Вопросы-ответы Интервью Все записи

... 6 ...

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін

Голодомор в Харькове

В ноябре 1932 года Харьков, который тогда был столицей Советской Украины, интенсивно готовился к 15-й годовщине Октября: в городе появлялись новые здания, на площади Розы Люксембург построили ЦУМ, ХТЗ победно рапортовал, что каждые шесть минут с его конвейеров сходит новый трактор. Пропагандистская машина работала на полную, рассказывая о невероятных успехах, достигнутых страной «в капиталистическом окружении». Именно заграничными врагами власть Советов оправдывала способы достижения таких успехов: принудительный труд, коллективизацию, борьбу с кулаками и невыполнимые планы заготовки хлеба. Последнее огорчало руководство УССР больше всего: осенью 1932 года план хлебозаготовок был выполнен всего на 37%.

5 октября вышло постановление Политбюро ЦК КП (б) У «О необходимости преодоления отставания страны в выполнении плана хлебозаготовок». Октябрьский пленум ЦК КП (б) У обязал партийные организации выиграть «борьбу за хлеб», сделать ноябрь и последние дни октября решающими и в 10 раз повысить темпы выполнения годового плана к 15-й годовщине Октября. Пленум также рекомендовал «безжалостно подавлять все попытки классового врага и его агентуры, направленные на срыв хлебозаготовок».

Харьковская и Киевская области хуже всех в УССР выполнили план по хлебу, и за это на них обрушились самые сильные репрессии. Одним из методов были «черные доски»: по решению партии целые районы заносились в списки населенных пунктов, которые полностью блокировались войсками, населению запрещалось выезжать за пределы этих территорий, все продукты питания изымались, торговля полностью запрещалась.

Иосиф Сталин считал, что крестьяне специально прячут зерно. По всей стране начали отбирать продукты и домашний скот. В октябре еды стало не хватать, а после того, как СССР отпраздновал «годовщину Октября», в Украине начался голод.

Сначала погибших от голода хоронили, но когда их стало слишком много — перестали. Трупы лежали на улицах.

В ноябре 1932 года комиссией Молотова была введена система специальных бригад по сбору зерна — «красных валок». В эти бригады входило более 110 000 добровольцев, набранных среди крестьян, которые таким образом пытались спастись от голодной смерти — они получали процент от собранного зерна и продуктов.

«Однажды со старшими детьми мы пошли на кладбище, чтобы нарвать вишен, но ягод не было. Мы поймали там несколько ящериц, посадили их в банки из-под консервов, накрыли стеклами и так несли домой. Проходя мимо улицы, где теперь универмаг «Харьков» и дрожжевой завод, увидели нескольких мужчин, пухлых и небритых, которые стояли на коленях. Один из них спросил:
— Детки, что вы несете?
— Ящериц, — сказали мы.
— Дайте их мне! Я их съем!
Мы испугались и убежали». (из свидетельств Алексея В.)

Советские власти запрещали говорить о голоде: существовало негласное указание не вписывать его в графу «причина смерти». Вместо этого писали, что смерть наступила из-за неустановленных причин или от истощения. О Голодоморе говорили в основном иностранцы.

«В Терстаняке, что в 60 км от Харькова, все умерли от тифа и голода. Один врач, которого послали туда, зайдя в деревню, был ошарашен вонью трупов, гнили в домах (врач сам рассказывал мне об этом). В селе Мохнач под Чугуевом когда-то проживало 1000 человек. Теперь там осталось 12 мужчин, несколько женщин и двое или трое детей», — писал Консул Королевства Италии Серджио Градениго.

Первые истощенные жители сел появились в Харькове уже после годовщины Октября. Каждый день их количество увеличивалось: крестьяне, прорываясь в столицу через оцепление, умирали на улицах города. Сначала — десятками, затем — сотнями. В феврале 1933 года члены ОГПУ рапортовали, что на улицах Харькова был найден 431 труп погибших от голода, в марте цифра увеличилась до 689-ти, в апреле — до 477-ми, в мае на улицах нашли 992 трупа, а за первые три дня июня — 196 погибших от голода. Жители города и области ели ворон, кошек и собак, собирали крапиву и заливали ее кипятком, пытаясь сварить похлебку, а иногда — убивали и ели людей.

