|
https://1ua.com.ua/s...>
Бажаю вам, браття й сестри, миру й добра! Божого благословення вам!
Христос посеред нас!
Є і буде!
Радий вітати Вас пане Василю Михайловичу на сайті.
Можливо я помиляюсь, але маю нагоду повідомити, що видатний кобзар лірник Василь Нечепа живе в моїй рідній Носівці. Я думаю, Ви повинні його знати, адже одного з ним віку і покликання. Я радий, що українська земля багата на таланти!
Народився у селі Тисовиця Старо-Самбірського району на Львівщині у 1961 році. Навчався у місцевій восьмирічній школі та десятирічці у сусідньому селі Стрілках. Одночасно вчився у Старо-Самбірській музичній школі по класу баяна, додатково – на духових інструментах.
Після закінчення десятирічки навчався у Дрогобицькому державному музичному училищі по класу баяна, додатково освоював гру на сопілці, самотужки виготовляв сопілкоподібні народні інструменти та вчився на них грати.
Два роки служби в армії перервали навчання між третім та четвертим курсом музичного училища. Закінчивши навчання у цьому закладі, працював учителем музики та музичної студії у Дрогобицькій середній школі №14, одночасно був керівником шкільного оркестру українських народних інструментів. За суміcництвом працював керівником ансамблю «Народні музики» при Дрогобицькому Будинку вчителя. Після роботи в школі декілька років працював у закладах культури Дрогобича, Трускавця та Стебника. Закінчив Дрогобицький педагогічний інститут (тепер університет), музично–педагогічний факультет.
Згодом певні обставини спонукали зайнятися газетним та видавничим ремеслом. Був засновником та редактором газети «Мій Дрогобич». За різних часів працював та працює видавцем, редактором Інтернет-ресурсів, зокрема Інтернет-телебачення «ТБ Дрогобич», а також кореспондентом друкованих органів – газет «Франкова криниця Підгір’я» (Трускавець) та «Газета по-українськи».
Паралельно з ремеслом, яке давало хліб, робив те, що було для душі – ніколи не полишав самовдосконалення в музиці, вивчав гру на народних інструментах. Народну бандуру почав опановувати з 1996 року у Миколи Товкайла з Переяслав-Хмельницького та Миколи Будника з Ірпіня. Бандура, на якій грає від самого початку – роботи Миколи Товкайла. Досконало оволодів традиційним репертуаром, має в репертуарі свої інтерпретації дум та історичних пісень, переспіви, пісні-шаржі. Кобзарське ремесло пропагує традиційним кобзарським способом – грає у парках, скверах та інших людних місцях. Улюбленим своїм кобзарським майданчиком вважає Шевченківський гай у Львові. На вихідних кобзарює та грає на лірі, яку нещодавно придбав у майстра з Ірпіня Сергія Перехожука. Коли є натхнення – пише вірші, компонує інтерпретації історичних пісень та дум.
|
Закрити |