Питання-відповіді Інтерв'ю Всі записи

1

Привільне на Рівненщині вважає, що і в карантин хліб вирощувати треба - читати далі...

27 березня 2020

У Привільненській ОТГ за власні кошти утеплили клуб та дитячий садочок - читати далі...

24 листопада 2019

Привільненська ОТГ: у Молодаво Третє відкрили дитячий майданчик (Фото) - читати далі...

25 вересня 2019

Підлітки Привільненської ОТГ створили оригінальну анімацію (Відео) - читати далі...

21 вересня 2019

Дошку оголошень на сонячній панелі облаштували в Привільненській ОТГ (Фото) - читати далі...

10 березня 2019

До Привільненської ОТГ приєдналася Іваннівська громада - читати далі...

16 січня 2019

Децентралізація на Рівненщині: досвід Привільненщини (Фото) - читати далі...

15 червня 2018

Привільненська ОТГ: фінансування соціальних закладів збільшено у десятки разів - читати далі...

15 січня 2018

В Привільненській ОТГ відкрили дитсадок - читати далі...

26 грудня 2017

Староста Антон, користувач 1ua
Антон Староста
Благодатне джерело Пресвятої Трійці.

На Богоявлення 2012 року було освячено в селі Привільне благодатне джерело в ім’я Пресвятої Трійці. На освячення зійшлося багато народу. Від влади були присутні голова районної ради Олександр Дехтярчук та керуючий справами ради Сергій Гаврилюк. Що ж це за незвичне джерело, що його освятили у таке велике Свято?
- Це не зовсім джерело - пояснив привільненський сільський голова Юрій Момотюк, - а вихід на поверхню цілої підземної річки. Люди в селі називають це місце «безоднею», бо вода виходить з дуже великої глибини, яку ще нікому не вдалося виміряти. Зі спогадів старожилів села, вода там завжди мала сталу температуру - плюс три, плюс чотири градуси. У ній високий вміст срібла (0,22%), вона добра на смак і, кажуть люди, помічна. Це диво природи розташоване неподалік села і живить своїми водами невелике озеро. А освятили його з ініціативи сільського священика о. Віталія Яворського.
Протоієрей Віталій Яворський, настоятель Свято-Троїцького храму УПЦ КП села Привільне, розпівів феноменальну історію про надзвичайний сон, який спонукав його до освячення джерела, і про незвичні явища, які супроводжували цю подію.
- Минулого року, десь між Пасхою і Трійцею, здається, ближче до Трійці, мені наснився сон, наче приходжу я до озера за селом, а воно все сяє, виграючи промінням. І ось в тому сяйві постає переді мною три особи в староєврейському одязі, такому, в якому ходили за часів Христа. Одіж їхня сліпучо біла, пломениста, вишита вишивкою, як ніби гуцульською. Від їхніх облич йшло таке яскраве світло, що самих облич не розгледіти. Одна особа, що посередині знаходилась, каже мені: 'Ось джерело, облаштуй його, криницю зроби, і воно вдарить на повну силу'. За нею інша особа з цих трьох говорить: 'Зроби витоку і купальню восьмигранну, щоб праворуч люди входили, а ліворуч виходили. Ми будемо прибувати сюди до купальні, як люди купатимуться'. А третя особа сказала: 'Не зволікай - хутко роби, і тобі поможуть'. Прокинувшись, я був вражений цим сном і розмірковував собі, щоб то мало означати? Поділився в церкві звісткою про свій сон з касиром, а він, не довго думаючи, сказав: «Раз таке наснилося - треба робити». Пішов тоді я до сільського голови, щоб разом до джерела сходити, бо я про нього й не знав, поки мені не наснилося. Обходили ми вдвох, обдивилися. Вода з землі, як з трьох рукавів витікає, ніби три джерела вкупі - потужне джерело. Попробували на смак - солодкувата, добра. По тому взялися розчистити джерело, щоб зробити місце для купальні, як у сні було сказано. Спочатку зробили під'їзд, щоб людям зручно було дістатися і технікою заїхати. Коли проводили благоустрій і розкопували водойму, то лопата екскаватора дна в джерелі не діставала. Мало того, там натиск води такий потужний, що ковша піднімало і вода швидко наповнювала чашу водойми. Після цього маємо зробити криницю, каплицю і купальню, щоб було облаштоване місце паломництва для людей. Сподіваємося на поміч Господа і Його всемогутню дію через цю воду на зцілення недуг, з якими вдаватимуться до купелі. Згодом став шукати у церковній літературі пояснення значення восьмигранника і вияснив, що це уособлення української віфлеємської зірки. І ось оце, при Божій помочі і з допомогою місцевих прихожан та сільської влади, освятили джерело.
Під час освячення води випускали білих голубів. Цю дивину мали нагоду спостерігати всі, хто був присутній на освяченні. Голубів випускали з невеликими проміжками в часі три рази по сім штук. Так вони ж не відлетіли, як зазвичай, а стали кружляти над водою і людьми, створивши три кола одне над одним. Потім голуби стали опускатися вниз. Один з них сів на мить на воду в тому місці, де окунав перед цим о. Віталій триразово хреста, інший - торкнувся митри, а сім голубів посідало навколо водойми біля самої води. Всі, хто спостерігав за цим дивом, були вражені.
Згодом всі голуби повернулися додому, жоден не пропав – говорить господар голубів Сергій Кот із Дубрівки - Дивина та й годі! Видно, птахи щось відчували, мабуть, місце там добре, благодатне .
Птахи відчули, і люди теж. Четверо сільських чоловіків купалися джерелі після освячення. Казали, що відчуття незабутні, вода наче розрядами поколює. А коли вийшли з води, відчули сильне тепло. В одного з них був нежить - до вечора минув, наче й не було. Ті чоловіки тепер кожен вечір туди купатися ходять. Ті ж, хто з джерела воду постійно беруть, кажуть, що смачна і добре від неї в тілі.
Багатий Дубенський край на благодатні місця – підсумовує о. Віталій. - Господь обдарував нас по великій милості Своїй великими щедротами. Тож користаймося ними на Славу Божу і на поміч нашим душам й тілам.

15 березня 2012


1


  Закрити  
  Закрити