{Що робити з монетами з 1 липня?|Коли будуть нові монети у Жигайловому?|Заокруглення здачі при розрахунках в Жигайловому|Дрібні монети підуть в історію Жигайлового}

З 1 липня на жителів Жигайлового чекають зміни при здійсненні готівкових розрахунків. Що мається на увазі? Держава щороку витрачає близько мільярду гривень на карбування дрібних монет та друк малих номіналів купюр. Інфляція зробила гроші такими дрібними, що від них скоро відмовляться. Отож, монети 1, 2, 5 та 25 копійок більше не випускатимуть. З усіх торгових точок через банки їх відправлять на нові потреби. Здачу у Жигайловому будуть заокруглювати до нуля, якщо остання копійка менше 5-ти або до 10-ти копійок, якщо остання копійка 5 і більше копійок. В обігу ще залишаться монети по 10, 50 копійок. Крім того розплатитись або отримати здачу можна буде і іншими монетами, якщо такі залишаться. Разом з тим в Жигайловому зовсім скоро можна буде побачити монети нового зразка 1 та 2 гривні, а 5 та 10 гривень будуть випущені з 2019 року. Вони будуть невеликими, подібними за дизайном до відповідних банкнот, а також легкими.


На паперові банкноти дрібних номіналів чекає схожа історія, їх поступово будуть вилучати з обігу.

І ще трішки цікавої статистики. На кожного жителя Жигайлового в середньому в готівковому обізі перебуває 8000 гривень, з них монет на суму 46 гривень або 289 шт. По паперових номіналах все зрозуміло. А монети явно використовується не за призначенням. В ремонтних майстернях їх використовують як шайби, прокладки та інші дрібні деталі. Можливо, хтось чимало їх вкинув у «копілку», не пропадуть.

Прес служба громади


01.07.2018р.


43308

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити