Вопросы-ответы Интервью Все записи

... 18 ...

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>ВІДЧУВАТИ КРАСУ У ПОВСЯКДЕННОМУ ЖИТТІ

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='Світлана БОРУТЕНКО разом зі своїми вихованцями.' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

Світлана БОРУТЕНКО разом зі своїми вихованцями.

Щоразу, зустрічаючись із різними людьми, прагну відповісти на запитання, у чому сенс життя мого співрозмовника, і знаходжу на нього найрізноманітніші відповіді. Для одних — це достаток, гроші та визнання. Інші вбачають його у творчості чи самовдосконаленні.

Видатний філософ Григорій Сковорода сенс життя вбачав у пізнанні самого себе, навколишнього світу і Бога в собі. Він вважав за необхідне прожити життя так, щоб совість була «як чистий кришталь».

Так, безперечно, для кожної людини сенс життя свій. Тому, мабуть, ми й такі різні. Одні понад усе прагнуть здобути гарну освіту, потім зробити кар’єру, інші ? просто мати свою сім`ю та домашній затишок. Ще інші прагнуть свободи, пізнати яку можуть через мистецтво, творчість.

Думаю, буде неправильно стверджувати, що хтось не правий у виборі мети свого існування. Це, напевне, залежить від виховання людини з самого її народження, від того, які життєві цінності їй прищеплювали батьки, які зерна вкладали в її душу вчителі, які люди зустрічались на її шляху, бо велику роль у цьому процесі також відіграє саме їхній приклад.

Художник-майстер Світлана Миколаївна Борутенко зі Шполи, з якою мені пощастило познайомитися, переконана, що кожна людина приходить у цей світ зі своєю місією і живе задля того, аби бути щасливою.

Сама Світлана ? не просто вродлива, добра, розумна і дуже талановита жінка, яка веде здоровий спосіб життя, займається важкою атлетикою, гарно готує. Вона ? найщасливіша людина, бо на цій землі має свою місію ? ділитися своїм талантом з дітьми, навчаючи їх прекрасному.

Живе Світлана Миколаївна разом зі своїми з батьками, які повністю розділяють доньчині захоплення. А всю свою любов, своє душевне тепло, свою доброту ось вже двадцять років Світлана Борутенко віддає сотням вихованців, які відвідують будинок школярів, де вона працює, вкладаючи у їхні душі зерна добра, які проростають гарними талантами. Саме тому цю жінку безмежно люблять її учні, приїздять і навідують, телефонують і дякують за те, що свого часу помітила і розпізнала в них іскорку таланту, допомогла розвинути, підтримала той творчий вогник, що згодом запалахкотів і світить багатьом в житті як орієнтир у світі прекрасного.

Побачити красу в буденному ? це так просто, ? переконана моя співрозмовниця.

Захоплення вишивкою — від учителя

? Світлано Миколаївно, те, що Ви у своєму житті постійно живете в атмосфері творчості, невипадково? Чи були якісь передумови цьому?

? Гадаю, що в цьому житті нічого випадкового не відбувається. І те, що я знайшла своє покликання, мабуть, також. Ще в шкільні роки ми з моєю подругою вирішили піти навчатися в школу мистецтв. Нас запросила туди її сестра Надія Антонович, яку направили в наше місто на роботу після Решетилівського училища народних промислів, що на Полтавщині.

Та так сталося, що подружка моя не відвідувала школу, а я не пропускала жодного уроку і перейняла від моєї наставниці навіть її захоплення вишивкою. Займалася вишивкою в позаурочні години і пішла по її стопах ? після восьми класів школи вступила до цього ж Решетилівського училища. Після його закінчення продовжила навчання у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва ім. В.Ю.Шкрібляка, Чернівецької області, де досконало освоїла художню вишивку.

В цьому закладі, який тоді Умав гарну теоретично-практичну базу, я отримувала не просто глибокі знання, а й пізнавала всі тонкощі світу мистецтва. Зустріла багато подруг, з якими і нині підтримую свої стосунки.

Великий слід у моєму житті залишили викладачі цього закладу. Наприклад, наш класний керівник Марія Петрівна Козубовська залучала нас ще й до сценічного мистецтва, ми готували вистави і їздили зі своїм народним театром «Юність» навіть на гастролі по селам і містечкам області, у військові частини. Крім навчання художній вишивці, я займалась у багатьох гуртках (макраме, плетіння, ліплення, в’язання тощо) одночасно. А ще мені дуже цікаво було вивчати петриківський розпис.

У Петриківському мистецтві закладено любов до української землі

? Чим же Вас полонив саме цей вид декоративно-ужиткового мистецтва?

? Цей неповторний орнамент, який здавна називають «петриківкою», має багатовікову традицію, тісно пов’язаний з мистецькою культурою Запорізької Січі, здавна грав роль оберегу. Він дістав свою назву в селищі Петриківка на Дніпропетровщині.

