбутньому на віки віків. Амінь. Року Божого 1668 травня 1 дня.»
Богдан Нечай. Завишень. Історико-краєзнавчий нарис.Сокаль-2006,ст.227.