Вопросы-ответы Интервью Все записи

... 15 ...

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

Шполянщину накрило снігом (фото)

http://provce.ck.ua/... rel='lightbox[170180]' style='color: rgb(9, 9, 147); text-decoration: inherit;'>http://provce.ck.ua/... alt='12272680_537627359739279_179769333_n' width='424' height='318' style='border: 0px;'>

Фото: Про все

Сьогодні, 16 листопада, на Шполянщині випав перший сніг. 

http://provce.ck.ua/... rel='lightbox[170180]' style='color: rgb(9, 9, 147); text-decoration: inherit;'>http://provce.ck.ua/... alt='12243701_537627999739215_1634049983_n' width='424' height='318' style='border: 0px;'>

Фото: Про все

Про це інформує кореспондент “Про все”.

http://provce.ck.ua/... rel='lightbox[170180]' style='color: rgb(9, 9, 147); text-decoration: inherit;'>http://provce.ck.ua/... alt='12273022_1697393223829198_1688117515_n' width='424' height='239' style='border: 0px;'>

Фото: Про все

За словами шполян, ще вранці в регіоні йшов рясний дощ, а приблизно з 10.00 він перетворився на мокрий сніг, який не вщухає до цього часу.

http://provce.ck.ua/... rel='lightbox[170180]' style='color: rgb(9, 9, 147); text-decoration: inherit;'>http://provce.ck.ua/... alt='12272860_1697392730495914_1027158941_n' width='424' height='239' style='border: 0px;'>

Фото: Про все

Нагадаємо, цьогоріч в Україні перший сніг випав 11 жовтня у Львові та Чернівцях.

16 ноября 2015

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова
                               ПРОПАЛА  СОБАКА!!

Дорогі земляки!

Я, Прищепа Наталя Петрівна, родом із Сигнаївки Шполянського району, тепер переселенка з Луганська, працюю в університеті в Києві. Живу угуртожитку, тому свою собачку ГоттуЮліївну (породи «Шелті» – маленька чорна «Коллі»), з якою врятувалась з-під снарядів, півроку тому привезла до родичів у Сигнаївку(живуть на вулиці Корнійчука, поряд з кладовищем). Дядько, знаючи, яка Готта дорога мені і дочці Юлі, тількивчора наважився сказати по телефону, що місяць тому Готта звикла (мабутьвикрали). Це її фото: може вже не так виглядає, але впізнати можна. Чорна з рудими підпалинами шерсть, з білим «галстуком» на грудях, довгий носик, розумні карі очі, білосніжна посмішка, червоний нашийник. Зріст - 40 см, довжина –60 см, вага – 18 кг, вік – 8 років.Дуже добра, довірлива, вихована, розуміє людську мову. Про Готту Юліївну навіть дитячу книжку написано.

Звертаюся до Вас з укліннимпроханням відгукнутися: може хто знає щось про долю моєї Готти?Плачемо, страждаємо: втратили не тільки дім, - навіть Готту, вірного, улюбленого члена родини, не вберегли. Хочемо знати, що вона жива і потрапила у добрі руки.Тримати Собаку мені ніде, тому обіцяю не забирати її. Може тільки коли провідати. Передам її паспорта. З повагою до Вас і великою вірою в людяністьНаталя (068) 223-51-00, (050) 959-00-74,natalygotta@mail.ru

 

11 ноября 2015

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

Новий склад депутатів шполянської міськради

ВО «ЧЕРКАЩАНИ»
КРАВЧЕНКО СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
БОГАЧ МИХАЙЛО ПЕТРОВИЧ
ТИЩЕНКО МАРІЯ ДМИТРІВНА 
КОШОВИЙ ОЛЕГ ІВАНОВИЧ
ДЕНИСЕНКО ОЛЕГ ФЕДОРОВИЧ
ЗАМОТАЙЛО НАТАЛІЯ ОЛЕКСІЇВНА
ЛОГВІНОВ ВАДИМ АНАТОЛІЙОВИЧ
ПЛЕТІНЬ ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
МАЄТНА ЛІДІЯ ПАВЛІВНА
КИСЛЕНКО СЕРГІЙ СТЕПАНОВИЧ
ПОСТЕРНАК ІГОР АНАТОЛІЙОВИЧ
ТИЩЕНКО ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ

«Блок Петра Порошенко Солідарність»
ДОЦЕНКО МАКСИМ ВАСИЛЬОВИЧ
МОСЮРА ІГОР ВІТАЛІЙОВИЧ
ПАСЄКА ВОЛОДИМИР АРТЕМОВИЧ
КАЛАНДИРЕЦЬ ТЕТЯНА ВАЛЕНТИНІВНА

«Громадянська позиція»
КОМАР ПЕТРО ВІКТОРОВИЧ
МОШЕНСЬКИЙ СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
МЕЛЬНИК СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ

«Батьківщина»
ГОРБАЧ ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ
ЛАСУН ВАЛЕРІЙ ГРИГОРОВИЧ

«Радикальна партія Ляшка»
КОВАЛЬ НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
ПЕДЧЕНКО ТЕТЯНА ЮРІЇВНА

