Форум Прибиня

Питання-відповіді Інтерв'ю Всі записи

... 1

Горгут Олександр, користувач 1ua
Олександр Горгут
На сайті Стрийської єпархії УГКЦ опубліковано інтерв’ю з о. Андрієм Соколовським, священиком Стрийської єпархії, адміністратором парафії Положення Ризи Пресвятої Богородиці, с. Баківці Жидачівського району, автором книг «Історія чудотворної ікони Богородиці Тучнянської» та «Історія храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ с. Прибин».

Ознайомитись з інтерв'ю можна за посиланням: http://stryi.ugcc.or...

25 листопада 2013

Горгут Олександр, користувач 1ua
Олександр Горгут
У виданні 'Новий час' Жидачівського району було розміщено матеріал про хутір Лінію, колишня Генриківка, який межує з Прибином.  

На жаль, на Лінії залишилось лише близько десятка мешканців. Детальніше у статті за писланням:  
http://www.newtime.l...

Фото з Лінії можна переглянути тут:
http://vicarman.live...

31 жовтня 2013

Горгут Олександр, користувач 1ua
Олександр Горгут
Молодіжна велопроща до села Прибин

У суботу, 19 жовтня цього року, відбулася молодіжна велопроща з села Тучне Перемишлянського району до села Прибин. Ця проща стала першою з багатьох запланованих у майбутньому паломництв, метою яких є ознайомлення з церковною архітектурою храмів Стрийської єпархії.
Про це повідомив о. Ярослав Кондратик, адміністратор парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії с. Тучне, інформує сайт Стрийської єпархії УГКЦ.
В часі прощі молодь на чолі з о. Ярославом Кондратиком молилися молебень в храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Прибин, а також смакували смажену картоплю і печені яблука приготовані на вогнищі. В дорозі та біля храму юні паломники взяли участь у спортивних іграх.

З фотографіями заходу можна ознайомитись у фотоальбомі.  

Оригінал новини та світлини на сайті Стрийської єпархії УГКЦ:
http://stryi.ugcc.or...
 

22 жовтня 2013

Горгут Олександр, користувач 1ua
Олександр Горгут
Наш Прибин і сусідні села є списку населених пунктів Львівської області, які потрапляють в зону видобутку сланцевого газу по Угоді про розподіл вуглеводнів між державою Україна, ТзОВ «Надра Олеська» та «Шеврон Юкрейн Б.В.».
Поки невідомо, чим це може обернутись для нашого села. Будемо слідкувати за цією темою у ЗМІ.
З повним переліком 'сланцевих' сіл і міст можна ознайомитись тут:
http://expres.ua/new...

21 жовтня 2013

Горгут Олександр, користувач 1ua
Олександр Горгут
У серпні цього року газета 'Львівська пошта' надрукувала матеріал про Василя Партику, уродженця Корелич. Василь Партика вчителював у селі Прибині, часто зустрічався з воїнами УПА, і пізніше був заарештований і відправлений на заслання.
Ознайомитись з публікацією можна на інтернет-сайті газети:
http://www.lvivpost....

21 жовтня 2013

Горгут Олександр, користувач 1ua
Олександр Горгут
Маєте думки чи пропозиції щодо роботи сторінки села Прибина або цікаву інформацію про наше село — пишіть на електронну адресу prybyn@ukr.net

9 серпня 2013

Горгут Олександр, користувач 1ua
Олександр Горгут
'Веселі канікули' в Тучному

У селі Тучному відбулись два етапи дитячого релігійного табору 'ВЕСЕЛІ КАНІКУЛИ' під пастирським проводом о. Ярослава Кондратика, адміністратора парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії в даному селі та парафії Різдва Пресвятої Богородиці у с. Прибин.

Основним завданням табору було навчити дітей та молодь християнських цінностей.

Детальніша інформація про захід і фото розміщені на сайті Стрийської єпархії УГКЦ — http://stryi.ugcc.or...

1 серпня 2013

Горгут Олександр, користувач 1ua
Олександр Горгут
Новина про книжку  „Історія храму Різдва Пресвятої Богородиці та парафії УГКЦ с. Прибин” розміщена на сайті Стрийської єпархії УГКЦ, інтернет-сторінці газети „Експрес” (!) та часопису Жидачівщини 'Новий час'.

Ось ці публікації з лінками:

Вийшла у світ книга «Історія храму Різдва Пресвятої Богородиці та парафії УГКЦ с. Прибин»
http://stryi.ugcc.or...

З благословення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа, Апостольського Адміністратора Стрийської єпархії УГКЦ, вийшла у світ книга «Історія храму Різдва Пресвятої Богородиці та парафії УГКЦ с. Прибин». Автором цієї книги є отець Андрій Соколовський, який раніше був адміністратор даної парафії.

Книга розповідає про історію однієї з найменших парафій Стрийської єпархії УГКЦ с. Прибин Перемишлянського району Львівської області, яка сьогодні нараховує біля 25 хат.

Праця висвітлює історію храму Різдва Пресвятої Богородиці. Подає біографії усіх священиків цієї парафії починаючи з 1728 року. Розповідає про історію парафії, період підпілля, відродження та про сучасне життя парафіяльної громади Української Греко-Католицької Церкви с. Прибин.

***

У Стрийській єпархії видали книгу про парафію, яка пам'ятає часи Довбуша
http://lvivexpres.co...

З благословення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа, Апостольського Адміністратора Стрийської єпархії УГКЦ вийшла у світ книга «Історія храму Різдва Пресвятої Богородиці та парафії УГКЦ с. Прибин».

Автором цієї книги є отець Андрій Соколовський, який раніше був адміністратор даної парафії. Повідомили у прес-службі Стрийської єпархії УГКЦ.

Книга розповідає про історію однієї з найменших парафій Стрийської єпархії УГКЦ с. Прибин Перемишлянського району Львівської області, яка сьогодні нараховує біля 25 хат. Праця висвітлює історію храму Різдва Пресвятої Богородиці.

Подає біографії усіх священиків цієї парафії починаючи з 1728 року. Розповідає про історію парафії, період підпілля, відродження та про сучасне життя парафіяльної громади Української Греко-Католицької Церкви с. Прибин.

***

Священик написав книгу про історію церкви та парафії     
http://www.newtime.l...

«Історія храму Різдва Пресвятої Богородиці та парафії УГКЦ с. Прибин» - книга під такою назвою вийшла за авторством отця Андрія Соколовського, який раніше був адміністратором цієї парафії, повідомляє сайт Стрийської єпархії УГКЦ.

У книзі автор розповідає про історію однієї з найменших парафій Стрийської єпархії УГКЦ с. Прибин Перемишлянського району Львівської області, яка сьогодні нараховує біля 25 хат.

Праця висвітлює історію храму Різдва Пресвятої Богородиці, подає біографії усіх священиків цієї парафії, починаючи з 1728 року. Також розповідає про історію парафії у період підпілля, відродження та про сучасне життя парафіяльної громади Української греко-католицької церкви с. Прибин.

Сам автор сьогодні є адміністратором парафії Положення Ризи Пресвятої Богородиці с. Баківців нашого району, але, як бачимо, не забуває про колишніх своїх парафіян й знаходить час для дослідницької та літературної праці.

Книга вийшла з благословення Апостольського Адміністратора Стрийської єпархії УГКЦ Преосвященного Владики Тараса Сеньківа.

13 червня 2013

Горгут Олександр, користувач 1ua
Олександр Горгут
Побачила світ книжка о. Андрія Соколовського 'Історія храму Різдва Пресвятої Богородиці та парафії УГКЦ с. Прибин'. Книжка знайомить з історією села, храму в Прибині, священиками парафії впродовж її історії, а також відображає відродження та сучасне життя парафільної громади.   
Всі бажаючі можуть придбати видання безпосередньо в селі.
Щиро дякуємо о. Андрію за його працю!   

