Форум Черкассы

Темы для публикаций и разговоров


Одяг для друку
6 октября 2023 Альона Слободзян

Вопросы-ответы Интервью Все записи

... 5

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін

“В’ячеслав Чорновіл плакав, коли його зрадили”

12644
25580

Вiн залишився таким, яким запам’ятали його люди — бунтiвником, що перевернув країну, збудив її з комунiстичного сну, хотiв для неї добра та щастя.

Вiн не вмiв торгувати принципами, не йшов на компромiс iз совiстю. Через це здобув величезну популярнiсть. Але й водночас пережив страшну трагедiю — зраду найближчих соратникiв.

https://www.uaua.wor...\" style=\"margin: 0px; padding: 0px; box-sizing: border-box; color: rgb(38, 38, 38); transition: all 0.3s ease 0s;">https://www.uaua.wor...\" alt=\"\" width=\"868\" height=\"1200\" class=\"aligncenter size-full wp-image-9027\" srcset=\"https://www.uaua.wor... 868w, https://www.uaua.wor... 217w, https://www.uaua.wor... 768w, https://www.uaua.wor... 741w, https://www.uaua.wor... 170w\" sizes=\"(max-width: 868px) 100vw, 868px\" style=\"margin: 10px 0px 20px; padding: 0px; box-sizing: border-box; display: block; width: 749.75px; height: auto;">

…У 1998 роцi вiн привiв до парламенту команду iз 48 однодумцiв. I щиро вiрив, що зможе покластися на них за будь-яких обставин. Але вже за кiлька мiсяцiв 30 найближчих соратникiв зреклися його. «Ви — дiдусь-iдеалiст, ваш час давно минув, а нам треба заробляти!» — зверхньо кричали у вiчi 60-рiчному Чорноволу «молодi й енергiйнi» побратими. «Самою полiтикою нинi не прогодуєшся, треба домовлятися з владою», — додавали старшi, на котрих звик покладатися i котрим вiрив.

Спiльними зусиллями вони вiдсторонили свого лiдера вiд керування Рухом, бiля витокiв якого вiн стояв. То були найчорнiшi днi у життi В’ячеслава Максимовича, бо удару в спину завдали не вороги, а найближчi люди. А за мiсяць автiвка, в якiй Чорновiл повертався iз зустрiчей, врiзалась у КамАЗ, що невiдомо звiдки виїхав на трасу… Соратник В’ячеслава Максимовича Ярослав Кендзьор i син Тарас Чорновiл дiляться спогадами про тi часи. — Ви пам’ятаєте момент зради, коли однопартiйцi висловили недовiру своєму лiдеру? Я. Кендзьор: — Так, це сталося 19 лютого 1999 року.

Володимир Черняк вийшов на трибуну, зачитав вердикт про недовiру й усунення Чорновола з посади голови парламентської фракцiї Руху. Називав поiменно вершителiв цього акта — чiтко, голосно, повiльно. Було видно, що вiн дiстає неймовiрну насолоду вiд приниження людини, якiй ранiше i слова поперек боявся сказати.

«Червона» частина депутатiв, аплодуючи, стояла i вигукувала в бiльшовицькому екстазi: «Руховцы, молодцы!!! Давно бы так!»

А вiн сидiв, не опускаючи голови, i дивився просто у вiчi Черняковi. Менi здавалося, ще трохи, i комунiсти закричать: «Розiп’яти його!» У мене, власне, i було таке вiдчуття, нiби людину розпинають, мов останнього злочинця. — Для В’ячеслава Максимовича це було несподiванкою чи вiн очiкував удару? Т. Чорновiл: — Нi, не чекав. Знав, що проти нього визвiрилась когорта полiтикiв, проте суперечки всерединi партiї вважав робочими моментами i думав, що знайдемо компромiс. Не сумнiваюся, що цим публiчним катуванням мого батька свiдомо намагались довести до iнфаркту, знаючи, що вiн вже мав два ранiше. З ним i справдi стався серцевий напад, довелося лягти до лiкарнi. На щастя, все обiйшлося. Скоро вiн повернувся сповненим сили i рiшучостi.

Щоправда, цiлком сивим — за одну нiч волосся срiбним зробилося… Але не втрачав оптимiзму, бо зберiг команду з 18-ти чоловiк. Почав їздити в регiони з виступами, адже збирався формувати iншу власну полiтичну силу.