«Больше всего меня поразил случай, связанный с приездом супругов В., которые были знакомыми моих родителей и жили на станции Гуты Богодуховского района. Приехали они к нам исхудавшие, подавленные, полусумасшедшие и без детей, которых должно было быть трое. После супа, которым угостила мама, гостям стало плохо.Родители спросили их:
— А где же ваши дети?
— Поели.
— Как поели? — не поверили мы своим ушам.
— По очереди: сначала съели маленьких, затем — старшего. Он сам нам сказал: «Если едите всех, ешьте и меня». Резали на кусочки, варили и ели. А какими вкусными были их пальчики.
Это ужасное признание поразило меня на всю жизнь, особенно о пальчиках».

Останки людей хаотично лежали на улицах. Их никто не хоронил. В 2004 году в районе бывшего парка Артема харьковские коммунальщики во время земельных работ обнаружили массовое захоронение, в котором смешались кости взрослых и детей. Ученые обнаружили в могиле монеты СССР, выпущенные в 30-х годах. Купить за них еду в то время было практически невозможно.

В советской прессе активно писали о голоде в Лондоне и Нью-Йорке. Об умирающих людях в Харькове никто не написал ни слова.

https://nakipelo.ua/... alt='OLYMPUS DIGITAL CAMERA' width='650' height='589' srcset='https://nakipelo.ua/... 650w, https://nakipelo.ua/... 400w' sizes='(max-width: 650px) 100vw, 650px' style='box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px !important; padding: 0px; border: 0px; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: inherit; line-height: inherit; font-family: inherit; vertical-align: middle; width: 993.328px; height: auto;'>
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

По данным исследователей, во время Голодомора 1932—1933 годов погибло до 10 миллионов украинцев. Точной информации о количестве погибших в Харьковской области нет.

27 ноября 2017

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
Хіти тижня. 'Суд був більше схожий на шоу': Винуватець смертельної ДТП у Харкові втік до 'ДНР' 

ДТП сталася майже 2,5 роки тому.

Винуватець смертельної ДТП в Харкові на вулиці Сумській, яка відбулася майже 2,5 роки тому, втік в 'ДНР'. Міський суд так і не покарав горе-автомобіліста. Про це під час марафону Oboz TV 'Трагічні ДТП. До і після' розповіла мати загиблого в тій аварії хлопця Ілона Крупеніна.

'Вбивця мого сина, не побоюся цього слова, Євген Бєлік зараз спокійно живе в Донецьку', - повідомила вона. 'Досудове розслідування велося правильно і оперативно, проте сам суд був більше схожий на шоу', - розповіла жінка.

За її словами, в суді кілька разів зникало світло під час відповідного засідання. Крім того, диск з відеодоказами виявився зіпсованим. Захищав винуватця ДТП відомий в місті адвокат, який не раз давав зрозуміти родині загиблого Влада, що в суді 'все схвачено'.

У залі суду все-таки показали відео моменту наїзду. Мама загиблого розповіла, що на ньому було видно, як 'син відлетів, як кегля'. Після цього хлопець провів 40 днів у комі. З дня аварії і до моменту смерті Влада сім'я винуватця не зв'язувалася з його родичами.

Пізніше чоловік зник. Родині Влада стало відомо, що він нібито проходить лікування в одному з медичних закладів 'МВС ДНР'.

Ілона Крупеніна навіть бачила в інтернеті оголошення, складені Бєліком, про надання послуг з установки сантехніки в окупованому Донецьку. На даний момент Бєліка оголошено в розшук. Незважаючи на це, нещодавно він з'являвся на території Харківської області, розповіла мама жертви аварії.

25 ноября 2017

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
Українська 'Леся' наводитиме жах на окупантів: Патріот з Харкова створив дистанційно керовану систему залпового вогню

Харківський винахідник Олександр Безпалий зібрав у своєму гаражі вже 18 оригінальних установок залпового вогню, на основі гранатометів РПГ-7.