Люди вірили, що саме у красі є духовна сила, тож у своїх хатах обрамляли цим орнаментом вікна та двері, сподіваючись, що він захищатиме їх. Свої глиняні будинки господині намагалися розписувати квітковими візерунками, розмальовували стіни, піч, хату ззовні ? все це створювало єдиний художній ансамбль.

В основі петриківського мистецтва закладено велику любов до української землі. Класичними елементами петриківського живопису є навколишні рослини, зображення яких, до речі, не використовується в жодному з існуючих видів розпису.

Простий, на перший погляд, малюнок розпису насправді приховує довгу й копітку роботу митця. Основними мотивами розпису є і польові квіти, і гілки калини, мальви чи айстри.

Головний інструмент у петриківському розписі — це руки митця. Весь цей розпис можна виконати тільки пальцем, а потім просто звести кошачкою (пензликом із кошачої шерсті), — і композиція буде чудово завершена.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='A05' width='300' height='400' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>Вдячна долі, що так повернулась

? З отриманням диплому художника-майстра Ви вирішили пов’язати свою долю з дітьми. Це, теж, мабуть, невипадково?

? Повернувшись після навчання додому, у Шполу, обійшла усі установи та підприємства міста, навчальні заклади, бібліотеки. Ніде не знайшла для себе роботи. І тоді колишній завідувач відділу освіти Володимир Кравець запропонував мені роботу керівника гуртків у районному будинку школярів. І за це я вдячна долі. Бо з того часу жодного разу не пошкодувала, що в житті все склалося саме так, а не інакше.

У перші дні навчання було мало учнів, але згодом охочих навчатися живопису та графіці, малюванню ставало все більше. До речі, тонкощі викладання графіки я осягала, вже працюючи тут, у будинку школярів.

? Кажуть, що графіка є основою образотворчого мистецтва…

? Так само, як і живопис, графіка пов’язана із зображенням на площині: малюнок або відбиток наноситься, як правило, на аркуш паперу. Лінія, контур, силует в цьому мистецтві відіграють головну роль. Отже, графіка — це, насамперед, малюнок, лінійне мистецтво, засноване на сполученні чорного і білого, причому білим є сам папір, а чорним — олівець або чорна туш. Мені свого часу, як і нині дітям, все це вивчати було дуже цікаво.

Нині ж мої учні залюбки відвідують п’ять гуртків художнього циклу з образотворчого мистецтва, які я викладаю.

Можливість творити дає усвідомлення внутрішньої свободи
? Мабуть, недаремно кажуть, що творча людина завжди в пошуку. Що особисто Вам дає можливість творити?

? Сутність кожної людини визначається через ствердження її свободи, а свобода може мати сенс тільки тоді, коли вона є можливістю для творення.

Для мене це головна умова. І жодні матеріальні блага не можуть замінити задоволення творити.

В кожній людині з раннього віку закладено певний творчий потенціал, але потрібно лише помітити, розкрити його і розвинути. Віднайти саме ту сферу, яка допоможе пізнавати світ краси, світ добра, істину, розкрити свою індивідуальність, своє внутрішнє «Я».

Мистецтво може докорінно змінити внутрішній моральний стан людини, а з раннього віку воно вчить формувати ще й естетичний смак.
Саме у творчості я відчуваю і злет душі, і переживаю нові відчуття, відволікаючись від буденності.

— Мабуть, дуже непросто ось так, як Ви, в простому буденному житті віднаходити красу?

— Вона — в кожному з нас, поруч. За нею не потрібно йти десь далеко. Просто потрібно помічати її, насолоджуючись і завдячуючи тому,що послано нам Богом. Здається, це так просто…

— Але ж не кожен на цій Землі здатен, помітивши її, відобразити, довершити... Та ще й передати іншим...

— У кожного з нас своя місія на цій Землі. Саме з нею ми й з’являємось на світ. І те, що я сьогодні маю чудову можливість працювати зі своїми учнями, отримуючи таке величезне задоволення від своєї роботи, можливість творити, це теж, мабуть, було заплановано вище.

Повертаючись на два десятиріччя назад, я б ні за що не проміняла своє життя на якесь інше. Мабуть, саме в цьому і є моя істина, сенс мого життя...

Лариса БАЧИНСЬКА.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='A09' width='400' height='298' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: left;'>ПОДАРУНОК ВЛАСНИМИ РУКАМИ Майстер-клас від Світлани БОРУТЕНКО

Світлана Миколаївна Борутенко, крім створення чудових робіт з живопису, вишивки, освоює все нове, що щойно з’являється у декоративно-ужитковому мистецтві. Створює чудові вироби технікою квілінг, декупаж, з солоного тіста, картини зі штучних та сухих квітів, кісток, пір’я, виготовляє м’які іграшки і навіть торти-шедеври.