I вже тодi його довелося знищити фiзично. — Хто з найбiльш вiдомих полiтикiв пiдписався пiд тим листом?

Я. Кендзьор: — Тридцять однопартiйцiв iз 48-ми. Багато молодих, хто потрапив до парламенту завдяки авторитету Чорновола, «примазавшись» до його iменi, — той же Юрiй Костенко, В’ячеслав Кириленко. Вiдомi Iван Драч, Дмитро Павличко, якi, по сутi, й не були справжнiми «рухiвцями». А ще Iгор Юхновський, Роман Зварич, Iван Заєць, Iгор Тарасюк… Найболiснiше, коли з тобою чинять так люди, котрим ти довiряєш.

Т. Чорновiл: — Мушу зауважити, що на старих побратимiв вiн якраз i не мiг покластися. Розумiєте, ота зрада 1999 року не була випадковою. Вона проросла здавна i має довгу iсторiю. Наприклад, добре пам’ятаю подiї 1988 року, засiдання об’єднаного з’їзду нацiонально-визвольного руху. Тодi до Львова приїхали грузинськi, естонськi демократи i похвалилися, що вже мають свої партiї. Батько запально вигукнув: «А ми теж її створюємо!» Руху як такого тодi ще не було, лише Українська Гельсiнська спiлка. Та й ситуацiя в Українi далеко не та була, що у Грузiї чи Естонiї. Так-от, коли гостi пiшли, батько мав страшенний конфлiкт з Михайлом Горинем. «Ти що мелеш, нас усiх повбивають!» — кричав йому той. Пригадайте також президентськi вибори, коли Чорновiл посiв друге мiсце, поступившись Леонiдовi Кравчуку зовсiм невеликою кiлькiстю голосiв. Я тодi працював радником у його командi i вiдстежував, що кажуть про нього в пресi. Мене вразило, що Левко Лук’яненко, Лариса Скорик, Iгор Юхновський запекло критикували Чорновола, проте жодного поганого слова не сказали на адресу комунiста Кравчука.

А чого варта iстерика Iгоря Юхновського у 1992 роцi, коли Чорновiл вимагав провести перевибори до парламенту… У демократiв тодi були всi шанси отримати 300 мiсць у парламентi. Але Iгор Рафаїлович тодi емоцiйно й неоднозначно заявив, що розiрве всi стосунки з Рухом, якщо ми на таке пiдемо. Ось чому, пояснiть? Невже лише з тiєї причини, що iнiцiатива пiшла вiд Чорновола, а не вiд нього? Батько тодi такий розгублений був. «Що я не так зробив?» — постiйно повторював цю фразу. Ночами не спав, все сидiв на краєчку лiжка й у вiкно дивився. Справдi, для мене й досi загадка, чому в найвiдповiдальнiшi моменти, коли В’ячеслав Чорновiл майже доходив до своєї мети, йому завдавали удару найближчi люди. Що це — людська заздрiсть, страх? Не знаю… Дуже поважаю i Юхновського, i Лук’яненка, i Горинiв — це чеснi люди, вони дуже багато зробили для України, i я не поливаю їх брудом. Але факт залишається фактом: з моїм батьком їм часто було не по дорозi. Зважте, на той час були двi реальнi сили: комунiсти i демократи. I в момент, коли всi сили потрiбно було кинути на об’єднання, консолiдацiю, враз загострювалися розбiжностi, виникали чвари. Довгi роки я намагаюся зрозумiти, чому так вiдбувалось, яких помилок припускався Чорновiл. Але не можу знайти пояснення цiй ситуацiї. — Повернiмося до подiй 1999 року. За офiцiйним оголошенням, однопартiйцiв-розкольникiв не влаштовував авторитарний стиль керiвництва Чорновола. А що було за кулiсами?
Я. Кендзьор: — В’ячеслав не був диктатором. Нiколи! А те, що безкомпромiсним i принциповим у важливих питаннях, — чиста правда. Комусь це, може, не подобалось. Але, в принципi, бiльшiсть розкольникiв спокусилися на грошi. У нас був з’їзд наприкiнцi 1998 року. I от хтось iз партiйних побратимiв викрикує йому: «Чому однi керiвники фракцiй i очiльники партiй вiдчиняють дверi президента Кучми ногою i добиваються вiд нього лiцензiй на ведення бiзнесу, рiзних пiльг? У наш меркантильний час лише полiтикою ситий не будеш!»

