Вопросы-ответы Интервью Все записи

... 21 ...

У Шполі перейменовують вулицю Бурякорадгоспгуртожиток - читать дальше...

30 апреля 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>ВПЕРШЕ НА ШПОЛЯНЩИНІ ВІДБУДЕТЬСЯ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНА ГРА «ДЖУРА»

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

Головним натхненником заснування на теренах Шполянщини дитячі змагання в рамках Всеукраїнської дитячо-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») є директор Лебединського НВК №3, крайовий отаман Черкаського обласного козацького товариства імені полковника Корсунського Івана Золотаренка Міжнародної асоціації «Козацтво» Сергій Осаула. Вже не один рік він пропагує необхідність згуртування навчальних закладів району навколо мети виховання юних патріотів на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості — українця-патріота.

В нинішньому році вирішено вперше у травні провести у Лебедині міжшкільні змагання в рамках програм гри «Джура», які містять декілька комплексів: інтелектуально-мистецький «Козацькі забави»,фізкультурно-спортивний «Козацький гарт», туристично-спортивний «Козацькими стежками», військово-прикладний «Козацька звитяга», медично-рятувальний «Козацька безпека». На всіх етапах гри «Джура» обов’язковим є конкурс на кращий звіт про доброчинні справи під гаслом «Добре діло», що виконувались відповідно до ідейних принципів козацького лицарства. Склад районного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») затверджений розпорядженням Шполянської райдержадміністрації від 25 січня 2016 року.

Як розповіла «Шполяночці+» методист райметодкабінету відділу освіти Наталія ДОСИЧ, 19 лютого на базі Лебединського НВК №3 відбувся районний семінар для організаторів національно-патріотичного виховання в загальноосвітніх навчальних закладах на тему популяризації гри «Сокіл» («Джура») серед учнівської молоді району. У роботі семінару взяли участь заступник голови районної ради Лідія Татарина, відповідальні за організацію виховної роботи з 19 навчальних закладів району, а також старший офіцер відділення комплектування і призову районного військкомату Анатолій Бойко. Розпочався захід із загальношкільної лінійки, присвяченої пам'яті Небесної Сотні, за участі жителів села, учасників подій на Майдані, які подарували учням зброю, таку потрібну їм для тренувальних занять зі стрільби.

— Рій «Гайдамаки» — учні Лебединського НВК №3, взяв участь у ІІ-му обласному етапі гри «Сокіл» і зайняв 4 місце із 18 районів-учасників, — повідомила Наталія Досич. — Їх буде нагороджено грамотою відділу освіти Шполянської райдержадміністрації на серпневій конференції-2016. Хочеться сподіватися, що досвід лебединців впроваджуватиметься у практику виховної роботи інших навчальних закладів району.

В нинішньому році у грі візьмуть участь поки декілька шкіл району, адже підготовка до неї потребує великої концентрації зусиль, часу і матеріально-технічного забезпечення. Однак дітям це надзвичайно цікаво, тож стараннями педагогів-ентузіастів у наступні роки ця традиція охопить весь район.

Наталія ДАВИДЕНКО.

18 апреля 2016

У Шполі оновлюють тротуарну доріжку на площі Героїв Майдану - читать дальше...

16 апреля 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

У Шполянському міському парку дитячого дозвілля створили прапор України із квітів

http://shpola-rada.g... alt='' width='250' height='188' style='margin: 0px 10px; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; float: left; background: transparent;'>Нову патріотичну клумбу облаштували у Шполянському міському парку дитячого дозвілля. Для створення квітника-прапора України коштом міськради було придбано 160 саджанців: 80 жовтих чорнобривців і 80 блакитних незабудок.

За словами ініціаторів створення клумби, міського голови Сергія Кравченка та директора Шполянського міського парку дитячого дозвілля Тетяни Каландирець, державний прапор із квітів створили для того, щоб підняти патріотичний дух шполян, а також, щоб нагадати про єдність і силу української нації.

Робітники Шполянського міського парку дитячого дозвілля та громадяни, які перебувають на обліку у районному центрі зайнятості, близько тижня трудились не покладаючи рук над створенням справжнього взірця патріотичного ландшафтного дизайну.

-       Незабаром саджанці розцвітуть і стануть обємнішими. Тоді квіти повністю покриють землю і відтак утворять цілісну картину жовто-блакитного стяга, ? зазначиласадівник Шполянського міського парку дитячого дозвілля Анастасія Савонік.

14 апреля 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова
http://shpola.gov.ua... class='contentpagetitle_homepage_style' style='font-stretch: normal; font-size: 15px; font-family: Arial; color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>Звіт голови районної державної адміністрації про здійснення райдержадміністрацією делегованих районною радою повноваженьhttp://shpola.gov.ua... title='PDF' rel='nofollow' style='color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='PDF' style='border: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='Друк' style='border: none;'>
Середа, 13 квітня 2016, 05:42

http://shpola.gov.ua... alt='Dол м ик4' width='191' height='227' style='margin: 5px; float: left;'>    Відповідно до Конституції України, законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про місцеві державні адміністрації” дозвольте сьогодні прозвітувати перед вами про виконання Шполянською районною державною адміністрацією протягом 2015 року делегованих їй районною радою повноважень.

    Враховуючи широкий спектр означених повноважень та розуміючи високий рівень відповідальності за ефективність їх реалізації, мною, як головою районної державної адміністрації, та посадовими особами районної державної адміністрації послідовно і наполегливо здійснювались заходи, спрямовані на організацію забезпечення дієвого і результативного функціонування структурних підрозділів районної державної адміністрації, їх тісної співпраці (у межах компетенції) з виконавчими комітетами сільських рад, територіальними органами міністерств і відомств України та іншими суб’єктами діяльності, які зареєстровані на території району і беруть безпосередню участь у процесах практичного втілення вимог сьогодення в життя.