Спеціально для читачів нашої газети учениці Світлани Борутенко студентка Черкаського ДТУ, майбутній художник-дизайнер Аліна Кобенко та десятикласниця Вікторія Бондаренко під керівництвом свого вчителя провели невеличкий майстер-клас з виготовлення подарунка ? кактуса.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='A10' width='400' height='299' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>Квітучий кактус
Для створення кактуса потрібні такі матеріали: пінопласт товщиною 5 см; дві стрічки по 4 м зеленого і світло-зеленого кольорів (шириною 5 см) та невеличка тоненька стрічка яскравого кольору для формування квітки; клей «Дракон»; булавки та пластмасовий горщик.

1. Зі шматків пінопласту вирізаємо дві круглі основи діа-метром 10—11 см.
2. Ці дві основи склеюємо між собою клеєм «Дракон».
3. За допомогою канцелярського ножа з нього формується шар.
4. Зі стрічок формуємо модулі-трикутники шириною 2,5 см, які прикріплюємо до пінопласту ряд за рядом, чергуючи зелений та світло-зелений кольори.
5. Стінки горщика змазуємо клеєм, вставляємо кактус.
6. З тоненьких стрічок робимо квітку, яку ставимо на вершечок кактусу.

От вам і подарунок до свята!

5 лютого Світлана БОРУТЕНКО святкує свій день народження. Вітаємо Вас, шановна Світлано Миколаївно, з цим святом і зичимо, щоб всі зерна добра, які ви вкладаєте у своїх вихованців, поверталися до Вас щедрим урожаєм любові і вдячності.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='098 67 9' width='400' height='300' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: left;'>

7 Февраля 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

У Шполі відбулися громадські слухання щодо перейменування вулиць

http://shpola-rada.g... alt='' width='245' height='184' style='margin: 0px 10px; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; float: left; background: transparent;'>З ініціативи мера Шполи Сергія Кравченка та відповідно до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки» в Шполянському міському Будинку культури відбулися громадські слухання щодо перейменування п’яти вулиць Шполи. І хоч інформація про проведення обговорення була заздалегідь оприлюднена в засобах масової інформації, проте висловити свої пропозиції прийшла досить незначна кількість шполян.

Міський голова Сергій Кравченко закликав присутніх до активного та відкритого діалогу та запевнив, що він хоче почути думку кожного жителя вулиці, що має перейменуватись.

Керуючий справами міської ради Василь Курінний повідомив про те, що на адресу міської ради надходили листи із пропозиціями щодо перейменування 5 вулиць, що носять назви «героїв» тоталітарного окупаційного режиму: Калініна, Фурманова, Володарського, Куйбишева, а також Радянської.

У ході активного обговорення жителі вулиці Володарського повідомили про те, що вони хочуть повернути історичну назву своєї вулиці – Даріївська. Жителі Калініна зазначили, що хочуть перейменувати вулицю на Благовісну. А Радянської – на Вишневу. Голова вуличного комітету вулиці Фурманова повідомила про те, що люди, з якими вона спілкувалась, хочуть проживати по вулиці з назвою Квіткова або Затишна. На жаль, в громадських слуханнях не взяли участі жителі вулиці Куйбишева. Однак на адресу міськради, надійшов лист з проханням перейменувати Куйбишева на вулицю Олександра Козиря, шполянського воїна інтернаціоналіста.

Присутні на засіданні взяли активну участь в обговоренні. Висловлювали свої думки щодо партійних діячів колишнього Радянського Союзу, представників військового командування часів Другої світової війни та інших осіб, чиї імена свого часу були увіковічнені у назвах міських вулиць.

Також перед присутніми виступила журналістка, громадська активістка та член тимчасової топонімічної комісії Наталія Сторчак. Вона ще раз нагадала про необхідність перейменувати вулиці, оскільки є багато видатних шполянських і українських діячів, що зробили значний внесок у розвиток української культури та державності загалом.

-         Оскільки тут зараз зібралося дуже мало людей, то я переконана, що нашому міському голові нелегко буде приймати рішення щодо перейменування вулиць. Але я хотіла б, щоб Сергій Володимирович прийняв це рішення, опираючись на рекомендації топонімічної комісії, - зазначила Наталія Сторчак.

Наприкінці засідання погодили врахувати побажання жителів вулиць, які з’явилися на громадське обговорення. В інших випадках міський голова покладатиметься на рекомендації тимчасової топонімічної комісії.

Наступні громадські слухання щодо перейменування вулиць Артема, Будьоного, Дімітрова, Кошового, Лазо, Ульянівської, Ковпака та провулка Калініна відбудуться 11 лютого о 15.30 у сесійному залі Шполянської міської ради, що знаходиться за адресою: вулиця Пролетарська, 59.

