Forum of Belz

Topics for publications and conversations


Всі записи прошу ...
19 november 2010 Павло Захаричев

Белз, як місто без майбутьного
24 february 2009 (Оптиміст)))

Історія міста
5 november 2008 (адміністратор)

Новини
5 november 2008 (Адмін)

Політика і влада в цілому )))) Рейтинги фраз
17 august 2008 (адміністратор)

See all topics town

Questions-answers Interview All records

1

Ip: 89.252.49.2 Topic: Белз, як місто без майбутьного

А якщо так розібратися то реально там багато чого можна би було відновити для забезпечення робочих місць!!!!!! Збудувати холодильні камери, овоче хранилища і тому подібне! Відкрити перевалочну базу для море продуктів, овочів, фруктів, мяса і тому подібне для транспортування в інші країни чи міста!!!!!  Спокійно якби ухвалили цей проект то можна би було спокійно це здійснити!! Але ми живемо у реальному світі де без влади ти ніхто!!!!!!!

24 february 2009

Ip: 89.252.49.2 Topic: Белз, як місто без майбутьного
в цьому місті є майбутнє!!!!!! Якби влада була з головою то на місці колишнього заводу той що знаходиться за електросіткою! Можна було збудувати мясопереробний завод або молокопереробний завод тощо. Таким чином можна було би забеспечити велику кількість людей робочими місцями!!!!!! І не потрибно бі було  родинам виїзджати за кордон на заробітки!!! Відкрились бі навіть такі спеціальності як холодильщики тощо у ПТУ!! Оскільки на таких заводах необхідні спеціалісти у цій сфері!!!

24 february 2009

Ip: 91.124.27.155 Topic: Белз, як місто без майбутьного

Теплі весняні дні стають першим сигналом для любителів мандрівок збиратись у невідомі ще їм міста і країни. Найдавніше галицьке містечко Белз, якому торік виповнилось тисяча років, приваблює туристів із Польщі та Ізраїлю. Втім наразі їх ще тут дуже мало, як цього хотіли б мешканці Белзу.

Найдавніше місто Галичини Белз вперше згадане у літописі приблизно в 1030 році. Воно розташоване 70 км від Львова і 3 км - від Польщі. У Європу його мешканці можуть ходити пішки, але кордон перешкоджає таким мандрам. Містечко знаходиться на межі Сходу і Заходу і тут перетинаються різні культури та релігії. У минулому місто княжої столиці Руси, воєводства Речі Посполитої, невеличкий повітовий центр Габсбурзької Австрії, районний центр радянської України, а сьогодні - провінційне типове галицьке містечко.

У Белзі мешкає близько 2400 осіб. Офіційно, але, насправді, це місто пенсіонерів і дітей. Працездатне населення - на заробітках.

«Їздять у Польщу.
Мій тато працює 10 років у Москві.
Тут фактично неможливо знайти працю. Дуже тяжко.
А можна на туризмі заробляти?
Звичайно, якщо відновити історичні пам'ятки».


А відновлювати у Белзі є що. Торік місто відсвяткувало свій тисячолітній ювілей і керівництво області пророкувало Белзу паломництво туристів. Адже тут у 14 столітті зберігалась ікона пресвятої Богородиці, яку перевіз у польське місто Ченстохова угорський намісник Галичини і нині це найшановніша святиня Польщі. Натомість белжани у дарунок отримали копію Ченстоховської (Белзької) Богородиці, яка зберігається у каплиці при в»їзді в місто. Реставрації потребують і обороні споруди міста, і юдейські пам»ятки, і католицькі . У Белзі збереглась міква - обрядова лазня белзьких юдеїв. Це, зазначають історики, єдина пам»ятка, яка залишилась від хасидського комплексу. У роки 2 світової війни німецькі війська знищили усіх євреїв у Белзі. Нині приїжджають у місто гості з Ізраїлю аби вшанувати своїх предків. Але белжани кажуть, щоби до них їздили туристи має бути створена належна інфрастурктуруа.

«У Польщі є багато людей, які тут жили. Вони сюди їхали колись з великою охотою. Тільки треба відновити все, і дорогу теж».

Маленькі мешканці Белза розповіли, що дуже люблять своє містечко.

« У нас є цікаві мури, башта, є підземні ходи, парки, братські могили, костели і церкви, настінні розписи у Ратуші».

Помолитись до Ченстоховської Богородиці приїздять не лише з інших міст, але найчастіше заступництва у Матері Божої просять самі мешканці Белзу, які не мають роботи, або ж чиї сини та доньки на чужині. Приходить до Богородиці і дітвора, яка охоче розповіла чого вона просить у своїх молитвах.

«Щоб у Белзі було багато роботи і наші батьки не їздили працювати за кордон»…

16 august 2008

Ip: 91.124.21.71 Topic: Белз, як місто без майбутьного

   Вираз \'Без майбутьного\' мається на увазі, що молоді люди не мають майбутьного залишаючись у цому місті. Всі мої друзі, які там проживають намагаються здобути освіту у Львові чи іншому місті. Здобувши врешті-решт освіту, шукають роботу у великіх містах. Хоча Белзу також потрібні працівники різніх спеціальностей.\';\' src=\'http://www.1ua.com.ua/sml/40.gif\'>

   Я провів в цьому місті приблизно 1/3 частину свого життя, це приблизно 7-9 років. За ці роки я помітив, що у Белзі такі питання мало кого хвилюють. Всім байдуже що їхньому місту більше 1000 років. Всі зивикли жити як завжди, нічого не змінюючи. Мало кому хочеться робити внесок в розвиток молодіжної культури Белза.\';\' src=\'http://www.1ua.com.ua/sml/29.gif\'>

13 august 2008


1


  Close  
  Close