19 травня 2013

Горгут Олександр, користувач 1ua
Олександр Горгут
Село Прибинь знаходиться в мальовничому, оточеному лісами куточку Перемишлянського району Львівщини, на межі з Жидачівським районом та Івано-Франківською областю (Рогатинський район). Умовний кордон проходить по річці Свірж.
Історія
З історією села Прибинь ходить чимало легенд, які досі передаються з покоління в покоління. Наприклад, що на одному із пагорбів колись був княжий замок, а назва села пов’язана з давньоруським князем Прибиною. Чи це просто легенда чи княжа твердиня справді була невідомо. Проте на картах ще з 18 століття село Прибинь вже позначене.
Церква в Прибині збудована наприкінці 19 століття (каплиця Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, 1894 р.), як і облаштовано цвинтар поблизу. Однак навіть старожили на сьогодні не пам’ятають де була стара церква і старий цвинтар — і чому від них не залишилось навіть сліду.
Наприкінці 19 — на початку 20 століття мешканці села долучились до руху за тверезість, який тоді охопив Галичину. За словами старожилів, на ціле весілля господарю могло вистачити навіть пляшки горілки(!). В наш час таке неможливо уявити.
В роки Другої світової війни Прибинь став центром повстанського руху — лісиста місцевість сприяла тому, що поблизу села була не одна криївка УПА. В УПА було багато і мешканців Прибина, селяни всіляко допомагали повстанцям.
На сьогодні на місці деяких криївок встановлені березові хрести. А на місцевому цвинтарі поховано близько десятка повстанців — борців за волю України.
Навіть після припинення повстанської боротьби на свій страх і ризик греко-католицькі священики та мешканці села проводили Служби Божі. Які наслідки могли бути за це для селян не секрет.
Соціально-економічний стан
Якщо до Другої світової війни, за переказами старожилів, Прибинь активно розвивався, був таким-собі центром відпочинку для мешканців міст, то з приходом радянської влади село почало занепадати.
Зі створенням колгоспів у молоді було лише дві альтернативи — тяжка фізична праця за копійки в колективному господарстві або пробувати вирватись «в місто». Враховуючи відсутність на той час прямого транспортного сполучення і з обласним, і районним центром, більшість так і осіла у Львові, Перемишлянах, Рогатині, Івано-Франківську та інших містах. Такий розвиток подій спостерігався в більшості сіл того часу.
Ще одна справа радянської влади, якою завдали непоправної шкоди для місцевості — випрямлення русла річки Свірж з метою розширення території для сільськогосподарських угідь. Проте вийшло навпаки: луки, заплави було знищено, а на їх місці постали болота, які досі ніяк не використовуються. В річці зникла риба, зупинили свою роботу два млини.
З приходом незалежності українська влада свідомо чи несвідомо довершила справу радянської. Розваливши колгоспи, які давали хоч якусь роботу мешканцям, не створили жодної заміни. Тож друга хвиля міграції в міста розпочалась саме за час незалежності.
Перспектива
За останні роки є підстави сподіватись, що ситуація зміниться на краще. Автобус зі Львова приїжджає в село тричі на день. Хати, в яких ніхто не проживає постійно, стали дачами і вже не дихають пусткою.
А останніми роками серед селян ходять чутки про наміри представників бізнесу організувати тут туристичний відпочинок. Вочевидь, такі чутки не виникли на пустому місці: близькість до Львова — орієнтовно 50 км, вже згадана мальовнича природа без шуму транспорту (до автодороги Перемишляни-Рогатин — понад десяток кілометрів), відносно недорога нерухомість.
Тож мешканці і вихідці з Прибина сподіваються, що їхнє село отримає поштовх для розвитку. Адже недаремно в часи повстанської боротьби Прибинь напівжартома-напівсерйозно називали столицею України.
Як добратись?
Маршрутка Львів-Прибин відправляється з вулиці Личаківської у місті Львові, поблизу колишньої автостанції. Автобус їде через райцентр Перемишляни.
Власним транспортом найшвидшим буде шлях не через райцентр, а через місто Бібрку, села Любешку та Тучне.
Мальовнича природа, спокій та тишина, церква, яка зі своєї висоти оберігає село, не залишають байдужими тих, хто відвідав Прибинь.

30 червня 2011


... 1


  Закрити  
  Закрити