5 Февраля 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова
Бій під Крутами - паралель між минулим і теперішнім PDF Друк
Понеділок, 01 лютого 2016, 07:05
     29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути.
   В Шполянській районній бібліотеці 29 січня відбувся тематичний вечір «Пам’яті Героїв Крут». Там зібрались керівники району та міста, бійці та добровольці, учасники АТО разом зі своїми дітьми та дружинами, працівники військового комісаріату. 
     - До сьогодні не відома точна кількість загиблих солдат. Дослідники допускають що їх було до 400 - полеглих молодих студентів, що віддали життя в бою під Крутами, - сказав голова РДА Володимир Потапенко. – Вони стали живим щитом проти багаточисельного червоногвардійського війська на захист своєї Вітчизни, на захист рідної України!

    Голова районної ради Олександр Кузуб у зверненні до присутніх порівняв приклад Героїв Крут з подвигом Небесної Сотні і Кіборгами Донецького аеропорту. Подякував учасникам АТО за героїчний захист рідної країни, за наш мир і спокій.
     Присутніх привітали також учасник АТО Віктор Чайка, громадський активіст Віктор Свердел. Заступник військового комісара та голова райдержадміністрації вручили нашим захисникам почесні відзнаки, за мужність та героїзм проявлений в гарячих точках антитерористичної операції  Донецької та Луганської областей України. 
    Наші воїни на Сході сьогодні де-факто завершують ту справу, яку розпочали їхні ровесники майже 100 років тому. Бій під Крутами став символом жертовності і взірцем патріотизму, на якому виховувалось і виховується сьогоднішнє молоде покоління. Відтак в інформаційній кампанії будуть паралелі між минулим і теперішнім.
  Сайт  РДА

2 Февраля 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>БАЖАЮЧИХ СКУПАТИСЯ НА ВОДОХРЕЩА БУЛО БАГАТО

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

Минулого вівторка у Свято-Троїцькому храмі (м. Шпола) з нагоди Богоявленння Господнього відбулися святкові заходи, які провів настоятель храму, протоієрей Дмитро Горовенко. На божественну літургію зійшлося багато шполян.

Після завершення богослужінння відбувся хресний хід містян до прохідної колишнього цукрозаводу де на Другому ставку (так називають його шполяни) височів здоровенний хрест із льоду та було підготовлене місце для купання. Священик провів обряд хрещення води і всіх присутніх на святі. Він освятив і наряд шполянських емнеесників, які слідкували за обстановкою на водоймищі і були готовими в будь-яку мить надати першу допомогу.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'> 102http://shpolyanochka... height='400' width='305' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>По закінченні освячення відбулося масове купанння в Йорданській воді всіх бажаючих. Скажу відверто, я не очікував, що бажаючих скупатися в крижаній воді і за поривчастого вітру буде так багато. Купалися чоловіки, жінки, юнаки. Перед зануренням у воду «моржі» цілували хреста і тричі хрестилися Господу. Парафіяни підготували для тих, хто виліз з крижаної купелі, гарячий духмяний чай та бутерброди.

На святі побував Віктор КРАВЧЕНКО.

25 января 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>ПЕТРО ПОРОШЕНКО НАГОРОДИВ 117 ПОРАНЕНИХ НА ДОНБАСІ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ. СЕРЕД НИХ — ШПОЛЯНСЬКІ ГЕРОЇ

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='Президент України Петро ПОРОШЕНКО тримає на руках доньку Олександра Кондратюка Ангеліну. З іншого боку від Президента — Мирослава КОНДРАТЮК.' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

Президент України Петро ПОРОШЕНКО тримає на руках доньку Олександра Кондратюка Ангеліну. З іншого боку від Президента — Мирослава КОНДРАТЮК.

16 січня 2016 року в Києві у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України відбувся вечір пам’яті героїв-захисників До­нецького аеропорту «Легендарні герої — «Кіборги», які боронили цей символ української незламності 242 дні. З нагоди річниці трагедії Донецького аеропорту Президент України Петро Поро­шенко нагородив «кіборгів», які за­гинули в останні дні оборони ново­го терміналу Донецького аеропорту й донедавна вважалися зниклими безвісти.

Серед нагороджених — загиблі шполяни Олександр Кондратюк та Станіслав Майоренко. У своєму указі №9/2016 «Про відзначення державними нагородами України» Президент нагородив за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі:

- орденом Богдана Хмель­ницького ІІІ ступеня — лейтенан­та медичної служби КОНДРА­ТЮКА Олександра Івановича (посмертно);

- орденом «За мужність» ІІІ ступеня — солдата МАЙОРЕНКА Станіслава Олексійовича (по­смертно).

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>b 111http://shpolyanochka... height='318' width='400' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>Посмертну державну нагороду Олександра Кондратюка Петро Порошенко вручив його доньці Ангеліні, яка приїхала до Києва з мамою Мирославою.