«СВОБОДА»
КИШІНЬКО ВЯЧЕСЛАВ ЛЕОНТІЙОВИЧ
КЕПША СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ

«Укроп»
ПЛОСКОНОС ВЛАДИСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ

30 октября 2015

Вопрос
Результаты выборов городского головы

Ответ
Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова
Кравченко

28 октября 2015

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

Черкащина: у Шполі коментують попередні результати виборів

http://i1.wp.com/shp... rel='lightbox[4259]' title='Черкащина: у Шполі коментують попередні результати виборів' class='cboxElement' style='border: 0px; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; color: rgb(116, 51, 153); background: transparent;'>1За попередніми даними, на виборах міського голови Шполи переміг висуванець ВО «Черкащани» Кравченко Сергій Володимирович (із значним відривом від суперників).

На виборах до міськради лідирують ВО “Черкащани” 42%-45%. На другому Солідарність15-17%.

Проходять також ВО «Батьківщина», «Громадянська позиція», Радикальна партія, ВО «Свобода».

Виборчі перегони у Шполі прокоментував громадський діяч Олексій Пірогов:

Народ доведений до рівня дешевої повії, яка готова віддатись за копійки і якій байдуже хто і як матиме.

Важливо знати, що дешева повія несе не тільки гонорею та сифіліс, а значно небезпечніше—СНІД.

Нова влада повинна зрозуміти, що палаючі шини-це дитяча гра й пройдений етап. Все це вкрай небезпечний сигнал, а «відбивання» витрачених коштів може привести до непередбачуваних наслідків.

Важливо зробити належні висновки.

Монополія завжди погана, а на владу-подвійно!

Ніхто за нас думати не буде!

26 октября 2015

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

Пам’ятник Тарасу Шевченку у Новосибірську

 

Коли ми вирішили споруджувати памятник в Сибірі, то нерідко чули, та й тепер ще можна почути, а навіщо цей памятник, що Шевченко зробив для нашого міста.  Відповідь проста: хіба памятники ставлять знатним людям лише тоді, коли вона в цій місцевості щось зробили особливого?  Та, ні ж. Памятник – це знак поваги до людини, яку поважать, як  тутешні мешканці, так і увесь Світ.

Тараса Шевченка поважать у всьому світі, поважають переважно українці, а їх по світу дуже багато, тому і в 38 країнах стоїть памятник Тарасу. Це українці поставили його. А в Сибірі майже кожний третій громадянин має українське коріння, тому і вирішили: бути памятнику нашому Пророку в Новосибірську. То було у 2012 році, коли збиралися відмічати 200-ліття Тарасу Шевченку.

            Але якщо уже говорити, чи був Тарас у нашому місті, то не вагаючись  можна сказати: Шевченко тут був у роки війни, адже експонати музею Шевченка з Києва та Харкова  у 1941 році перевезли на зберігання до Новосибірська. Предмети, до яких торкалася рука художника і поета перебували тут три роки. Три роки дух Тараса Шевченка наповнював простір нашого міста.

Не байдужим був поет до Сибіру у своїх творах. Пригадаймо лише кілька рядків.

 

            «У нас же й світа, як на те –

            Одна Сибір неісходима

            А тюрм! А люду!..Що й лічить!

            Од молдаванина до фіна

            На всіх язиках все мовчить

            Бо благоденствує!» ( Кавказ, 1845).

 

            Та цур їм, тим царям поганим!

            Нехай верзуться їм кайдани,

            А я полину на Сибір,

            Аж за Байкал; загляну в гори,

            В вертепи темнії і в нори,

            Без днаглибокії, і вас –

            Споборники святої волі -

            Із тьми, із смрада, і з неволі

            Царям і людям напоказ

            На світ вас виведу надалі

            Рядами довгими в кайданах»

            ( Юродивий, 1857, Нижній-Новгород).

 

 

І хоч казав шведський славіст АлфредЕнсен, що Тарас Шевченко своїми творами здобув світову славу більшу, ніж бронзовий пам’ятник, але люди уже протягом півтора століття ставлять пам’ятник великому українцю, нашому Пророку, як знак поваги. Ось і ми поставили погруддя Тараса в нашому місті саме в знак поваги і памяті усіх наших українських предків. Кошти на будівництво комплексу збирали гуртом. Очолив цю неабияку справу Володимир Павук – голова національно-культурної автономії українців Новосибірська. Від першого до  останнього кроку було дуже важко. Перш за все - це доброчинні кошти. Саме на таку умову погодилися в мерії міста. Не привчені наші люди до доброчинності. Не ті, про яких казав ще на початку двадцятого століття Євген Чикаленко: «Любіть Україну не до глибини душі, а до глибини власної кишені». Ось цей мільйонер-меценат віддав усі свої кошти на розвиток українства, яке у ті часи переслідувалося царським урядом. Не  багато зібрали ми громадських коштів.

Треба дякувати мерії, котра надала нам гранд, щоб виконати проектні роботи. Оце і все. А дальше Володимир Павук вкладав свої кошти. На останньому етапі – благоустрою скверу, де встановлювали памятника, підключилася районна адміністрація.