В’ячеслав Максимович емоцiйно пояснює: «Для чого ми сюди прийшли, друзi? Торгувати Україною? Схаменiться, це врештi-решт непорядно!» I тодi з когорти «костенкiвцiв» лунає: «Що з нього взяти… старий дiдуган! Невже ви не розумiєте, що ваш час давно минув разом з примарними iлюзiями!» В’ячеслав Максимович зблiд, опустився на стiлець i сказав: «За що ж ви мене так? Навiть наглядачi у тюрмах мали до мене бiльше поваги…»

Т. Чорновiл: — Пригадую, як чубились мiж собою Лавринович i Червонiй, бо мали рiзнi бiзнесовi iнтереси в урядi. Однак, коли мова заходила про Чорновола, якими ж дружними вони робились i як запекло лаяли його в один голос — просто дивне порозумiння! А буквально за мiсяць до цього «вироку тридцятки» до Чорновола пiдiйшов Iван Заєць i так здалеку почав: «От я вже багато рокiв у полiтицi, а що маю з того? Не будь впертим, ти ж розумiєш, що партiї грошi потрiбнi, та й нам про хлiб треба думати…»
Батько вiдповiв, що на хлiб йому вистачає. А потiм Заєць опинився серед тих розкольникiв, чого батько вiд нього нiяк не чекав. I дуже скоро нардеп вже їздив не на стареньких «Жигулях», а на новенькому джипi.

Взагалi, Чорноволу багато чого закидали. Наприклад, Костенко на одному з останнiх з’їздiв дорiкнув, що вiн шукає зближення з владою i «бiгає» до Кучми. У той же час Юрiй Костенко i його прихильники «годувалися» вiд соцiального фонду, яким керував Волков, а фiнансовими питаннями займався Вiктор Ющенко. А фактично цей фонд пiдпорядковувався виборчому штабу Леонiда Кучми. Власне, Ющенко давав розпорядження своїм заступникам у НБУ вичавлювати грошi з комерцiйних банкiв. — Тобто розкол Руху, зрада Чорновола соратниками — все це, за вашими словами, вiдбулося на грошi Кучми i за участю Ющенка?

Т. Чорновiл: — Саме так. За кiлька мiсяцiв до розколу в кабiнетi Ющенка вiдбулась нарада: що робити з Чорноволом? Тому що з Ющенка тодi активно робили лiдера всiх нацiонал-демократiв, лише Чорновiл сказав, що вiн його нiколи не пiдтримає. А до Чорновола люди прислухались, йому вiрили! Знаєте, чому в 2004 роцi я пiшов до Януковича? Не тому, що вважав його гiдним кандидатом, але принаймнi на його обличчi прочитувалось, хто вiн такий. А з Ющенка робили iкону, i мене це обурювало, бо я знав справжню цiну цiй людинi. I сенс боротися проти Ющенка в мене був.
— Пане Ярославе, свого часу ви метафорично назвали розкол у Русi «ефектом отруєння совiстi газотрейдерами». Чому?
Я. Кендзьор: — На той час за право торгувати газом боролися НАК «Нафтогаз України» на чолi з Iгорем Бакаєм i група спонсорiв Руху на чолi з Олегом Iщенком, який представляв «Олгаз». Чорновiл пiдтримав «Нафтогаз» — державну структуру. I тi спонсори зробили ставку на Костенка. Як бачимо, не помилились. Т. Чорновiл: — Я дуже добре пам’ятаю, як пан Iщенко бiгав по Верховнiй Радi й голосно кричав: «Вiн топить тих, хто його годує! Я дам мiльйон зелених тим, хто прибере Чорновола!» Прикро, але «рухiвцi», котрi самi батьковi про це розповiдали, тепер цього «не пам’ятають». А Iщенко заявив слiдчим, що Чорновiл сам усе вигадав. Доказiв нема…
— Вiд тих подiй минуло чимало часу. Ви обговорювали пiзнiше цю ситуацiю з людьми, якi пiшли проти Чорновола?

Т. Чорновiл: — Як правило, усi уникають розмов: i Драч, i Павличко… Юрiй Костенко лише раз менi сказав: «А якi проблеми? У мене були свої погляди, у Чорновола — iншi. Ми не зiйшлися, i я нiчого поганого не зробив». Бiльше ми до цiєї розмови не повертались. Знаєте, колись батько менi розповiдав, як у мордовському таборi голодував 120 днiв, аби домогтися в СРСР статусу полiтв’язня. Наглядачi, що приносили йому їжу, вмовляли не нищити здоров’я i берегти сили. А тi, хто сидiв з ним за тiєю ж статтею, влаштували скандал: «Дай спокiйно термiн вiдбути i не каламуть воду. Тобi що, бiльше вiд усiх треба? Думаєш, ти особливий?!»