Петро Порошенко від імені всього народу подяку­вав родинам за подвиг їхніх загиблих синів, батьків та чоловіків і вручив рідним і близьким героїв державні нагороди України.

Нагадаємо, 19—20 січня — річниця трагічних подій: через підрив терміналу ДАП загинули понад 50 бійців, які до останнього відстоювали цей плацдарм. Оборона ае­ропорту увійшла в історію і є однією з найбільш героїчних сторінок бойової звитя­ги українців, свідченням незламності сили духу, козацької честі і безумовної любові до Батьківщини.

У вечорі пам’яті взяли участь посадовці Міністерства оборони України та Генштабу Збройних сил України, духовенство, громадські діячі, волонтери, українські патріоти, мецена­ти, родини загиблих героїв та понад 200 учасників тих буремних подій.

Низько схиляємо голову перед героями в роковини ДАПу... Слава Героям!

22 января 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>«УКРАЇНА, МАТУСЮ, ЯК І ТИ, БУЛА В МЕНЕ ОДНА…»

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='Олександр КОНДРАТЮК.' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

Олександр КОНДРАТЮК.

Він усміхається їй з небес... Десь з-за хмар лине на Землю його голос: «Мамо! Не плач... Ти тільки не плач, моя ріднесенька...». Він благає її пробачити за сльози і невимовний біль, що приніс, пішовши назавжди у Вічність…

Та так розпорядилась доля, а по-іншому він про­сто не міг…

Його серце зупинилося рік тому ? 20 січня по дорозі до Донецького аеропорту, куди Сашко поспішав до своїх хлопців ? бойових побратимів. А та страшна звістка про смерть сина, що принесли Ользі Миколаївні Кондратюк зі Шполи, вже рік ятрить душу, живе у серці закривавленою, незагойною раною…

Життя для матері стало маревом. Здається, що все це лишень наснилося жінці, і ось-ось він, її єдиний, рідний, завжди уважний та турботливий Саш­ко після 20 січня, як і обіцяв, повернеться у відпустку додому…

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>kon2http://shpolyanochka... height='212' width='400' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>Ольга Миколаївна Кондратюк переглядає старі фото. Ось її Сашуня ще зовсім маленький, лишень навчився ходити… А ось ? із татом на природі.. А на цьому фото ? у білому халаті, такий веселий та щасливий, вже студент медичного…

? Ой, як же він мріяв бути хірургом,? згадує Ольга Миколаївна.? Його тоді так і називали друзі ? «хірургом»... Як же я хотіла, щоб він отримав саме ту освіту, про яку мріяв. Собі у всьому відмовляли, навіть корову продали, щоб було за що вчити сина. Ми тоді жили в Ярославці. Сашко успішно закінчив школу, і в нього навіть вагань не було, куди йти. Пішов навчатися у Черкаський медичний коледж. Після його закінчення працював у Лозуватській амбулаторії. Потім вирішив навчатися далі. Всту­пив до Вінницького медінституту. Там зустрів і свою дружину Мирославу. Там народилась у них донечка Ангеліна...

Потім була інтернатура... Сашко увесь час шукав себе. Здобувши спеціальність педіатра, таки мріяв про хірургію… Була робота в дитячій консультації Шполянської центральної районної лікарні, потім ? практика в столичних медичних клініках. І щой­но розпочались воєнні дії в зоні АТО, Сашко вже був там ? командиром медчастини. Рятуючи пора­нених, надаючи їм медичну допомогу, зміг повністю реалізувати себе як лікар...

У телефонних розмовах з мамою Олександр Кон­дратюк обіцяв їй після 20 січня приїхати у відпустку, мріяв, як скоро повернеться додому. Коли ж 19-го січня минулого року його телефон не відповідав, мати забила на сполох…

Важко нині Ользі Миколаївні згадувати, як в темній холодній домовині по­вертався у свою вічну відпустку додому її син... Його зустрічало усе місто. Сашко­ву дорогу додо­му освітлювали вогні безлічі лам­падок, запалених шполянами ? всі небайдужі люди, незважаючи на січневу негоду, че­кали на останнє повернення її Саші.

Якби ж Сашко міг побачити, як, стоячи на колінах, шполяни віддавали йому останні почесті, безмежно дякуючи Героєві за їхній спокійний сон, за віддане ним життя в ім’я миру на рідній землі…

Та впевнена, там, високо в небесах, він все ба­чить… І приходить у снах, щоб розказати неньці, що колискову ангели йому співають саме так, як співала матуся в дитинстві. І увесь час просить пробачити матір, що так рано залишив її одну.

? Я просто не міг інакше, матусю, ? тихо лине з-за хмар… ? Не міг, повір, моя рідненька, Україна ж у мене, як і ти, була одна…

Усіх, хто знав і пам’ ятає Героя ? Олексан­дра Кондратюка, просимо згадати його 20 січня ? в річницю пам’яті ? добрим словом та у тихій молитві.