            Памятник стоїть у центрі міста. Відбулося урочисте відкриття у рік літератури в Росії, під звуки пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні нашого гурту «Мрія» і  гостей.  Багато квітів поклали до підніжжя. І, звичайно, букет червоної калини.  А за памятником посадили вербу – онучку Шевченківської верби, яка мандрувала довгим шляхом з України (Львівського Стрийського парку) до Сибіру.

            Надіємося, що молодята з українським корінням і не лише, які будуть брати шлюб, згадуватимуть Тараса і покладатимуть  до його памятника  квіти. Так хочеться нагадати усім україцям:

« Не потоком шумних, галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну»(Андрей Шептицький).

«Любіть Україну не до глибини душі, а до глибини власної кишені»(Євген Чикаленко – український меценат початку 20-го століття).

Без верби, калини і Тараса Шевченка немає України!

            Памятай, Україно, що мільйони твоїх дітей, яких доля розкидала по світу, не забули тебе.

 

Гнат Стеценко, Новосибірськ

12 октября 2015

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

Центральна площа міста має бути оновленою

http://shpola-rada.g... alt='' width='200' align='left' style='margin: 0px 10px 0px 0px; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; background: transparent;'>Шполяни в майбутньому зможуть спостерігати за оновленням благоустрою свого міста. Позитивні задуми влади вже почали частково здійснюватись. Сквер біля центральної районної бібліотеки не впізнати.

Там встановили пам’ятний знак Героям Небесної Сотні. Навколо виклали бруківку, ублагородили квітники, поставили сучасні фонарі і лавочки.

- Ще в червні минулого року до Шполянської міської ради, надійшло звернення від голови громадської організації «Народна рада», - розповідає заступник міського голови Віталій Плетінь, - Де пропонувалось встановити в місті Шпола окремий пам’ятний знак згиблим під час революції Гідності Героям Небесної Сотні.

Міська рада вирішила погодити пропозицію. Виконавчому комітету доручено визначитись з місцем встановлення пам’ятного знаку, провести громадські слухання і вивчити думку громади міста. В районній газеті «Шполянські вісті» та офіційному сайті міської ради опубліковано умови конкурсу на кращу проектну документацію. По ескізу надійшла одна пропозиція від приватного підприємця Володимира Нанаєва.

- Кошти в сумі 40 тис. грн., на встановлення пам’ятного знаку виділили з міського бюджету, - зазначає голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, - З придбанням бруківки, сучасних ліхтарів, лавочок допомогли «благодійники» – приватні підприємці.

Жителів міста цікавить якою ж буде центральна площа? Коли востаннє тут проводилась хоч якась реконструкція, місцеві вже й не пригадують. Відтоді, як тут демонтували пам’ятник Леніну, біля приміщення районної державної адміністрації ще й височіє постамент. В планах влади та за побажаннями багатьох шполян на місці п’єдесталу «комуністичного вождя» планується збудувати фонтан. Словом, усе для комфортного відпочинку. Тим паче площа Героїв Майдану – це обличчя міста, яке має статус географічного центру.

- Жодних бюджетних коштів на будівництво не буде витрачено, - далі зазначає очільник району В. Потапенко, - фінансування буде супроводжуватись за рахунок спонсорської допомоги приватних підприємців та всіх небайдужих місцян. Крім того, пробурена скважена для водопостачання дасть можливість здійснювати полив квіткових насаджень. Порівняно з іншими районами наш центр міста не надто вирізняється квітниками. Через відсутність поливної системи дуже важко доглядати велику кількість квітів. 

В майбутньому реконструкція і будівництво фонтану на центральній площі – це якраз є соціальною відповідальністю бізнесу, який дбає про територію, де працює.

У вересні шполян чекає відкриття нового пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні в оновленому сквері, що прилягає до площі Героїв Майдану.

Джерело: http://shpola.gov.ua... target='_blank' style='color: rgb(9, 81, 151);'>shpola.gov.ua

31 августа 2015

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

Біля шполянських шкіл з'явилися 'лежачі поліцейські'

http://shpola-rada.g... alt='' width='200' align='right' style='margin: 0px 0px 0px 10px; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; background: transparent;'>У Шполі до кінця тижня біля першої, другої та третьої школи встановлять так звані «лежачі поліцейські». «Фактично їх буде встановлено шість штук - по обидві сторони пішохідних переходів», - розповідає виконуючий обов’язки міського голови Віталій Плетінь.

За словами посадовця, вартість одного 'лежачого поліцейського' становить орієнтовно біля 10 тисяч гривень з урахуванням оплати роботи і матеріалів. Роботи виконує організація ПП «Дорактив» з якими укладено угоду,  а кошти виділила міська рада. До речі, ця організація поновить і дорожні розмітки біля першої школи та по вулиці Пролетарській.

31 августа 2015

У Шполі хочуть прибрати стелу Героїв Небесної сотні? - читать дальше...

26 августа 2015

Черкащина: у Шполі назріває новий скандал - читать дальше...

26 августа 2015


... 15 ...


  Закрыть  
  Закрыть