Я. Кендзьор: — А от я вважаю, що В’ячеслав Максимович i справдi особливим був. На початку нашого знайомства вiн менi якось сказав: «Я не жалiю, що 15 рокiв життя провiв за гратами. Але шкода менi, що надто розкривався перед людьми, котрi потiм моєю вiдвертiстю i довiрою користувались. Я так i не навчився розрiзняти, з ким можна бути щирим до кiнця, а перед ким треба схитрувати. Та й хитрувати не вмiю… I вже, напевне, нiколи не навчусь». У цьому й полягала, мабуть, велич Чорновола як полiтика. I трагедiя людини, що не вмiла торгувати совiстю i вiрила в поряднiсть кожного, хто поруч.

Iрина ЛЬВОВА

16 марта 2019

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
Елена Подгорная

То, что произошло вчера в Киеве, а потом переехало в Черкасы - это подготовка к силовому захвату власти.
Нас\n пять лет выманивали на надцатый майдан - не получилось. Потому что \nМайдан нельзя организовать. Он организовывается сам по себе.
Пять лет нас раскачивали разными способами, водили нам мессий и борцунов со всем плохим за всё хорошее.
Не помогло.
Нам обгадили все возможные символы - от голубой каски Устима до \"Пливе кача\". От государственной границы до палаточного городка.
Кто только не бегал с матюгальниками по центру Киева. Кто только не ездил в гости к Порошенко.
Даже гранату под Радой кинули.
Нет.
Не получилось.
На крики \"Киев, вставай\" киевляне пообещали встать так, что мытынгувальныки лягут.
Тогда\n до желающих примерять мантию канцлера и стать первым губернатором \nЮго-Западного федерального округа россии дошло, что так дела не будет. \nЛюди на стороне полиции, Гвардии и Армии, а выборы близятся.
Нам вывели клоуна и 41-го артиста подтанцовки.
Надули клоуну рейтинг.
Но и тут нет у игроков уверенности, что всё пройдет гладко.
Поэтому нам показали запасной вариант. Толпу ничем не занятой молодёжи, одетой, подготовленной и нарваной.
А\n что, ведь это так привлекательно и круто - ходить строем в красивой \nформе, быть причастным к тайной сильной организации... А главное - не в \nокопе сыром сидеть, а спать дома в кровати. И не стреляют. Пока.
А в это время нам к границам россияне стянули войска. И с беларусами договорились.
И\n стоит тут устроить заварушку погромче, как оглянуться не успеем, а \nкто-то из кандидатника заорёт во всё воронье горло \"путин, введи \nвойска...\"
Сомневаетесь?
А я нет.
И вот тогда нам мало не покажется.
И на помощь можно никого не ждать.
Хотите всю страну превратить в ОРДЛО?
Смейтесь дальше.
И голосуйте за клоуна с подтанцовкой.
Но потом не жалуйтесь.
https://s.ukropen.ne...\" align=\"left">

10 марта 2019

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
ГАЙДАМАКИ
Дмитро \"Калинчук\" Вовнянко

Вчорашній\n перфоманс від НацДружин на Банковій та у Черкасах навів на неприємні \nроздуми. Ні, у вірогідності якихось силових дій з боку НацДружин я \nсильно сумнаваюся – крім, звісно, провокацій на камеру та захоплення \nпустих сцен. Сумно від іншого. Сотні молодих здорових юнаків ідуть за \nлідерами НацДружин, бездумно повторюючи їхні догми та виконуючи їхні \nнакази. І чимало їх же свято вірують, що роблять те, що мусить принести \nблаго Україні, що звільняють свою країну від «бариг і олігархів».

Я знаю. Я достатньо бачив їх таких – здорових парубків фізично, і ще наївних дітей всередині.