  З метою забезпечення виконання делегованих районною радою повноважень, протягом 2015 року районною державною адміністрацією було розроблено та винесено на розгляд районної ради проекти 10 програм серед них одна комплексна.
 Робота районної державної адміністрації у звітному періоді спрямовувалася на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району, ефективного використання наявних фінансових та трудових ресурсів, сприяння залученню інвестиційних ресурсів у пріоритетні галузі економіки, вирішення актуальних проблем життєдіяльності району, поліпшення добробуту та соціального захисту населення у непростий для нашої країни час. Серед наших пріоритетів у соціальній політиці - робота із молоддю, ветеранами, реалізація освітніх та медичних програм.

ЕКОНОМІКА

  Розв’язання основних економічних і соціальних проблем району здійснюється через підготовку та організацію виконання щорічних програм економічного і соціального розвитку району.
Програма економічного і соціального розвитку району на 2015 рік була затверджена рішенням районної ради від 23.01.2015 № 38-2/УІ. 
   Протягом 2015 року в районі проводилась робота, спрямована на стабілізацію економіки та вирішення проблемних питань в усіх галузях господарського комплексу району. 
Економічний потенціал району формують 5 промислових підприємств, з яких 3 у 2015 році здійснювали виробництво та реалізацію продукції (ПрАТ Шполянський завод продтоварів, СТОВ Агроспілка «Шполянський хлібзавод», меблева фабрика). 
   Обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності за січень - грудень 2015 року складає 138, 2 млн.грн. Основну частину реалізованої продукції району складають продукти харчування 88,4 млн.грн., що становить 72 відсотки до всієї реалізованої продукції.
  Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення становить 3115 грн. Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі - 76,8 млн. що становить 125 % до відповідного періоду 2014 року і відповідає п’ятому місцю серед районів області.
Виробництво продукції в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшили ПрАТ Шполянський завод продтоварів (125%), ТОВ «Шполянська меблева фабрика» - 175 %., зменшили - СТОВ Агроспілка «Шполянський хлібзавод» (96,2%). Разом з тим наприкінці 2015 року в головному цеху Шполянського хлібзаводу встановлено нову лінію, яка складається із новітнього турецького обладнання і в яку вкладено близько 1,5 млн. грн. інвестицій. Також у планах працівників хлібзаводу ? виробництво нових видів хлібобулочних виробів, серед яких багет з овочами, встановлення лінії з виробництва пряників та вівсяного печива, яка дасть змогу створити більше 20 нових робочих місць.
    Станом на 01.01.2016 на території району зареєстровано: 76 малих підприємств, з них дієвих – 62 та 1820 підприємців – фізичних осіб, з них працюють і сплачують податки 1190 осіб. Надходження до бюджетів усіх рівнів від малого бізнесу за 2015 рік склали 42,2 млн.грн, що становить 82 відсотки від усіх надходжень. 
   З метою розширення об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва при райдержадміністрації діє рада підприємців.
  Відповідно до делегованих районній державній адміністрації районною радою повноважень проводиться послідовна, цілеспрямована робота щодо залучення інвестиційних коштів в економіку району, зокрема: 
будівництво заводу по очистці і калібруванню зерна на базі СТОВ «Шпола-Агро-Індустрі»; 
введення в експлуатацію підприємства ТОВ «Аспрія-Насіння» для виведення нових сортів кукурудзи, соняшника, ячменю, сої;
завершено будівництво дільниці очищення від качанів та дільниці калібрування насіння з лабораторно-побутовим блоком, сушарки для качанів кукурудзи ТОВ 'Агросервіс 2012'. 
     Так у 2015 році освоєно прямих іноземних інвестицій 2,8 млн.дол., обсяг інвестицій в основний капітал становить 234,4 млн.грн.
Основним джерелом інвестування, як і раніше, залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких у 2015 році освоєно 78 відсотків загального обсягу капіталовкладень у придбання машин, обладнання та інвентарю.

Райдержадміністрацією у 2015 році було надано перелік ( кому?) інвестиційних проектів, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, а саме:
реконструкція очисних споруд стаціонару ЦРЛ м. Шпола (фінансування здійснюється з обласного бюджету.);
   Оптимізація системи теплопостачання поліклінічного відділення центральної районної лікарні м. Шпола, вул. Леніна,58, Черкаської області;
оптимізація системи теплопостачання Лебединського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчально-виховний заклад – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3» Шполянської районної ради Черкаської області ;

реконструкція існуючої котельні під теплогенераторну для опалення кінотеатру 'Космос' по вул. Леніна,2 в м.Шпола Черкаської області.

