Форум Трилесы

Темы для публикаций и разговоров


Історія села Триліси
8 апреля 2011 Олександр Бондаренко

Вопросы-ответы Интервью Все записи

1

Вопрос
чигирин

Ответ
-

15 июля 2018

Вопрос
нові назви улиць Триліси
Ответ
-

19 марта 2018

Вопрос
Скрипак анатолий
Ответ
-

18 марта 2018

Вопрос
якуненко

Ответ
-

18 марта 2018

Вопрос
фото
Ответ
-

18 марта 2018

Володимира Гриб Доброго дня! Моя бабуся, Стронська Ядвіга(Євдокія) Пилипівна, родом з Триліс. Напевне знаю що в Трилісах проживав її племінник, Петро - ветеран ВВВ на руці була рана від розривної кулі, син рідної сестри Катерини Стронської. Батьки бабусі, Стронські Пилип Титович та Олександра Францевна, були сусідами з Цибульскими. Будь ласка хто що-небудь зає , чи є нащадками відгукніться будь ласка. З повагою, Володимир.

18 января 2017

Вопрос
Добрый день. Меня зовут Елена. Моя бабушка, когда была маленькая , жила в Вашем поселке.Ее зовут Цибульская Надежда Васильевна. Нам очень хочется узнать остались ли у нас родственики , может Вы сможете подсказать кем были ее родители, и родители ее родителей. Очень хочется узнать свои корни.
Ответ
Володимира Гриб Здраствуйте, Елена! Меня зовут Владимир. Я думаю, что моя мама сможет Вам помочь. Дело в том, что моя бабушка, врождённая Стронская, родилась и росла в Трилисах, а соседями родительского дома бабушки как раз и были Цыбульские. Я тоже интересуюсь корнями, мне это тоже интересно. Буду рад хоть чем-то помочь. Пишите...

15 января 2017

Вопрос
телефон сел.головы
Ответ
-

3 января 2017

М Євгеній, пользователь 1ua
Євгеній М
Триліси (Фастівський район)
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Цей термін має також інші значення. Докладніше — у статті Триліси.
село Триліси
Герб Прапор
Країна Україна
Область Київська область
Район/міськрада Фастівський район
Рада Триліська сільська рада
Основні дані
Населення 2389
Площа 9,06 км?
Густота населення 263,69 осіб/км?
Поштовий індекс 08552
Телефонний код +380 4565
Географічні дані
Географічні координати 49°59?19? пн. ш. 29°50?21? сх. д. (G)Координати: 49°59?19? пн. ш. 29°50?21? сх. д. (G)
Середня висота
над рівнем моря 186 м
Водойми річка Кам'янка
Місцева влада
Адреса ради 08552, Київська обл., Фастівський р-н, с.Триліси, вул.Леніна,1 , тел. 43
Трилі?си — село в Україні, Фастівського району Київської області. Населення становить 2389 осіб. Назва цього стародавнього села, колись укріпленого містечка, з трьох боків оточеного лісом, одного з найдавніших поселень Середнього Подніпров`я, походить, швидше за все, від вибудованого потрійного дубового частоколу навколо місцевої фортеці. Триліси згадуються у багатьох документах, у тому числі разом з першою письмовою згадкою про Фастів за 1390 рік. Є перекази, що на місці знаходження Триліс у 1650 році поляки вщент знищили торгове містечко під назвою «Сокіл», а нове поселення повернулося до старої назви.
Корисні посилання
Про село Триліси на порталі Фастів.БІЗ