А\n чого їм не вірити? НацДружини, це ж не просто так – це ж організація \nстворена колишніми бійцями розпареного недорогенькими відомого добробату\n – батальйону «Азов». Їхній лідер – екс-командир «Азова» нардеп \nБілецький. Білецький для них – особа легендарна. Протистояв режиму \nЯнуковича у Харкові. Бився з колорадами на вулицях Харкова весною \n2014-го. Сформував «Азов». Звільняв Маріуполь – як командир. Захищав \nМаріуполь в серпні-вересні 14-го… Про смерть юриста Ярослава Бабича, в \nякій колишній товариш Білецького по СНА О. Однороженко напряму \nзвинуватив Білецького, їм з певних причин не розповідають. Про те, чому \nБілецький перед оточенням увів бійців «Азову» з під Іловайська – не \nговорять також.

От вони й вірять – бо не читають літератури \nіншої. Певно – вважають її ворожою брехнею. Вірують що так – правильно. \nЩо так – треба. Чи праві вони?

Коли постають такі питання я завжди шукаю в історії паралелі – і як правило їх знаходжу. Маю паралель і для НацДружин.

Був\n у 1918-1919 рр. в складі Гетьманської армії, та Дієвої Армії УНР такий \n3-й Гайдамацький полк. Сформований він був як класичний добробат – \nкурінь Червоних гайдамаків. Командир куреня (батальйону) – особа \nлегендарна, Омелян Волох, людина яка в Першу Світову війну піднялася з \nрядових у штабс-капітани, був кавалером семи російських бойових орденів і\n мав нагородну Георгієвську зброю. Поповнений курсантами 2-ї Юнацької \nшколи (1-а відома участю в бою під Крутами) курінь перетворився в \nГайдамацький кіш Слобідської України, керований особисто Симоном \nПетлюрою. Потім переформовані в полк, гайдамаки влилися до Запорізької \nдивізії і взяли участь в поході полковника Болбочана на Харків, \nКатеринослав і Крим.

Гайдамаки були постійним головним болем для \nгетьманської влади – повсякчас бунтували. Політизовані вони були понад \nвсяку міру, і особливий успіх у них мали популістські просторікування \nсоціалістів. Але гетьман їх не розформовував – цінував за патріотизм і \nмужність. Гайдамаки відплатили – стали епіцентром протигетьманського \nповстання на Донбасі. Після втрати Україною Харкова – мусили відступати.\n А далі…

Саме гайдамаки Волоха здійснили арешт полковника \nБолбочана – при чому справа ледь не дійшла до бою між гайдамаками і \nЧорними запорожцями (бійку зупинив сам Болбочан). Те що ледь не \nприйшлося битися зі своїми, гайдамаків не турбувало. Вони ж патріоти! \nВони ж все робили для України! Вони ж вірили своєму керманичу.

Гайдамаки\n Волоха вбили полковника Виноградова, гайдамаки самовільно намагалися \nроззброїти 1-й полк Січових стрільців, гайдамаки взяли участь у \nПроскурівському погромі… Гайдамаки ігнорували накази Петлюри і діяли як \n«кішка що гуляє сама по собі» (те саме на фронті я неодноразово чув про \n«Азов»). І все це – з вірою що все це на користь Україні. Вони ж – \nпатріоти! Режисер Довженко, поет Сосюра – вони теж були гайдамаками.

Результат\n цих вихилясів був передбачуваний. У грудні 1919 р. гайдамаки Волоха \nзахопили державну скарбницю УНР – і перейшли до московських більшовиків.\n Гайдамаками були поповнені 44-а та 60-а стрілецькі дивізії РККА. \nКолишні гайдамаки Волоха примудрилися взяти участь в боях проти \nукраїнського війська (ДА УНР) та загонів українських повстанців – \nоспіваних Горліс-Горським і Ковалем.

Фінал історії був трагічний.\n Командира гайдамаків Омеляна Волоха у травні 1933 р. було заарештовано і\n відправлено на Соловки – займатися громадсько-корисною працею в ім’я \nмилих йому соціалістичних ідеалів. Тоді ж по всій Україні почали брати \nколишніх гайдамаків – як «націоналістів» і «петлюрівців». У жовтні 1937 \nр. ще ув’язнений Волох здобув нове звинувачення, представ перед судом \nтрійки НКВД, і там швидко та без буцань між звинуваченням і захистом \n(тобто судом, про який мріють нині НацДружини) був приречений до \nрозстрілу. З виконанням вироку не зволікали також – це ж вам не \nдемократія якась?!