Лариса БАЧИНСЬКА.

18 января 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>НА ШПОЛЯНЩИНІ З УСПІХОМ ПРОЙШОВ МИСТЕЦЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР!»

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

Минулої суботи на центральній площі міста відбувся традиційний етнографічний фестиваль «Щедрий вечір, добрий вечір!» за участю найкра­щих творчих колективів Черкащини. Учасників ми­стецького дійства привітали голова Шполянської районної державної адміністрації Володимир Потапенко, голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб, міський голова Сергій Крав­ченко, директор Черкаського обласного центру народної творчості Таміла Іванова та настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви Київського патріархату, ієрей Роман Саломатін.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='089' width='400' height='354' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>Голова Шполянської райдержад міністрації Володимир Потапенко та голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб вручили грамоти та подарунки кращим художнім колекти­вам Шполянщини, Таміла Іванова вручила грамоти та подарунки нашим гостям — кращим художнім колек­тивам Черкащини.

Поки художні колективи демон­стрували на сцені біля головної ялин­ки міста свої мистецькі здібності, поряд було розгорнуте наметове містечко, в якому всіх бажаючих при­гощали кутею, узваром, варениками та іншою смакотою. Біля наметів ра­дували своїми виступами народні му­зики.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='236' width='400' height='290' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: left;'>Гостей та жителів міста пригоща­ли напоями та стравами представ­ники громад Василькова, Водяного, Веселого Кута, Лебедина, Матусо­ва, Топильної, Іскреного, Капустино­го, Лозуватки, Нечаєвого, Журавки, Соболівки, Ярославки та інших на­селених пунктів Шполянщини. Ге­неральним спонсором святкового дійства виступила торговельна марка «Жайвір» ПрАТ «Шполянський завод продтоварів».

Фоторепортаж Віктора КРАВЧЕНКА.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='184' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 15px; float: left;'>http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='470' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 15px; float: left;'>

 


14 января 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова
http://shpola.gov.ua... class='contentpagetitle_homepage_style' style='font-stretch: normal; font-size: 15px; font-family: Arial; color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>«Слава в вишніх Богу і на землі мир»http://shpola.gov.ua... title='PDF' rel='nofollow' style='color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='PDF' style='border: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='Друк' style='border: none;'>
Понеділок, 11 січня 2016, 14:36

  http://shpola.gov.ua... alt='мприа109' width='300' height='200' style='margin: 5px; float: left;'>   Фольклорне свято «Щедрий вечір, добрий вечір!», започатковане у Шполі в 2010 році вже стало гарною традицією не лише в географічному центрі України, а й гармонійно перетворилося на справжній обласний фестиваль прадавніх обрядів. 

     З метою збереження та популяризації свят зимового календарного циклу та обрядодійств Різдвяної тематики 9 січня 2016 року у Шполі відбулася благодійна культурно-мистецька акція «Слава в вишніх Богу і на землі мир!» в рамках проведення обласного традиційного фольклорного свята «Щедрий вечір, добрий вечір». Зібрані кошти в сумі 722 гривні будуть надані на допомогу бійцям АТО від Шполянського району.