8 сентября 2012

М Євгеній, пользователь 1ua
Євгеній М
Триліси - село Фастівського району Київської області
Триліси (в писемних джерелах – Трилесы, Трилесся, Трылисы) – село Фастівського району Київської області, одне з найдавніших поселень Придніпров'я. Триліси вперше згадуються в ХІV ст., коли київський князь Володимир Ольгердович грамотою, виданою в 1390 році, стверджував право володіння ними за князем Юрієм Половцем-Рожиновським зі Сквири. Наприкінці ХІV – на початку ХVІІ ст. татарські орди п'ять разів спустошували Триліси, а в 1600 році – повністю спалили. Проте невдовзіпоселення почало відроджуватися.
Назва цього стародавнього села, колись укріпленого містечка, з трьох боків оточеного лісом, одного з найдавніших поселень Середнього Подніпров`я, походить, швидше за все, від вибудованого потрійного дубового частоколу навколо місцевої фортеці. Триліси згадуються у багатьох документах, у тому числі разом з першою письмовою згадкою про Фастів за 1390 рік.
Яскраву сторінку вписали жителі Триліс в історію визвольної війни українського народу 1648-1654рр. У серпні 1651року, коли селянсько-козацькі війська на чолі з Богданом Хмельницьким після поразки під Берестечком відступили до Білої Церкви, польське військо зупинилося під Трилісами. На світанку 23 серпня 1651 року загін у складі 600 піхотинців і 400 драгунів з чотирма гарматами розпочав штурм Триліс. Бій був нерівним, але жителі захищялися мужньо.
Однією з найважливіших подій у житті Триліс ХІХ ст. було повстання Чернігівського полку. П.І. Пестель 13 грудня 1823 року за доносом був заарештований, тому повстання очолив підполковник С.І. Муравйов-Апостол. 28 грудня Муравйов-Апостол приїхав у Триліси. Царський уряд жорстоко розправився з декабристами. 1965 року на відзнаку 140-річчя повстання Чернігівського полку в селі споруджено пам'ятник.
У другій половині ХІХ ст. економічне життя Триліс дещо пожвавилось. 1856 рокуВ. Браницький збудував тут гуральню, на якій працювали кріпаки. Крім гуральні, в селі була панська економія, водяний млин і 3 кузні.
Соціалістичне будівництво в селі після закінчення громадської війни проходило в складних і важких умовах. Поступово розгорталася в селі і культурно-освітня робота. Вже восени 1920 року було відкрито початкову школу. В селі працювала бібліотека, яка 1927 року налічувала 3 тис. книжок.
Наприкінці 1930 року в Трилісах було 5 колгоспів: ім. Петровського, ім. 16-річчя РСЧА, Політвідділ, МЮД та ім. Шевченка. У 1939 році ланки колгоспу ім. 16-річчя РСЧА, які очолювали М. Мельниченко, А. Іванченко, В. Димура та П. Дакало зібрали по 320 ц цукрових буряків з кожного гектара. Перед Великою Вітчизняною війною стопудові врожаї зернових вирощував колгосп ім. Петровського, головою якого був Г.В. Лень, нагороджений за бойові заслуги під час війни з білофінами орденом Червоного Прапора. За досягнуті успіхи в розвитку громадського господарства Колгоспи ім. 16-річчя РСЧА та ім. Петровського 1920 року були учасниками сільськогосподарської виставки, а конюх артілі ім. 16-річчя РСЧА С.С. Лень, одержав Малу золоту медаль Головного виставкового комітету.
Значне місце в господарському житті Триліс посідав спиртзавод. 1923 рокузакінчилася його відбудова, а через два роки він перевищив рівень виробництва. 1934 року підприємство реконструйовано. Колектив заводу 1939 року підвищив продуктивність праці. А 1940 року виробив понад план 21 тис. декалітрів спирту.
Тяжким випробуванням для трилісців була війна. 17 липня 1941 року гітлерівці вдерлися в Триліси. Вони арештували, ув'язнили і закатували 93 партійних. Радянських і комсомольських активістів. 252 юнаків і дівчат відправили на каторгу до Німеччини. 7 листопада 1943 року частини 3-ї танкової армії визволили Триліси, але 11 листопада мусили залишити село. Остаточно Триліси були визволені від окупантів 25 листопада 1943 року. Жителі села відразу приступили до відбудови зруйнованого господарства.
Влітку 1950 року всі п'ять колгоспів об'єднались в один – ім. Сніцера. Гордістю колгоспу є люди. Свинарка Г.Г. Пустовіт, доярка Г.А. Денисюк та багато інших трудівників відзначені урядовими нагородами, а ланкова О.Т. Музиченко нагороджена орденом Леніна. У 1970 році 68 чоловік удостоєні ювілейної медалі «За доблесну працю. На відзнаку 100-річчя з дня народження В.І. Леніна».
Високих виробничих показників досягав рік у рік колектив спиртзаводу. З 1949 по 1971 рік комбінат очолював Матвій Пилипович Тюзнєв, колишній шахтар, потім комсомольський вожак, секретар райкому комсомолу, секретар райкому партії в Омській та Київській областях. 1942 року Матвій Пилипович Тюзнєв нагороджений орденом Леніна. Протягом 1950-1970 рр. спиртзавод 43 рази виборював перше місце в соціалістичному змаганні і утримував перехідний Червоний прапор Ради міністрів СРСР та ВЦРПС. У квітні 1970 року колективу комбінату вручено Ленінську Почесну грамоту ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів Союзу РСР та ВЦРПС, 44 передовики нагороджені медаллю «За доблесну працю». За високі показники 5 працівників комбінату нагороджені орденами та медалями, в т.ч. орденом Леніна Феодосій Йосипович Кириленко, орденом Жовтневої Революції – Яків Олексійович Мирончук.
Протягом 40 років на Триліському спиртовому заводі працював Мотренко Павло Йосипович, з яких 27 років, директором спиртзаводу.На території Триліської ЗОШ встановлено бронзовий бюст Герою Радянського Союзу Коваленко Юрій Семенович.
На даний час в Трилісах налічується 1465 дворів. Кількість зареєстрованого населення складає 1986 чоловік. Більша частина будинків газифікована. На території сільської ради розташовані: дитячий садок «Ялина» та Триліська ЗОШ І-ІІІ ст., амбулаторія ЗПСМ, відділення зв'язку, бібліотека з книжковим фоном 14 тис. примірників, працюють 8 магазинів та ринок.
Сучасний герб села Триліси
Затверджений в квітні 2002р. У зеленому полі золотий вилоподібний хрест, оточений трьома золотими дубовими листками. Три золоті дубові листки пояснюють назву села Триліси, яке було засноване в оточенні лісу з трьох сторін (три ліси). Колористичне вирішення символізує багатство, щедрість рідної землі, волю, радість, надію. Автор - В.В.Білошапка.
Хоругва
Затверджена в квітні 2002р. Зелене квадратне полотнище з жовтим вилоподібним хрестом раменами від древка.




7 сентября 2012


1


  Закрыть  
  Закрыть