Щось мені підказує, що цієї сцени нашої \nісторії члени НацДружин не знають. Вони не замислюються що можуть \nзакінчити так само – під конвоєм біля Магадану або в московському \nрозстрільному підвалі. Так само – як не знають вони, чому Білецький \nпішов з Іловайську і чому його за те навіть не пожурили. Навіщо їм щось \nзнати?

Вони ж вірять!
https://s.ukropen.ne...\" align=\"left">

10 марта 2019

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
Валерій Прозапас

Ще раз.

В\n Черкасах президент виступив, до нього виступили гурт \"Мандри\" та \nБурмака, в кінці разом з людьми на площі виконали гімн, сцену ніхто не \nзахоплював.

Коли кортеж почав рух - з\'явилися НК з НД і почали \nштовханину з поліцією та кидати фаєри і петарди вслід машинам, це \nвідбувалося серед натовпу людей, які розходилися з заходу.

Ми ще хвилин 10 були біля сцени, сіли в машину і поїхали, хто на неї потім заліз - не знаю.

Дорогою бачили як горять два острови біля міста, і трохи далі горіла посадка.

Доповідь закінчив.
Хто мудак, а хто молодець видно як на долоні, якщо мозку трохи більше ніж у Зєлєнського.
https://s.ukropen.ne...\" align=\"left">

10 марта 2019

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін

Активисты из «Нацкорпуса» пытались прорваться к Порошенко в Черкассах устроив массовые беспорядки (ВИДЕО)

https://s.ukropen.ne...>
Сегодня, 9 марта, после столкновений на Банковой в Киеве представители \n«Национального корпуса» пытались прорваться к президенту Украины Петру \nПорошенко во время его визита в Черкассы. Соответствующее видео было \nопубликовано на странице Нацкорпуса в Facebook, пишет https://agrimpasa.co...>Агримпаса ссылаясь на https://ru.tsn.ua/po...>ТСН.

Украинский гарант выступал на сцене, \nкогда к ней начали приближаться националисты. Начался гимн, но когда \nНацкорпус приблизился к сцене, Порошенко уже спустился оттуда. Они \nпытались прорваться сквозь правоохранителей, однако полиция им помешала —\n Порошенко уехал.\n\n

\n

В ход пошли файеры и дымовые шашки.

Как сообщалось ранее, днем 9 марта к зданию Администрации президента в \nКиеве пришли участники организаций «Национальный корпус» и «Национальные\n дружины». Они требовали взять под стражу фигурантов расследования о \nхищениях в оборонке. Националисты попытались прорвать кордон силовиков. В\n ход пошли взрывпакеты, дымовые шашки и слезоточивый газ. По данным \nполиции, пострадали трое силовиков.

9 марта 2019

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін

У Черкасах почнуть виробляти холодильники

8 Февраля 2019

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
https://s.ukropen.ne...\' align=\'left\'>

1 Февраля 2019

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін

У Черкасах відкрили корпус з виробництва засобів захисту рослин і мінеральних добрив

https://uprom.info/w...\' srcset=\'https://i1.wp.com/up...=695 695w, https://i1.wp.com/up...=400%2C260 400w\' sizes=\'(max-width: 695px) 100vw, 695px\' alt=\'\' title=\'udobrenijz-belarus\' width=\'695\' height=\'451\'>

Виробництво розташувалося в промисловій зоні міста на території підприємства ТОВ «Фабрика Агрохімікатів»

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на https://www.minregio...\'>Мінрегіон

Потужність виробництва становитиме 4541,8 тонни на рік. У цеху передбачено 41 робоче місце. Загальна площа корпусу складає понад 1300 м?.

Замовником будівництва корпусу виступило ТОВ «Фабрика агрохімікатів».Підприємство спеціалізується на виробництві засобів захисту рослин та речовин для підвищення врожайності сільськогосподарських культур і поліпшення якості рослинницької продукції.

\'\'https://uprom.info/w...\' width=\'96\' height=\'96\'>

https://uprom.info/a...\'>Віталій Царьов
Редактор Національного промислового порталу

16 января 2019

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
Діорама «Старі Черкаси» в Черкаському обласному краєзнавчому музеї.
https://s.ukropen.ne...\' align=\'left\'>

16 января 2019

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
В цей день 1979 року в Черкасах народився Андрій Хливнюк — український музикант, вокаліст та автор текстів гурту «Бумбокс».
https://s.ukropen.ne...\' align=\'left\'>

31 декабря 2018


... 5


  Закрыть  
  Закрыть