Харківський винахідник Олександр Безпалий розробив і виготовив своїм коштом кілька установок 'Леся', що є сумішшю гранатомета РПГ-7 і системи залпового вогню, якою керують дистанційно.

'Декому з поважних фахівців 'Леся' не подобається. Утім, на передовій, в окопах, від неї в захваті. Вона була створена на прохання командира 43-го батальйону Сергія Мацейка, коли він зайняв сумновідоме селище Зайцеве. А зараз Саша доправив ще одну 'Лесю' синові комбата, який воює біля Авдіївки', – розповів журналіст.

Цаплієнко стверджує, що тактико-технічні характеристики 'Лесі' можна описати словами 'дешево і сердито', а також 'влучно і безпечно'.

'Безпалий у своєму харківському гаражі зібрав таких 'Лесь' аж 18 штук. Більшість із цих установок Сашко виготовив за свій кошт. Тільки комунальних боргів у харківського винахідника 28 тис. грн. Та він не зупиняється. Американський військовий експерт Філіп Карбер, який відвідав випробування 'Лесі', зауважив: 'Українці переможуть тоді, коли кожен запрацює для перемоги'. Карбер ніби про Сашка говорив', – заявив Цаплієнко.

Тепер винахідник розробляє модуль для розмінування з дистанційним управлінням.

24 ноября 2017

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
У Харкові відкрито дитячий хоспіс

Нове відділення 5-ї міської лікарні прийме сім'ї харків'ян, в яких дітям потрібна паліативна медична допомога та психологічна підтримка.

У відкритті хоспісу взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі з дружиною Томоко Сумі.

Відділення повністю обладнане для таких пацієнтів: забезпечується знеболювання, спеціальне харчування та медичний догляд, а також психологічна підтримка дітей та тих, хто поруч з ними.

Хоспіс розрахований на постійне перебування 20 дітей з батьками. За словами міського голови, будуть виділені бюджетні кошти на його розширення. Найближчим часом в лікарні відкриється амбулаторія для прийому дітей з розладами аутичного спектру та іншими психоневрологічними діагнозами. А в будівлі поки діючого профільного диспансеру буде відкрито новий дитячий садок.

23 ноября 2017

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
У Харкові відкрили пам'ятник Гулаку-Артемовському (світлини)

Пам'ятник класику української літератури 19 століття Петру Гулаку-Артемовському відкрито біля Харківського національного університету ім. Каразіна на честь 213-річчя з дня заснування вузу.

Бронзовий Гулак-Артемовський сидить на гранітній лаві, в руках він тримає тростину. Висота пам'ятника разом із постаментом більше 3 м. Автори меморіалу - скульптор Олександр Рідний і архітектор Сергій Чечельницький, повідомляє Укрінформ.

'Ми сьогодні згадуємо одного з найвидатніших, найяскравіших університетських професорів, людину, яка в 40-і роки 19 століття була ректором нашого вузу. Пам'ятник створено на пожертвування земляків, у тому числі, представників соціально відповідального бізнесу', - зазначив ректор університету, академік Віль Бакіров.

Як прозвучало на церемонії відкриття пам'ятника, Гулак-Атемовський родом із Черкаської області, з сім'ї священика. У 1817 році він приїхав до Харкова, поступив вільним слухачем в університет, де пізніше викладав польську і французьку мови, став професором, а потім і ректором. Як письменник він ввів в українську літературу жанр романтичної балади. Його найкращі твори українською мовою, починаючи зі знаменитих байок, написані у дусі естетики просвітницького реалізму.

За словами скульптора, заслуженого діяча мистецтв України Олександра Рідного, робота над пам'ятником тривала один рік. 'Цей пам'ятник встановлено на алеї міського саду ім. Шевченка, яка починається пам'ятником Великому Кобзареві роботи Манізера. Для мене це важливий зв'язок, він співпадає з головною для мене темою історії України', - пояснив скульптор.
Фото: Вячеслав Мадієвський

Як повідомлялось раніше, у Харкові встановлено ряд пам'ятників роботи Олександра Рідного: жертвам Голодомору 1932-1933 рр. на в'їзді до Харкова з боку Білгорода, отаманові Сірку біля метро 'Історичний музей', трьом нобелівським лауреатам - фізикові Льву Ландау, імунологові Іллі Мечникову, економістові Семену Кузнецу (у співдружності з харківським скульптором Ганною Івановою) біля входу в університет, історикові й одному з ректорів університету Дмитру Багалею, математикові, викладачеві цього вузу Олександру Ляпунову.