Виконуючи делеговані повноваження в галузі торговельного обслуговування населення районна державна адміністрація аналізує стан організації торгівлі та цінову ситуацію. Сектором економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щододотримання вимог чинного законодавства з питань торгівлі.
    Крім того районною державною адміністрацією вживаються заходи щодо забезпечення перевезень пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування та забезпечення автобусним сполученням всіх населених пунктів району.
Головним завданням в будівельній галузі району є відновлення житлового будівництва. Протягом 2015 року надано: 
64 будівельних паспортів, 
9 паспортів прив’язки тимчасових споруд,
18 містобудівних умов та обмеження забудови земельних ділянок,
6 об’єктів громадської забудови, 
11 об’єктів промислової забудови,
1 об’єкт житлової забудови. 
У 2015 році введено в експлуатацію:
житлові будинки загальною площею 3300м2, що 2,5 рази більше проти минулого року. 
добудова внутрішнього санвузла до приміщення загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5; Черкаська обл., Шполянський р н, м. Шпола, вул. Слобідська, 120 
будівництво дільниці очищення від качанів ТОВ 'Агросервіс 2012'; Черкаська обл., Шполянський р н, с. Лебедин, вул. Заводська, 17 
капітальний ремонт частини приміщення ДНЗ № 5 'Калинка'; Черкаська обл., Шполянський р н, м. Шпола, вул. Лебединська, 46а 
будівництво дільниці калібрування насіння з лабораторно-побутовим блоком ТОВ 'Агросервіс 2012'; Черкаська обл., Шполянський р н, с. Лебедин, вул. Заводська, 17 
електоропостачання заводу по переробці качанів кукурудзи ПАТ 'Лебединський насіннєвий завод'; Шполянський р-н., с. Лебедин, вул. Заводська, 17 
будівництво сушарки для качанів кукурудзи з приймальним пристроєм на ТОВ 'Агросервіс 2012'; Черкаська обл., Шполянський р н, с. Лебедин, вул. Заводська, 17 
реконструкція будівлі 'Благодійного молодіжного центру' під житловий будинок та будівництво топкової; Шполянський р н, м. Шпола, вул. Чайковського, 11 
реконструкція господарського двору з добудовою виробничих та невиробничих приміщень; Черкаська обл., Шполянський р н, м. Шпола, вул. Червоноармійська, 72.
реконструкція агрохімлабораторії з прибудовами під магазин-кафе м. Шпола, вул. Шевченка, 20;
будівництво магазину з вбудованим кафе м. Шпола, вул. Червоноармійська,1. 
Розроблено та направлено міській раді пропозиції щодо реконструкції центральної площі міста ім. Героїв Небесної Сотні.
На ремонт доріг комунальної власності у 2015 році було передбачено 10,5 млн. грн. коштів місцевих бюджетів в т. ч. кошти з акцизного збору в сумі 3,1млн.грн., які повністю освоєні. Також на ці цілі за рахунок соціально-партнерських угод використано кошти в сумі 9,2 млн. грн. 
В сільських населених пунктах району відремонтовано 63,4 км доріг в тому числі:
Кримки – Веселий Кут - 27 км 
Маслово -Веселий Кут» – 2,5 км.
Веселий Кут – Ярославка -2,5 км. 
Кавунівка - Антонівка -2,0 км
Водяне центральна дорога – 2,5 км 
Товмач - 5км 
Сигнаївка - Надточаївка - 5 км
Надточаївка Бурти - 5 км -
Матусів – 400 м 
Лебединський монастир - Журавка – 6,5 км 
Журавка – 1 км (капітальний ремонт с/р) 
Лебедин – 1 км за власні кошти 
Васильків 1,2 км - центральна дорога по селу, 
Шпола - Васильків – 2 км
Топильна – центральна дорога по селу – 1 км, 
Топильна -Лозуватка - 4 км
м. Шпола - 1,2 км по місту
Підтримуючи звернення Всеукраїнської громадської організації „зробимо Україну чистою” , за ініціативи районної державної адміністрації протягом усього року проводились роботи щодо благоустрою населених пунктів району. 20.03.2015 проведено районний День благоустрою, 25.04.2015 громадськість району прийняла участь у всеукраїнському „Дні довкілля”, під час яких впорядковано квітники, газони, прибудинкові території, 38 парків та скверів,59 братських могил, меморіалів та місць почесних поховань, 43 кладовища, 45 спортивних майданчиків, стадіон „Колос”, облаштовано 50 в’їздів до населених пунктів, приведено в належний естетичний стан 66 автобусних зупинок, ліквідовано 35 стихійних сміттєзвалищ, проведено вирубку парослі на узбіччях доріг.
У 2015 році овоєно 1780 ти. грн на відновлення зовнішнього освітлення вулиць населених пунктів району. Повністю освітлюються села: Топильна, Товмач, Станіславчик, Сердегівка, Маслове, Кавунівка, Іскрене, Веселий Кут. Васильків, Бурти. Роботи по відновленню зовнішнього освітлення продовжуються і на даний час.

 

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

   Виходячи з того, що Шполянщина - це сільськогосподарський край, виробництво агропромислової продукції є пріоритетним в реальному секторі економіки району. 
В Шполянському районі площа сільгоспугідь по всіх категоріях господарств становить 87856 тис. гектарів, з яких 81103 тис. гектарів – рілля в обробітку. Посівна площа сільськогосподарських підприємств району становить 57475 га. Використовують ці землі 99 сільськогосподарських підприємств всіх форм власності, включаючи фермерські господарства. В користуванні населення району знаходиться 33 відсотки ріллі від загальної кількості.
    По всіх категоріях господарств району в 2015 році зібрано зернових та зернобобових культур 250,1 тис тонн при врожайності 58,3 ц/га. Зокрема, озимої пшениці отримано 55 ц/га, кукурудзи на зерно – 66,4 ц/га. Озимого ріпаку вирощено 5,6 тис.тонн при урожайності 20,1 ц/га. Середня урожайність зернових склала 58,3 ц/га ( по області -60,3 ц/га, по Україні – 41,0 ц/га).
У 2015 році підприємствами агропромислового комплексу району вироблено сільськогосподарської продукції на суму 356 млн.грн. (в порівняльних цінах 2010 року). В продукції сільського господарства рослинництво займає 85%, тваринництво – 15%. 
    В 2016 році очікується отримати валової продукції господарства на суму 343 млн.грн., в т.ч. продукції рослинництва – 305 млн. грн., продукції тваринництва – 38 млн.грн.
Об’єктивною передумовою для зростання урожайності таобсягів виробництва продукції рослинництва стали заходи із забезпечення раціонального використання земельних угідь, здійснені в районі та новітні технології вирощування сільськогосподарських культур. 
    З метою виконання завдання, поставленого Програмою економічного і соціального розвитку на 2015 рік, аграріями району своєчасно, в оптимальні агротехнічні строки, проведено весняну посівну кампанію.
Під урожай 2016 року сільськогосподарськими підприємствами району посіяно 17853 га озимих культур, в т.ч. озимої пшениці – 13178 га, озимого ячменю – 1377 га, озимого жита – 50 га, озимого ріпаку – 3222 га.
З метою нарощення обсягів сільськогосподарського виробництва та підвищення якості продукції в сільгосппідприємствах району проводиться реконструкція виробничих приміщень із запровадженням сучасних технологій. 
Для забезпечення розвитку сільського господарства у поточному році планується залучити 30,0 млн.грн. кредитних коштів.

