Як перейменувати вулицю
Питання перейменування вулиць зробило сильний поштовх в соціумі. Цією справою стали цікавитись всі мешканці, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені історичні вподобання, та ті мешканці, що мають на меті створити з цієї справи черговий піар.
Свідомість мешканців перейшла на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, відкриваються нові імена, викидаються у смітник непотрібні радянські назви. Реформи продовжуються. На жаль, що вони зачіпають лише поверхню державного апарату. Заміною показчиків на вулицях справи не поліпшаться. Але якщо думати послідовно, то вулиці повинні носити імена тих мешканців, що внесли чималий вклад в його розвиток, історію і сучасність.
З чого почати? Звісно з ідеї перейменування певної вулиці. Ініціатори перейменування вулиці, серед яких є жителі, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови місцевої ради. Пропозиція щодо перейменування вулиці має бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виводиться відповідне питання на обговорення: форум, зустрічі, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно обговорюється не менше 2-х місяців, в підсумку повинні бути зведені всі «за», «проти» та інші варіанти. Потім голова місцевої ради готує проект рішення про зміну назви вулиці і виносить його на голосування. В остаточному підсумку має бути прийняте рішення про зміну назви вулиці, яке набуває сили з часу його офіційного оприлюднення.
Для місцевого бюджету вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та показчиків з новою назвою вулиці, які треба замінити. Як правило виготовлення однієї таблички коштує в районі 100 грн., дорожнього знака втричі більше. Для звичайних мешканців не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться чинними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Підприємствам, установам, організаціям законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити пізніше.
До уваги всіх мешканців, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів міст, на сайті розміщено підручник, з детальними прикладами, зразками документів. Він також містить перелік негативних постатей, які вели боротьбу проти української держави. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні бути зняті з карти України.
16.03.2019р.