18 ноября 2017

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
В Харьковский институт протезирования прибудут реабилитологи из Израиля

«У института протезирования есть комплексные программы по реабилитации участников АТО, однако процесс постоянно нуждается в совершенствовании. Поэтому постоянно внедряем международный опыт. Сейчас мы находимся в переговорах с посольством Израиля для того, чтобы группа лучших реабилитологов приехала сюда, в Харьковскую область, и провела работу с нашими медицинскими сотрудниками. И рассматриваем для этого именно базу института протезирования. Израильские специалисты являются лучшими в мире, у них лучшие практики реабилитации», - сказала председатель ХОГА Юлия Светличная.

Руководитель области также ознакомилась с работой залов реабилитации, гидротерапии, роботизированных систем GEO и Hand and Hope и др.

Руководитель облгосадминистрации также сообщила, что была достигнута договоренность с представителями Посольства Японии в Украине о предоставлении нового медицинского оборудования в учреждения Харьковской области.

«Я очень довольна, что Харьков сегодня может отвечать на те проблемные вопросы, которые возникают и в других регионах, поскольку такой институт протезирования единственный в Украине», - отметила директор Украинского НИИ протезирования, протезостроения и восстановления работоспособности Антонина Салеева.

17 ноября 2017

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
По Харькову ездят водители 'под кайфом': авто залетают даже в магазины

Еще не успели высохнуть слезы в семьях людей, ставших жертвами жуткой аварии в Харькове. Еще не все пострадавшие в этом ДТП встали на ноги. А из Харькова снова приходят неутешительные новости. По городу продолжают носиться иномарки, за рулем которых сидят неадекватные водители. Видимо, многих жизнь так ничему и не учит...

В Харькове сегодня, 16 ноября, 32-летний мужчина за рулем «Dacia Logan» в состоянии наркотического опьянения взял на таран входные двери гипермаркета 'Караван' и покатался внутри помещения.

В результате инцидента автомобиль успел нанести урон нескольким магазинам, разгромив их витрины. К счастью, под колеса дебошира не попали люди.

Хулигана отправили на медицинское обследование, медики проверят, употреблял ли водитель наркотики или алкоголь.

Харьковчане активно делятся в сети фотографиями и видео с места происшествия.

32-річний водій автомобіля «Dacia Logan» протаранив вхідні двері гіпермаркету та проїхав по залу. Внаслідок події пошкоджені кілька вітрин магазинів. Постраж...

16 ноября 2017

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін

https://ukropen.net/... style='text-decoration-line: none; outline: none; color: rgb(43, 131, 153); margin: 0px; padding: 0px;'>Рідне місто Миколаїв. Новини міста та області
https://ukropen.net/... style='text-decoration-line: none; outline: none; color: rgb(43, 131, 153); margin: 0px; padding: 0px;'>вчора в 12:20
Миколаївці з клубного чемпіонату України по тхеквондо привезли 7 золотих медалей

З 7 по 9 листопада, у Харкові відбувся чемпіонат України з тхеквондо, в якому взяли участь понад 800 спортсменів ДЮСШ, СДЮСШОР і клубів з усіх регіонів країни, в тому числі і вихованці миколаївської дитячої юнацької спортивної школи №2.

За результатами змагань команда ДЮСШ №2 завоювала 7 золотих, 1 срібну, 5 бронзових медалей і третє місце чемпіонату.