 

ТВАРИННИЦТВО

 

Певних здобутків досягнуто і в галузі тваринництва. З метою забезпечення подальшого стабільного розвитку тваринницької галузі у 2011 році в районі прийнято програми розвитку галузі молочного скотарства та свинарства до 2020 року. У районі три сільськогосподарські підприємства мають статус племінних господарств по розведенню великої рогатої худоби. 
На кінець 2015 року чисельність поголів’я великої рогатої худоби по сільськогосподарських товариствах району становило 5482 гол., що становить 102,4 відсотка до рівня минулого року, поголів’я збільшено на 128 голів. 
Корів утримується 2572 голови, що становить на 105,1 відсотка до минулого року або на 124 голови більше.
Поголів’я свиней – 3446 голів, що становить 110 відсотків до минулого року, або на 312 голів більше. 
Овець утримується 1115 голів, що на 63 голови менше проти минулого року. 
Сільськогосподарськими підприємствами району у 2015 році вироблено 3327 тонн м’яса, що на 500,9 більше проти минулого року і складає 117 відсотків.
Валовий надій молока становить 13297 тонн, що на 1376 тонн більше до минулого року, або збільшення молока складає 111,5 відсотка. Надій на корову становить 5559 кг, що на 333 кг більше проти минулого року. Збільшення обсягів виробництва молока досягнуто за рахунок продуктивності корів.
Високу продуктивність дійного стада мають: СПОП „Відродження”, СТОВ „Іскрене”, ТОВ „Маяк-Агро”, СТОВ „Першотравневе”, СТОВ „ЛНЗ-Агро”.
В агроформуваннях району протягом минулого року одержано приплоду телят 2142 голови, що на 87 голів більше відповідного періоду минулого року.
Приплід поросят склав 3014 голів, що на 351 голову менше проти минулого року.
Середньодобові прирости на вирощуванні великої рогатої худоби становлять 596 гамів, що на 107 грам більше проти минулорічного, свиней - 220 грамів, що на 172 грами менше проти минулого року.
Прогнозовані розрахунки на наступний рік свідчать, що в цілому по району буде забезпечено нарощування поголів’я великої рогатої худоби до рівня 5789 голів, в тому числі корів 2650. Очікується збільшення виробництва молока до 14000т. Та м’яса до 3735 т.
В районі продовжується робота щодо створення обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів. На сьогодні зареєстровано 3 молочарських кооперативи в селах: Лип’янка, Лебедин та Нечаєве.

Земельні відносини.

    На території Шполянського району обліковується земель запасу та резервного фонду в кількості 16803 га, в тому числі сільськогосподарських угідь – 12611 га, із яких орні землі складають 8462 га. Із наявних орних земель державної власності 7836га ( або 92,6%) передано в оренду сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та громадян. Крім того, 154 га в попередні роки надано громадянам для ведення городництва на умовах сплати земельного податку. 
На звітну дату розмір орендної плати по району становить 1496 грн. за 1 га орних угідь.
На постійному контролі перебуває питання підвищення орендної плати за використання земель сільськогосподарського призначення до 4,5% та вище. Вирішення його – це, насамперед, покращення добробуту наших селян, підвищення соціальної відповідальності орендарів, а ще – збільшення надходжень до місцевих бюджетів. 
    За 2015 рік виплачено орендної плати за земельні та майнові паї 75250,6 тис. грн. ( відсоток виплати становить 106,7%) та в повному обсязі виплачено кошти за оренду майнових паїв – 185,7 тис.грн.
На території району земель водного фонду обліковується 1471,64 га., в тому числі як землі загального користування під природними водотоками ( річками та струмочками) – 78,22 га., штучними водотоками (каналами, колекторами, канавами) – 51,20 га, озерами, прибережними замкнутими водоймами – 3,5 га., ставками – 1338,72 га ( 259 шт.) Надано в оренду ставків на площі 798,4 га. , надано в постійне користування - 18,1 га., не надано ставків на площі 522,2 га.

ФІНАНСИ

 

  Основним завданням, яке покладалось на районний бюджет та бюджети місцевого самоврядування в 2015 році, було забезпечення належного функціонування закладів і установ соціально-культурної сфери та реалізація програм соціально-економічного і економічного розвитку територій з метою забезпечення надання всім споживачам гарантованих державою послуг, що надаються безпосередньо бюджетними установами.
  Цьому сприяло як понадпланове залучення власних і закріплених доходів місцевих бюджетів, отриманих цільових дотацій та субвенцій з Державного бюджету, так і виваженні підходи в розподілі наявного фінансового ресурсу між галузями бюджетної сфери.
Так, за підсумками 2015 року до місцевих бюджетів району (без урахування трансфертів) надійшло 71413,8 тис.грн.. Всі 29 бюджетів за доходами загального фонду виконані на 130,6 відсотка, або додатково одержано 16742,1 тис.грн., в тому числі районний бюджет відповідно на 123,9 відсотка та 5422,4 тис.грн., міський на 125,8 відсотка та 3672,9 тис.грн., 27 сільських на 143,1 відсотка та 7648,8 тис.грн.