   http://shpola.gov.ua... alt='Dмпрр110' width='300' height='200' style='margin: 5px; float: right;'>   Парад колективів у сяйві віфлеємських зірок, які пройшли з колядками-щедрівками на чолі з представниками районної та міської влади, обласного центру народної творчості та культурно – освітньої роботи від приміщення районного Будинку культури до центральної площі міста, відразу задав тонус свята. На площі гостей зустрічали намети народних умільців, столи достатку Васильківської, Веселокутської, Водянської, Журавської, Іскренської, Капустинської, Лебединської, Лозуватської, Матусівської, Нечаївської, Скотарівської, Соболівської, Топильнянської, Ярословаської сільських громад Шполянщини, які гостинно запрошували скуштувати смачної каші, запашних вареників, домашньої ковбаси, пиріжків та інших смачних страв. А троїсті музики та веселі аматори розважали публіку неповторним співом та акторською грою. На жаль з різних причин були відсутні намети з виставками та аматори народної творчості Антонівської, Лип’янської, Мар’янівської, Станіславчицької, Товмацької, Буртівської, Кавунівської, Маслівської сільських громад. Творчі колективи Надточаївського, Сигнаївського, Кримківського сільських Будинків культури приймали участь у фольклорному святі, а сільські громади не брали участі у виставковому містечку.
    Свято урочисто відкрили голова Шполянської районної державної адміністрації Володимир Потапенко, голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб, міський голова Сергій Кравченко, які за вагомий внесок у розвиток аматорського мистецтва Шполянщини, збереження популяризацію національних звичаїв, свят та обрядів вручили грамоти районної державної адміністрації, районної ради та солодкі подарунки від генерального спонсора свята ПрАТ «Шполянський завод продовольчих товарів», торгівельна марка «Жайвір», директор Олег Миколайович Кошовий. Грамотами та солодощами учасників концерту нагородила директор обласного центру народної творчості та культурно – освітньоїhttp://shpola.gov.ua... alt='DSCдзщ' width='300' height='200' style='margin: 5px; float: left;'>Таміла Василівна Іванова. Всіх присутніх з Різдвом Христовим привітав св'ященник Української православної церкви Київського патріархату, настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці ієрей Роман Саломатін. Учасники народного аматорського ансамблю камерного співу «Елегія» районного Будинку культури виконали пісню «Боже великий єдиний», по завершенню якої учасники народного аматорського ансамблю народних інструментів «Вечорниці», народного аматорського фольклорного колективу «Берегиня» Шполянського міського Будинку культури розпочали виступи творчих колективів Черкащинни. Хоча у програмі було заявлено 24 колективи з різних районів області, та в зв’язку з великими снігопадами на св’ято завітали два колективи з Монастирищенського районну, два із міста Ватутіне, два із Звенигородського районного Будинку культури, яких гостинно зустріли господарі свята. Щиро вдячні аматорським колективам Шполянщини: народному аматорському ансамблю камерного співу «Елегія» районного Будинку культури, керівник О. Чорногал; народному аматорському ансамблю танцю http://shpola.gov.ua... alt='DSменр6577' width='300' height='200' style='margin: 5px; float: right;'>«Гренада» районного Будинку культури, керівник Е. Пресліцький; зразковому дитячому танцювальному колективу «Барвінок» Будинку школярів керівник Е. Пресліцький; колективам міського Будинку культури - народному аматорському ансамблю народних інструментів «Вечорниці», керівник С. Мельник, народному аматорському фольклорному колективу «Берегиня», керівник Л. Полішук; ансамблю хлопців «Сини Гая», керівник О. Лоцман; дитячому фольклорному колективу «Віночок», керівник Т.Лоцман, Сигнаївського сільського Будинку культури; дитячому етнографічному колективу «Щедрість», Матусівського сільського Будинку культури, керівник Н. Олійник; дитячому вокальному ансамблю Васильківського сільського Будинку культури, керівник І. Кураш; етнографічному колективу Кримківського сільського Будинку культури, керівник Ю. Шевченко; етнографічному колективу Надточаївського сільського Будинку http://shpola.gov.ua... alt='DSмпео54' width='300' height='200' style='margin: 5px; float: left;'>культури, керівник С. Кобець, які на високому рівні показали своє виконання в концертній програмі. Щиро вдячні аматорським колективам Соболівського, Капустинського, Лозуватського, Журавського, Лебединського, Нечаївського, Скотарівського, Топилянського, Ярославського, Веселокутського, Водянського сільських Будинків культури за колядки, щедрівки біля своїх виставкових містечок. В цей день шполяни та гості міста мали чудову нагоду отримати неповторні враження та насолоду від виступів аматорських колективів Шевченкового краю, в програмі яких було багато самобутніх творів. Для учасників святкування Шполянське районне споживче товариство приготувало безкоштовно гарячу кашу, працювали магазини, за що подяка Наталії Онищук.
   Організатори свята Шполянський районний відділ культури і туризму, Шполянський районний Будинок культури, обласний центр народної творчості та культурно освітньої роботи щиро вдячні за всебічну підтримку Шполянській районній державній адміністрації, Шполянській районні раді та Шполянській міській раді, заводу продовольчих товарів «Жайвір», Шполянському РайСТ, головам сільських громад, працівникам районного та міського будинків культури, всім працівникам клубних та бібліотечних закладів району. Христос народився! Славімо його!

 

За інформацією, художнього керівника Шполянського РБК Анатолія Міцкевича.

 

11 января 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

У Шполі містяни з депутатами влаштували суботник (ФОТО)

26 грудня у Шполі по вулиці Леніна біля містка небайдужі містяни з депутатами прибирали територію поблизу річки Шполки, повідомляють у міській раді районного центру.

Благоустрій міста залежить не тільки від роботи житлово-комунальних служб, але й від культури та свідомості його жителів. Так, за адресою вулиця Леніна, 37 шполяни самовільно та свідомо утворили стихійне сміттєзвалище. У зв’язку з цим і було проведено суботник.

