Ukrainian settlement in this area began in 1905 from the Sokal county. The parish founding members were: Semen Parchoma, Stefan Kashuba, Yosyfat Kozak, Teodor Woytiuk, Ilko Chaban, Yurko Charko, Ivan Small and Petro Slipchuk.
В Західній Україні є декілька сіл із назвою «Угринів». Це і село у Горохівському районі на Волині між Луцьком і Берестечком, і село у Сокальському районі на Львівщині, і село Підгаєцького району на Тернопільщині. Відома також села з такою назвою і в сучасній Польщі (на Лемківщині і Люблінщині). Навіть у далекій Канаді, у провінції Саскачеван, є село з назвою Угринів, у якому проживають українці і ходять на свята до греко-католицької церкви Святого Миколая.
На Прикарпатті сіл з назвою «Угринів» декілька, і вони якби витягнуті в одну лінію – Угринів Старий і Угринів Середній в Калуському районі та Угринів Горішній і Угринів Долішній у Тисменицькому.
У часи польського панування 1920-1939 рр. (II Rzeczypospolitа) місцевість коло Станиславова була офіційно поділена на три частини: Угринів Долішній (Uhryn?w Dolny), Шляхту (Uhryn?w Szlachecki) та Угринів Горішній (Uhryn?w G?rny).
На карті «Delineatio specialis et accurata Ukrainae. Cum suis Palatinatibus ac Distictibq, Provincycq adiacentibus», виданій 1650 р. у Данцігу теперішні села Угринів Старий і Середній позначені на цій карті як три села: Oriow Stary, Oriow Sloboda і Oriow Nowо.
На цій карті України (на ній ще нема Станіславова) на берегу річки Бистриці (BiStris R.) посередині між містами Галичем (Halicz) і Тисменицею (Tiszmenicza) є і моє рідне село з назвою «Oriniw». Село з цією назвою розміщується між селами Пасічна (Pacziczena), Ямниця (JaniScza), Вовчинець (Wanczinec) і Майдан (Maiden).
Ось ти, пане Миколо, живеш у Черкасах на Хрещатику. Всі знають, що є Хрещатик у Києві. А ще є село Хрещатик на півдні Тернопільщини. І у Канівському заповіднику центральну алею називають Хрещатиком. А я просто переробив лозунг "За "Нєміров" во всьом мірє!" (Роман)
"Угринівські фестини":
Ще в 2002р. завдяки ініціативі громадської організації "Бандерівське земляцтво" (Старий і Середній Угринови), було започатковано співпрацю кількох одноіменних сільських громад Західної України: Угриновів Тисменицького району Івано-Франківщини, Підгаєцького Тернопільщини, Сокальського Львівської та Горохівського Волинської.