   В порівнянні з 2014 роком надходження місцевих бюджетів зросли на 14486,8 тис.грн., або 125,4 відсотка, зокрема міський бюджет на 9601,0 тис.грн., або на 215,9 відсотка, сільські бюджети на 4208,1 тис.грн. та 119,9 відсотка та районний бюджет на 677,7 тис.грн. та 102,5 відсотка.
Позитивна динаміка зростання надходжень міського та сільських бюджетів, в першу чергу, є наслідком втілення реформи міжбюджетних відносин або, так званої, фінансової децентралізації, а також за рахунок збільшення відсоткового розміру орендної плати по землях запасу та резерву з 3,48 в 2014 році до 3,90 в 2015 році.
    Так, в 2015 році до бюджету району надійшло 4400,1 тис.грн. акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, 16705,3 тис.грн. – єдиного податку (в тому числі і фіксованого сільськогосподарського податку). За рахунок збільшення розміру орендної плати та проведення індексації грошової оцінки землі місцеві бюджети зібрали 18,5 млн.грн. орендної плати, що на 5,0 млн. більше від 2014 року. 
   Слід відмітити, що внаслідок того, що середньомісячна заробітна плата по району за 2015 рік на 788 грн. менша від середньообласного показника (по району – 2572 грн., по області – 3360 грн.), втрати податку на доходи фізичних осіб склали за 2015 рік більше 5 млн. грн.
На даний час районною державною адміністрацією проводиться робота з керівниками підприємств щодо збільшення кількості робочих місць та збільшення середньої заробітної плати.
Існують, також, додаткові джерела надходжень до міського та сільських бюджетів . На сьогодні, без договорів оренди використовується більше 5,0 тис.га земель державної власності, з них 3,5 тис.грн сінокосів, пасовищ та садів. Впродовж 2015 року місцеві бюджети втратили близько 2,7 млн.грн. А це, в перше чергу, кошти на утримання та розвиток соціально-культурної сфери в населеному пункті, ремонт доріг, благоустрій населених пунктів.
   Розподіл бюджетних коштів в 2015 році здійснювався місцевими радами на основі пріоритетів розвитку територіальних громад та необхідності фінансування бюджетних установ для забезпечення їх якісного функціонування.
  Так, із загального фонду на утримання установ соціально-культурної сфери і соцзахисту населення спрямовано 223641,3 тис.грн., що становить 86,1 відсотка загального обсягу.
В розрізі окремих галузей видатки по району за 2015 рік використано: по освіті на суму 75517,7 тис.грн., або 29,1 відсотка загального обсягу, охороні здоров’я перераховано 37555,2 тис.грн. та 14,0 відсотків, соціальному захисту та соціальному забезпеченню 99483,4 тис.грн. та 38,3 відсотка, культурі і мистецтву 9978,1 тис.грн. та 3,8 відсотка.
    На фінансування захищених статей видатків за звітний період із загального фонду спрямовано 231290,0 тис.грн., що складає 89 відсотків загального обсягу. Зокрема, на виплату заробітної плати з нарахуванням використано 108855,8 тис.грн.
Медикаменти профінансовані з бюджету на суму 1658,4 тис.грн., продукти харчування відповідно – 3808,7 тис.грн., енергоносії – 14739,9 тис.грн.
   Загалом, при виконанні зведеного бюджету району було забезпечено стовідсоткову потребу в коштах на оплату праці працівникам бюджетних установ з урахуванням поетапного підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та відновлення міжпосадових співвідношень, а також на розрахунки за спожиті бюджетними установами енергоносії.
   В 2016 році робота і надалі буде спрямовуватись на виконання покладених завдань і, в першу чергу, вишукування додаткових джерел доходів, забезпечення ефективного та цільового використання бюджетних коштів, проведення оптимізації мережі і штатів в усій бюджетній сфері району.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ


   Протягом 2015 року призначено та виплачено державних соціальних допомог на суму 48590,4 тис.грн.
Субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу призначено 1843 особам на суму 2515,0 тис.грн.; субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг – 10593 сім’ям на суму – 54863,2 тис. грн.
Станом на 01.01.2016 на обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 380 осіб з АР Крим, м.Севастополя та зони АТО. Щомісячної адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції отримало 226 сімей на суму 2006,1 тис.грн. 
У 2015 році перевірено 10194 справ по субсидіях, з них виявлено подання недостовірної інформації про доходи в 28 справах, переплати через невірну інформацію на суму 14,5 тис.грн., сума повернутих до бюджету коштів становить 14,5 тис.грн.
  Надано право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива через рішення комісії «Щодо надання населенню всіх видів державної соціальної допомоги та пільг» 2157 заявникам, державної соціальної допомоги – 237 особам. Виявлено 3 випадки нецільового використання коштів державної соціальної допомоги, по яких припинено виплати коштів.
   На обліку перебувають потерпілі та ліквідатори від Чорнобильської катастрофи І категорії – 147 осіб, ІІ категорії – 206 осіб, ІІІ категорії – 81 особа, які отримують щомісячну компенсацію на продукти харчування та щорічну одноразову компенсацію на оздоровлення. 
  Відповідно до графіку заїзду осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в 2015 році було направлено на оздоровлення 1 дітину-інвалада, 13 ліквідаторів та 7 потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.
Протягом 2015 року профінансовано:
компенсаційні виплати – 5494,8 тис. грн.;
соціальні допомоги, пільги – 95766,6 тис. грн., 
У 2015 році 141 особа отримала направлення на 483 індивідуальні протезно-ортопедичні засоби реабілітації та 116 технічних засобів реабілітації в тому числі 45 інвалідних візків. Надано бланків суворої звітності 46 особам, 29 отримали санаторно-курортні путівки на лікування на суму 87786,00 грн.
Виплачено:
– одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам – 21 особі на суму 10719,00 грн.;
– компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів – 30 інвалідам на суму 6271,86 грн.;
– компенсації на транспортне обслуговування інвалідів – 37 інвалідам на суму 10144,48 грн.;
- компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку – 24 інвалідам на суму 8167,72 грн. 
Сформовано 946 справ на виплату готівки на тверде паливо та скраплений газ на суму 818,50 тис.грн.,
Відповідно до розпорядження райдержадміністрації від 27 червня 2012 року № 253 „Про затвердження Порядку відшкодування витрат на здійснення поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій, інвалідів війни з обласного бюджету” у 2015 році 15 особам відшкодовано безоплатне поховання на суму 16,4тис грн. 
Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» відшкодовано безплатний проїзд 28 особам на суму 6,8 тис. грн.
Станом на 01.01.2016 в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) діє 4 відділення:
- соціальної допомоги вдома; 
- соціально-побутової адаптації;
- стаціонарне відділення;
- пункт прокату засобів реабілітації.
Працівниками терцентру виявлено 2003 особи, які потребують соціального обслуговування. Соціальні послуги надано 1759 особам. Охоплення обслуговуванням становить 85 відсотків. 
На обліку у відділенні соціальної допомоги вдома перебуває 1010 осіб, протягом року надано послуги 797 особам, що становить 78 відсотків.
У Лебединському стаціонарному відділенні на даний час на утриманні знаходиться 24 особи підопічних: жінок - 20 осіб, чоловіків - 4 особи, з них інвалідів - 3, учасників війни – 11, діти війни -12. Пенсіонери яким виповнилося 80 років і більше -16 осіб. Підопічних, які проживали в чорнобильській зоні -3, прикутих до ліжка - 6 осіб.
Протягом 2015 року в будинки-інтернати було поселено 15 осіб в т.ч. в Лебединське стаціонарне відділення - 4 особи.
У відділенні соціально-побутової адаптації на обліку перебуває 966 осіб. . Проводиться робота по охопленню обслуговуванням відділенням соціально-побутової адаптації всіх населених пунктів району.
В нашому районі проживає 14 тисяч 600 пенсіонерів. Пенсії виплачуються своєчасно відповідно до затвердженого графіку. Нарікань у пенсіонерів немє. На сьогодні середній розмір пенсії становить 1404 грн. 
У 2015 році загальний обсяг пенсійних виплат склав 255 млн. грн. Проте власними коштами район забезпечує себе на третину, решта – дотації.

 

РИНОК ПРАЦІ

 

  Станом на 1 січня 2016 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувала 1101 особа безробітних. З них 37 осіб з числа переселених із зони проведення антитерористичної операції та 39 осіб з числа учасників АТО. Отримували допомогу по безробіттю 933 особи.
Протягом 2015 року в районі працевлаштовано 942 особи, з числа зареєстрованих безробітних, що становить 105,6% виконання річного завдання, проходили навчання 358 осіб з числа зареєстрованих безробітних, що становить 101,1% виконання річного завдання , залучено до оплачуваних громадських робіт 633 особи, що становить 100% виконання річного завдання, 319 осіб взяли участь у роботах тимчасового характеру, що становить 160,3 % виконання річного завдання, надано компенсацій роботодавцям по відшкодуванню єдиного внеску на 15 осіб, що становить 100% виконання річного плану.
Шляхом стажування безпосередньо на робочому місці охоплено 305 осіб, всі вони в даний час працевлаштовані. 
   З числа осіб, переселених із зони проведення антитерористичної операції, працевлаштовано 5 осіб, 4 особи направлено на навчання, 7 - на тимчасові роботи, 29 осіб залучено до оплачуваних громадських робіт. З числа учасників АТО 10 осіб взяли участь у громадських роботах, 3 особи працевлаштовано, 1 особа проходила професійне навчання. 
  Протягом 2015 року в оплачуваних громадських роботах взяли участь 633 безробітних громадян. Безробітні активно залучались до робіт по благоустрою населених пунктів, зокрема працювали на впорядкуванні центральних частин міста та сіл, по наведенню порядку на сільських цвинтарях, біля обелісків Слави, по розчищенню лісопосадок, тощо. Крім того 319 осіб безробітних прийняли участь в інших роботах тимчасового характеру на підприємствах, установах, організаціях за кошти роботодавців.
Надано одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю – 13 особам на суму 199894,37 грн. за такими видами діяльності : надання послуг у сфері архітектурно – будівельного проектування, роздрібна торгівля продуктами харчування, продаж кондитерських виробів, надання послуг автосервісу, торгівля з/ч до с/г техніки.
У 2015 році проведено: 
   18 перевірок підприємств, установ та організацій всіх форм власності щодо додержання роботодавцями законодавства про працю, в тому числі 5 сільськогосподарських підприємств та 13 суб’єктів, які займаються іншими видами господарської діяльності;
31 перевірку підприємств, щодо правильності проведення атестації робочих місць за умовами праці із загальною кількістю 864 робочих місця, де на працівників діють шкідливі виробничі чинники;
30 перевірок стану охорони праці на підприємствах всіх форм власності, під час яких виявлено 130 порушень нормативних документів з охорони праці.