Коптева Елизавета награждениеМиколаїв представляли 26 спортсменів нашого міста. За результатами «Золото» турніру завоювали:

— Микита Іванов (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова категорія до 58 кг дорослі;

— Самір Мірзоєв (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова категорія до 30 кг юнаки;

— Марсель Кім (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова до 55 кг юніори;

— Марія Лабузова (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова до 63 кг юніорки;

— Сімур Мірзоєв (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова до 45кг кадети;

— Катерина Колотінская (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова до 59 кг кадетки;

— Олександра Лабузова (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова до 36 кг дівчата.

Маша Лабузова награждениеДруге місце і срібні медалі отримали:

— Катерина Постольника (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова ло 51 кг кадетки

Мирзоев Самир золотоБронза турніру дісталась спортсменам:

— Олександру Амарін (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова до 41 кг кадети;

— Єлизаветі Коптєва (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова понад 59 кг кадетки;

— Анжеліці Варакса (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова до 55 кг юніорки;

— Микиті Сабірової (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова до 51 кг юніори;

— Микиті Сломову (Миколаїв, ДЮСШ №2) — вагова категорія до 36 кг юнаки.

16 ноября 2017

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
Харків бажає гарного вечора!

15 ноября 2017

Щокін Валентин, пользователь 1ua
Валентин Щокін
ДTП У ХАРКОВІ: ВАГIТНА ЖІНКА ПОДИВИЛАСЬ ВІДЕО, НА ЯКОМУ ЇЇ ЗБUВ LEXUS

Потeрпiла у харківській aвaрії вагiтна Жанна Власенко святкує день народження – їй виповнилось тридцять років.

Вона і досі в лікaрні, вже при тямі і виношує своє довгоочікуване дитя. ТСН зустрілась із чоловіком потeрпілої. Володимир сьогодні прийшов до лікaрні з тортом і цукерками. 30-річчя дружини Жанни зустрінуть сьогодні скромно.

“Ми перенесемо день народження, тому що вона не хоче тут святкувати в лікaрні, як будь-яка нормальна людина”, – каже чоловік Володимир Жолудь.

Лише тиждень, як Жанну вивели із штучної кoми. Лікарі таким чином рятували життя ще ненарoдженoї дитини. Володимир каже, тепер все добре і їхня донечка в порядку.

“Нормально, вчора пустувала трохи, пульс був великий, в цілому дитина добре. Тут дуже сильно стежать, приходять кожен день, міряють пульс, УЗД роблять”, – ділиться Володимир.

У палату до Жанни сьогодні не пускають нікого, окрім рідних – два дні тому у неї була температура, лікaрі бояться iнфекцiї. Про ту aвaрію вагiтна жінка нічого не пам’ятає.

Володимир каже – дружина бачила те відео, коли Lexus влітає і в неї. Та емоцій немає, бо немає спогадів. Сама Жанна погодилася поговорити з ТСН телефоном – лише кілька речень. Вона вражена допомогою усіх людей.

“Мені тільки сьогодні, наприклад, дозволили вставати. Уявіть, ось так місяць лежати і не можна вставати! Через цю ситуацію єдиний плюс – це те, що я дізналася, що в світі багато хороших людей. Єдине, що мене тішить”, – ділиться Жанна.

Зараз родина Жанни шукає адвоката – позиватиметься до винуватця aвaрії. Володимир каже, що в першу чергу хоче справедливості.

“Злість в мені говорить – винна Зайцева. Але є прокуратура, є рішення суду. Може двадцять, може п’ятнадцять, десять років (ув’язнення) – замало”, – впевнений чоловік.

Другий учасник aвaрії Геннадій Дронов завтра в апеляції оскаржуватиме своє тримання під вартою. У поліції ж відмовляються коментувати перебіг слідства. Як стало відомо ТСН, вже завтра відбудеться третій слідчий експеримент на місці ДTП – у ньому має взяти участь водій Touareg. А от чи залучать до слідчих дій арештовану Олену Зайцеву, не повідомляється.
UA - Родина вагітної Жанни Власенко, яка постраждала від наїзду 'Лексуса', буде позиватися до суду. Сьогодні жінка святкує своє 30-річчя. Вона і досі в лікар...

15 ноября 2017


... 6 ...


  Закрыть  
  Закрыть