Форум Угриньового

Теми для публікацій та розмов


Угринова-побратими
16 липня 2009 (мшк.)

Спортивне життя
30 листопада 2008 (мшк)

Питання-відповіді Інтерв'ю Всі записи

1

Ip: 93.170.64.101 Тема: Угринова-побратими
СВЯТО СЕЛА в Угринові відбулось всупереч всім примхам погоди
На батьківщині Провідника ОУН Степана Бандери відбулись святкові заходи за програмою 'Угринівських фестин - 2009'.
Урочистості розпочались святковими богослужіннями у храмах Старого і Середнього Угриновів. Незважаючи на дощ, який не припинявся майже цілий день, відбулись такі акції як кінний похід 'Бандерія'(найактивніші учасники- Андрій Михайлюк, Іван Федорів, Василь Небилович) навколишніми селами, у кожному з яких учасники вшановували пам'ять борців за волю України - вояків ОУН-УПА, встановлювали вінки на символічних могилах, а також легкоатлетичний пробіг по маршруту: Угринів Підгоєцького району- Угринів Тисменецького району- Меморіальний комплекс С.Бандери у Старому Угринові, футбольний поєдинок.
Спеціально до свята було оновлено тематичні виставки історико-меморіального музею С. Бандери, а також Угринівського музею ім. родини Марчаків, презентовано книжку 'Наш Бандера'.
Впертість угринівців була винагороджена. Всупереч всім обставинам свято тривало. Коли підійшов час концерту, на майдані біля школи, дощ припинився. Сільський голова Тарас Федорів привітав односельчан із Святом Села, що відбувається щорічно 12 липня, у день Святих Петра і Павла, вже майже 15 років, повідомив, що до участі у фестинах долучились представники півтори десятка населених пунктів чотирьох районів Івано-Франківщини та Тернопільщини.
Бурхливі оплески глядачів здобули виступи як місцевих аматорів сцени (народного хорового фольклорного колективу Народного Дому Середнього Угринова під орудою Оксани Герус, вокалістів Мар'яни Якимович, Алли та Марійки Федорів з Народного Дому Старого Угринова, гумориста Івана Савчака (уродженця Середнього Угринова - теперішнього мешканця Угринова Тисменецького району) та його дочки Наталки, яка виконувала інструментальні класичні мелодії) так і гостей: троїстих музик з Городенківщини (керівник – колишній уродженець Середнього Угринова Ігор Винник), солістів Калуського ПК 'Мінерал' та сусідів - мистецького колективу 'Добрівляночка'.
З великим азартом сприйняли угринівці розіграш святкової лотереї, головним призом якої була мікрохвильова піч. Завершились цьогорічні фестини танцями далеко за північ. Земляки Степана Бандери ще раз довели усім, що уміють як самовіддано працювати, так і піднесено святкувати.


16 липня 2009

Ip: 194.44.114.51 Тема: Угринова-побратими

Останнім часом модно стало вивчати передовий досвід реформування самоврядування Польщі чи інших (здебільшого східноєвропейських)країн. Водночас більш актуальною проблемою сучасної України є відсутність внутрішньої консолідації суспільства, необхідність згладження міжрегіональних ментальних відмінностей українського суспільства. Водночас у двох напрямках вирішили рухатись представники шести західноукраїнських сіл: Старого Угринова, Середнього Угринова Калуського району, Угринова Тисменецького району Івано-Франківщини, Угринова Підгаєцького району Тернопільщини, Угринова Сокальського району Львівщини та Угринова Горохівського району на Волині.

Ще на зорі цього тисячоліття, досліджуючи історії рідного села, краєзнавці Старого Угринова – малої батьківщини Провідника ОУН Степана Бандери, виявили, що староугринівці не є єдиними у цьому світі, що у різних кутках нашої держави мешкають їхні «тезки». Так, з ініціативи Середньоугринівської сільської ради, почались перші контакти, обмін інформацією.

Вказані населені пункти з»явились на карті українських земель майже одночасно – перші письмові згадки датуються серединою ХУ ст. Назву сіл науковці виводять від племен угрів, з якими ще з часів Галицько-Волинської держави тісні взаємини (як дружні так і не дуже) мали наші предки. Про те, що поява Угриновів пов»язана з непростими перипетіями українсько-угорських стосунків свідчить, наприклад, той факт, що найбільш поширеними прізвищами в Старому і Середньому Угриновах досі залишаються такі як Перегіняк, Перегінець, Рученчин (тобто переселені , «перегнані», заручники…).

У 2002р., коли відбулись Перші «Угринівські фестини», які були присвячені 555-річчю заснування Старого Угринова, з»їзались представники чотирьох Угриновів, через два роки відбулась зустріч трьох Угриновів Прикарпаття. Найбільш масштабною обіцяє стати цьогорічний форум, який присвячується 100-річчю Національного Героя України Степана Бандери, прибути пообіцяли всі села-побатими, окрім того візьмуть участь у заходах села-сусіди Угриновів Калущини- Петранка, Грабівка, Бережниця, Голинь. Свою підтримку вже пообіцяли ряд громадсько-політичних структур, ведеться активний пошук спонсорів і меценатів.

12-13 липня 2008р. земляки Бандери прийматимуть гостей, для яких готується цікава і різноманітна програма. Зокрема: відвідання Меморіального комплексу Провідника ОУН, відкриття музейної кімнати ім. родини Марчаків (рід священика зі Середнього Угринова), змагання і конкурси, велика концертна програма, виступи мистецьких колективів, зустріч активістів громадсько-політичних об»єднань кожного із сіл тощо. Вже кілька років розповсюджується у кожній зі споріднених громад спеціальне видання «Угринівський Літопис», розпочато підготовку монографії з історії Угриновів, налагоджуються економічні контакти (кожен може запропонувати свою родзинку: туристично-рекреаційну інфраструктуру, джерела мінеральних вод, сільськогосподарська база, переваги прикордонного становища…).

Надалі співпраця обіцяє стати ще активнішою. Досягнуто попередньої домовленості всіх сільських голів спільно зайнятись підготовкою і реалізацією проектів, залучивши таким шляхом для розвитку громад гранти всеукраїнських та міжнародних фондів, які підтримують самоврядування.

Дуже часто ми говоримо про інтеграцію України у світову спільноту, та важливо розуміти, що чи не найголовнішою передумовою, насамперед, є самопізнання українцями самих себе. Ми великий народ, велич і унікальність якого у його ж різноманітності. Багато в чому ми різні, але набагато більше у нас спільного. Так через багато століть зустрічаються люди, яких розділяють сотні кілометрів і виявляється, що десь на генетичному рівні збереглись, якісь ниточки, що досі пов»язують усіх у єдину спільноту.

Перед тим, як прагнути у міжнародні структури, Україна мусить максимально консолідуватись внутрішньо. Такі акції як «Угринівські фестини» - це ще один крок до порозуміння. Кожен такий крок назустріч між галичанами і донеччанами, волиняками і жителями Криму – це цеглини в фундамент Української Держави. Чим міцнішими й частішими (в ідеалі постійними) будуть внутрішні зв»язки між українцями, тим більші наші надії на гідне місце і роль у світовій спільноті.

26 листопада 2008


1


  Закрити  
  Закрити