 

Упродовж 2015 року районною державною адміністрацією розглянуто 398 звернень громадян, що на 114 звернень менше у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. Із загальної кількості 244 звернень було подано на особистих прийомах громадян, 154 – надійшло поштою. 
У 2015 році своїм конституційним правом на звернення скористалось 1262 громадян, що на 159,6 відсотка більше відповідно до минулого року.
Протягом 2015 року найбільше розглянуто звернень жителів:
м.Шпола – 213 (53,5 від загальної кількості звернень громадян);
с.Сигнаївка– 20 (5,0 відсотка);
с.Лебедин – 16 (4,0 відсотка);
с.Васильків -13 (3,3 відсотка).
В значній кількості звернень, надісланих на розгляд, порушувались питання соціального захисту, питання аграрної політики, комунального господарства. Із загальної кількості 80 звернень громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. Найбільш актуальними питаннями, що порушувал

13 апреля 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpola.gov.ua... class='contentpagetitle_homepage_style' style='font-stretch: normal; font-size: 15px; font-family: Arial; color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>Шполянщина розквітає кожен день завдячуючи невтомним рукам її жителівhttp://shpola.gov.ua... title='PDF' rel='nofollow' style='color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='PDF' style='border: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='Друк' style='border: none;'>
Понеділок, 11 квітня 2016, 08:10

http://shpola.gov.ua... alt='фотка 1 1' width='300' style='margin: 5px; float: left;'>      8 квітня 2016 року  голова райдержадміністрації  Володимир Потапенко  відмітив наполегливу працю медиків, які озеленювали квітник біля районної поліклініки та займалися побілкою бордюр. 
Потім голова попрямував до загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей, де гостей привітно зустріли працівники та  учні навчального закладу, які займалися  наведенням належного санітарного стану на  території  рідної  школи.

Іван Каракаш, директор закладу провів голову райдержадміністрації Володимира Потапенка та голову районної ветеранської організації ветеранів війни та праці Володимира Пустовіта по класних кімнатах,  де вже встановлені  новенькі євровікна, за  фінансової підтримки  батьків. Це призведе не лише до економії природнього газу, а й для поліпшення здоров’я дітей.  Також на території школи є прекрасна теплиця, де вирощують розсаду капусти, помідорів, перцю та квітів, які продають. А зароблені кошти використовують на  потреби школи.  Як і на Станції юних натуралістів, вирощують декоративні кущі (тую, тис ягідний, барбарис)  та квіти. Вирощують кролів, шотландських свинок та ослика, яким милуються прихожани. 
До Дня довкілля 16 квітня 2016 року учні станції посадили алею бузку, що прикрашає угіддя.  
В кожному закладі, де перебував, Володимир Потапенко заручив психологічною підтримкою керівників закладів та пообіцяв всіляко сприяти та підтримувати навчальні заклади.

11 апреля 2016

Марченко Петро, пользователь 1ua
Петро Марченко
по класних кімнатах, де вже встановлені новенькі євровікна, за фінансової підтримки батьків? Цікаво: невже грошей більше не знайшли на євровікна,як з батьків здерти?По офшорах не копали мабуть?
12 апреля 2016
Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>ХТО ЗАБИРАЄ ГОРОДИ У ЖИТЕЛІВ ШПОЛИ?

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='Власники городів спілкуються із секретарем міської ради Олегом ДЕНИСЕНКОМ.' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

Власники городів спілкуються із секретарем міської ради Олегом ДЕНИСЕНКОМ.

Минулого тижня мешканців житлового масиву колишнього цукрового заводу сполошило встановлення на їхніх городах мірильних стовпчиків СПОП «Відродження». Ще більше здивування викликав той факт, що власниками їхніх городів, які вони обробляють вже 17 років, є зовсім інші люди.

Обурені шполяни зібралися біля поля, що знаходиться між райлікарнею та вулицями Ушинського, Фоміна, Миру, Симиренка та запросили для надання роз’яснень і місцеву владу.

— Нас хочуть взагалі знищити, останній шматок хліба відбирають! Хіба ми, пенсіонери, заслуговуємо на таке ставлення? Наші садиби не більші, ніж 6 соток, як же ми надалі будемо годувати свої родини? — бідкається пенсіонерка Олена Титаренко, яка колись працювала трактористкою, виростила трьох дітей.

Обурення власників городів було більш ніж справедливим: адже витрати на гній, добрива, посівний матеріал немалі, до того ж, ці городи є чи не єдиним засобом для виживання у нинішній скрутний час.

— Якщо СПОП «Відродження» та його директор Юрій Ляшенко відбере у нас це поле, то напевне ж вноситиме сюди хімікати, а відстань до житлових будинків — декілька метрів! — попереджає про майбутні загрози шполянин Віталій Володимирович.

Згадане вище поле, через яке багато хто пішки ходить по стежці до районної лікарні, за радянської влади належало колгоспу ім. Жданова (згодом — «Маяк»). За розповідями місцевих мешканців, коли у 90-их роках минулого століття розпочиналося розпаювання земель, був здійснений обмін — це поле площею приблизно у 30 га було вирішено залишити для користування під городництво, а іншу земельну ділянку, що в районі напрямку до села Скотареве, віддати під земельні паї колгоспникам.

Але, виявляється, що ніхто з тодішніх чиновників не оформив цей обмін документально. Тому це поле юридично так і залишається для розпаювання. Більше того, минулої суботи СПОП «Відродження» заявило про свої права на володіння цією земельною ділянкою.

Начальник юридичного відділу СПОП «Відродження» Олена Куроченко пояснила:

— Є звернення законних власників цих паїв до керівництва СПОП «Відродження» щодо укладання договорів оренди. Тож потрібно запитати у прокуратурі, на якій підставі у міській раді видали дозвіл на ведення городництва на цьому полі, якщо це є приватна власність?

Водночас юрист не показала жодного документа на підтвердження своїх слів.

Мешканців масиву це неабияк здивувало, адже вони вже 17 років утримують тут городи, і ніякі інші власники паїв не претендували на ці ділянки. Звідки ж вони взялися?