Приємною несподіванкою для мера Шполи став прихід учнів 6-А класу Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей» Олександра Кажукало, Діани Кравченко, Валерії Кучеренко, Ольги Пікало та Дмитра Шорубалка.http://www.cherkassy... rel='attachment wp-att-932' style='margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: inherit; line-height: inherit; font-family: inherit; vertical-align: baseline; text-decoration: none; color: rgb(240, 58, 58); transition: all 0.2s ease 0s; outline: 0px;'>http://www.cherkassy... alt='DSCN2383' width='633' height='475' srcset='http://www.cherkassy... 300w, http://www.cherkassy... 640w' sizes='(max-width: 633px) 100vw, 633px' style='margin: 0.4em auto 1em; padding: 0px; border: 0px; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: inherit; line-height: inherit; font-family: inherit; vertical-align: baseline; max-width: 100%; height: auto; display: block; clear: both;'>

–  Щойно ми побачили на сайті міської ради оголошення про суботник, як відразу ж вирішили обов’язково прийти й допомогти Сергію Володимировичу Кравченку в цій, на наш погляд, важливій справі, ? каже активістка 6-А класу Ольга Пікало.http://www.cherkassy... rel='attachment wp-att-933' style='margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: inherit; line-height: inherit; font-family: inherit; vertical-align: baseline; text-decoration: none; color: rgb(240, 58, 58); transition: all 0.2s ease 0s; outline: 0px;'>http://www.cherkassy... alt='DSCN2390' width='547' height='410' srcset='http://www.cherkassy... 300w, http://www.cherkassy... 640w' sizes='(max-width: 547px) 100vw, 547px' style='margin: 0.4em auto 1em; padding: 0px; border: 0px; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: inherit; line-height: inherit; font-family: inherit; vertical-align: baseline; max-width: 100%; height: auto; display: block; clear: both;'>

Діти та дорослі натхненно працювали на благо міста: збирали папірці, бляшанки, плівки та цілі пакети, наповнені сміттям.

По закінченню суботника міський голова запросив школярів до дитячого кафе «Гостинний двір», де пригостив дітлахів смачним обідом.http://www.cherkassy... rel='attachment wp-att-935' style='margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: inherit; line-height: inherit; font-family: inherit; vertical-align: baseline; text-decoration: none; color: rgb(240, 58, 58); transition: all 0.2s ease 0s; outline: 0px;'>http://www.cherkassy... alt='DSCN2399' width='552' height='414' srcset='http://www.cherkassy... 300w, http://www.cherkassy... 640w' sizes='(max-width: 552px) 100vw, 552px' style='margin: 0.4em auto 1em; padding: 0px; border: 0px; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: inherit; line-height: inherit; font-family: inherit; vertical-align: baseline; max-width: 100%; height: auto; display: block; clear: both;'>


29 декабря 2015

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова
http://shpola.gov.ua... class='contentpagetitle_homepage_style' style='font-stretch: normal; font-size: 15px; font-family: Arial; color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>Вифлеємський Вогонь Миру розповсюдили на Шполянщиніhttp://shpola.gov.ua... title='PDF' rel='nofollow' style='color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='PDF' style='border: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='Друк' style='border: none;'>
Четвер, 24 грудня 2015, 10:18

http://shpola.gov.ua... alt='DSCтрна01' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>  Сьогодні керманичі району та міста отримали Вифлеємський Вогонь Миру. В читальному залі центральної районної бібліотеки пластуни Шполянської гімназії № 2 передали запалені лампадки зі світлом миру голові районної державної адміністрації Володимиру Потапенку, голові районної ради Олександру Кузубу і міському голові Сергію Кравченку.
    19 грудня в Києві на Контрактовій площі зібрались скаути з усієї України. Там учні гімназії № 1 м. Черкаси отримали Вогонь Миру. Днем раніше він був привезений з Кракова. За традицією, наступного дня його передають скаутським осередкам для розповсюдження по всіх регіонах.


      21 грудня Вифлеємський Вогонь потрапив до Черкащини. В середу, 23 грудня посланці Шполянщини отримали світло тепла у скаутів Черкаської міської гімназії та привезли до нашого міста. Волонтери міської школи № 2 роздадуть його керівництву району, міста, в школи, різні установи і підприємства.
    Нагадаємо, що Вифлеє?мський Вого?нь Ми?ру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.
     Акція започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо.
   Вперше, Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.
Відтоді на україно-польському митному переході Рава-Руська-Гребенне представники керівництва Союзу Польських Харцерів (ZHP) передають Вогонь керівникам Пласту. Після того, стоячи разом у традиційному скаутському колі, пластуни та харцери співають колядки й скаутські пісні. За піснями настає черга обміну привітаннями, дарунками та спільним фотографуванням.
Вифлеємський Вогонь, котрий символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною поширюють пластуни. Вогонь передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.
    Пласт — національна скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повноцінних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.

http://shpola.gov.ua... alt='Dhgvyui12' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>http://shpola.gov.ua... alt='DSтргш1' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>http://shpola.gov.ua... alt='DSbujg7' width='300' height='258' style='margin: 5px; float: left;'>http://shpola.gov.ua... alt='DSCvgyuu8' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>


25 декабря 2015


... 18 ...


  Закрыть  
  Закрыть