Форум Зміївки

Теми для публікацій та розмов


До уваги мешканців Зміївки! Почув по радіо 'Ера', що дрого...
2 серпня 2009 (журналіст)

Село афігенне я мешкаю...
16 липня 2009 (cOoler)

Питання-відповіді Інтерв'ю Всі записи

... 1

Каховка желает объединиться со Змиевкой - читати далі...

11 жовтня 2018

Каховка бажає об’єднатися зі Зміївкою - читати далі...

11 жовтня 2018

Каховка создаст ОТГ со Змиевкой? Через Каховское море? - читати далі...

18 вересня 2018

Каховка та Зміївка можуть об’єднатися в ОТГ? - читати далі...

17 вересня 2018

У Зміївці говорили про децентралізацію та співпрацю зі швецьким Готландом - читати далі...

14 березня 2018

У села Зміївка з’явилася зупинка - читати далі...

30 грудня 2017

Село Зміївка збирає рекордні врожаї картоплі - читати далі...

25 червня 2017

В Зміївці відкрили меморіальну дошку в пам'ять про загиблого героя - читати далі...

14 листопада 2016

Сердюк Віктор-Миколай, користувач 1ua
Віктор-Миколай Сердюк

ПАМ'ЯТНИК ГЕРОЯМ

23 серпня 2010 року в селі Зміївка Бериславського району Херсонської області було урочисто відкрито меморіал «Борцям за Волю України». Меморіал споруджено у формі сонячного годинника: у центрі годинника - двохметровий гранітний обеліск з вигравіруваним золотим тризубом, під ним напис: «Борцям за волю України». На циферблаті годинника замість цифр – видатні дати української державності та гасло «Майбутнє держави залежить від нас». Зі сходом сонця тінь від обеліска проходить основними датами української державності: визвольна війна Богдана Хмельницького, IV Універсал, Акт Злуки, Акт 30 червня, Акт проголошення Незалежності 24 серпня 1991. Після опівдня тінь рухається написом «Майбутнє держави залежить від нас», - наче нагадуючи, що без минулого немає майбутнього, а майбутнє у наших руках.
Початок свята ознаменував мешканець Херсона, кулеметник УПА Іван Терлецький, який перерізав святкову стрічку перед меморіалом. Освятити меморіал прибули представники трьох конфесій: УПЦ КП, УАПЦ та УГКЦ.

Перед сільською громадою було зачитано імена воїнів-херсонців Армії Української Народної Республіки та воїнів і підпільників УПА, сім’ї яких нині живуть у Зміївці, - загалом понад 150 імен. За українськими героями була відправлена панахида.


З вітальним словом до селян звернулись сільський голова та голова Бериславської РДА, голова шведської громади села. Чиновники відзначили, що Бериславщина славна своїм внеском у боротьбу за незалежність. «10 лютого 1919 року воїни Бериславської охоронної сотні Армії Української Народної Республіки під командуванням сотника Осавуленка розбили загін більшовиків у Свято-Григорівському Бізюковому монастирі, що знущались з монастирської братії.

Цим подвигом херсонські петлюрівці здобули собі добру славу серед місцевого люду, яка збереглась і дотепер», - зазначив Зміївський сільський голова.

Відкриття першого на Херсонщині українського військового меморіалу супроводжувалось насиченою культурною програмою: виступом народних музичних колективів (українських, шведських та німецьких), поетичними читаннями, відкриттям у селі виставки з історії Перших Визвольних Змагань.

На відкриття меморіалу прибули ветерани УПА з Херсона та області, які мали можливість зустріти у Зміївці своїх побратимів по зброї (у селі Зміївка нині проживає шестеро учасників збройної боротьби за незалежність).

Ініціатором спорудження меморіалу виступила Херсонська міська організація Спілки Української Молоді в Україні за сприяння благодійної ініціативи «Героїка».


Жертводавець – народний депутат Андрій Шкіль. Активну участь у зборі коштів та організації святкових заходів взяли на себе самі мешканці Зміївки. Біля меморіалу встановлено одинадцятиметрову щоглу на якій піднято державний прапор. Відтепер Херсонщина на офіційному рівні вшанувала борців за самостійність.

Більш детально, а також фото дивіться тут:

http://polit-kherson...

25 березня 2013

Ip: 92.112.82.254

(1782 г. основания, 2.7 тыс. жителей)

Бериславский р-н. Дремайловское поселение подней бронзы.

Скифское Старошведское городище (VI-III вв. до н.э.). Шведская деревня. В 1781г., после победы России в Северной войне шведских колонизаторов, переселившихся еще в XIV в. на остров Даго (сейчас это часть Эстонии), выслали на новые отвоеванные у Турции земли под Херсон, по приказу фаворита императрицы князя Потемкина. 1 мая 1782г. сюда из 1000 крестьян добралось только 500. через год в живых осталось лишь 150. Они и положили начало селу Gammalsvenskby (Старошведское) и построили в 1787г. деревянную кирху. На ее месте в 1886г. возвели каменную кирху апостола Иоанна (ныне- Михайловская церковь). Любопытно, что в ее интерьере сочетаются православные и протестантские реликвии. Пережив революцию и гражданскую войну, поселение не вынесло эпоху коллективизации. В 1929г. 800 шведов были эвакуированы на историческую родину. Однако через 2 года 250 человек вернулись в Украину. Сегодня в Змиевке осталось около 200 шведов, а в местной школе преподают шведский. В Змиевке на улицах часто можно встретить шведских туристов и официальных лиц. Сюда ежегодно приезжают тысячи шведов, а в 2001г. посетила село и принцесса Швеции Дезире. Швеция всячески помогает своей маленькой диаспоре. Во дворе церкви установлен памятник шведам, погибшим от НКВД в 1937-38 гг. как шведская контрреволюционная группа. В 1804г. рядом переселились немцы-католики из Австрии и Баварии. Они основали поселение Кляштендорф. А в 1806г. сюда переселились протестанты из Саксонии и основали с. Шлагендорф. Здесь действует кирха св. Петра и Павла (1885). С 1915г. они вошли в состав села Змиевка.

18 березня 2008


... 1


  Закрити  
  Закрити