— Вони оформляли спадщину, — отримали відповідь від Олени Куроченко.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>0110http://shpolyanochka... height='270' width='400' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>Натомість житель масиву Віталій Бахмач доводить інше — ніяких пайовиків на цьому полі бути не може.

— У вересні минулого року я планував взяти земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства. Було бажання взяти її саме на цьому полі. У Головному управлінні Держгеокадастру у Черкаській області мені повідомили про те, що згідно з кадастровою картою це поле належить людям, котрі утримують тут городи, і саме з ними потрібно узгоджувати виділення земельної ділянки під ведення особистого селянського господарства. Я на власні очі бачив цю карту. Минуло півроку і вже виявляється, що це поле належить іншим власникам паїв.

Як таке може бути? — дивується пан Віталій.

Підтримали обурених мешканців Шполи і міські владці.

— Ми хочемо максимально захистити права людей, розуміємо, що городи — це важливий засіб для прожиття родин, тож дуже прикро, що виникають такі колізії, — каже секретар міської ради Олег Денисенко. — Важко зараз дати конкретну відповідь: чи городи віддали колись на чужих паях, чи тепер паї наділили на чужих городах. Але ми все з’ясуємо.

— Цю проблему потрібно вирішувати райдержадміністрації та міській раді спільно, адже це поле знаходиться поза межами міста, а значить у державній власності. До того ж воно справді розпайоване у 2006 році, у відділі Держгеокадастру є відповідні документи. А зонування меж міста досі не здійснене, документація коштує дуже дорого, — пояснює начальник відділу земельних відносин Шполянської міської ради Сергій Заєць.

У свою чергу ошукані власники городів написали звернення до голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка з проханням допомогти відстояти їхні права, а у разі відмови погрожують вдатися до крайніх заходів, зокрема перекриття траси.

Міські владці пообіцяли за два дні вивчити ситуацію та запросили містян на спільну зустріч, де будуть розставлені всі крапки над «і».

На події побувала Наталія СТОРЧАК (фото автора).

Директор ТОВ «Маяк-Агро» Михайло БОГАЧ:

«Наше підприємство не претендує на городи Мар’янівського масиву»

Звістка про те, що у жителів міста хочуть відбирати городи, швидко поширилася у Шполі, і вже неодноразово на-ші читачі телефонували до редакції поцікавитись, чи й на Мар’янівському масиві станеться так, як у мікрорайоні колишнього цукрового заводу? Адже розповсюдилися чутки про те, що ТОВ «Маяк-Агро» ГК «ЛНЗ» має намір забрати в оренду це поле. Відповісти на це питання ми попросили директора ТОВ «Маяк-Агро» Михайла БОГАЧА:

— Ці чутки — це чиїсь навмисні наклепи, аби збурити жителів міста. ТОВ «Маяк-Агро» ніколи не претендувало і не претендує на поле Мар’янівського масиву. Більше того, вважаю, що відібрати у людей рятівну змогу вирощувати для себе городню продукцію у такий складний час — це злочин. Навпаки, ми з розумінням ставимося до потреб людей і вже 50 га вилучили із свого користування та надали для оформлення земельних ділянок учасникам АТО міста. Тож жодних причин для хвилювання у населення Шполи, яке має городи в районі Мар’янівського масиву, немає. Це я повідомляю і як депутат міської ради

28 марта 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

Задля того, щоб залишити городи шполянам, ТОВ «Маяк-Агро» та ЛНЗ Group запропонували СПОП «Відродженню» земельні ділянки в тимчасове безкоштовне користування

http://shpola-rada.g... alt='' width='250' height='167' style='margin: 0px 10px; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; float: left; background: transparent;'>У Шполі комісія з числа владців, приватних підприємців і жителів міста шукатиме вирішення земельної проблеми, що склалась на масиві ЦРЛ. А доки працюватиме новостворена комісія, ТОВ «Маяк-Агро» спільно з ЛНЗ Group готові відмовитися від 20 гектарів орендованої землі на користь СПОП «Відродження» тільки задля того, щоб шполяни, що проживають в районі райлікарні й надалі могли користуватись земельними ділянками, які винаймали ще з 90-х років.

24 грудня поблизу Шполянської загальноосвітньої школи №5 відбулася нарада за участі мера Шполи Сергія Кравченка, начальника відділу землеустрою Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Євгена Коломійця, начальника відділу земельних відносин Шполянської міської ради Сергія Зайця, керівника ТОВ «Маяк-Агро» Михайла Богача, керівника СПОП «Відродження» Тетяни Ляшенко, пайовиків і близько 100 містян.

Зібрання відбулося за пропозицією виконавчого органу міськради. Оскільки жителі Шполи ще на початку тижня звернулись до мерії з проханнями про допомогу.

Зокрема, містяни поскаржились представникам міської влади на те, що СПОП «Відродження» планує зайняти городи, які вони впродовж багатьох років обробляли та використовували. Як повідомили незадоволені шполяни, нещодавно працівники підприємства без жодних попереджень вбили кілки на городах для виокремлення земельних меж.

Керівництво ж СПОП «Відродження» стверджує, що городи, які раніше винаймали шполяни є приватною власністю пайовиків. А на підтвердження власних слів навіть показали жителям Шполита міському голові Сергію Кравченку державні акти на земельні ділянки, датовані ще 2001 роком.

-         Я усвідомлюю, що для більшості з вас, шановні шполяни, ці городи були єдиним джерелом прибутку. І мені вкрай прикро, що невеличкі ділянки, які давали вам можливість у нинішніх надскладних умовах прогодуватись, знаходяться у власності пайовиків. Але знайте, особисто я на вашому боці. І я вважаю, що в ситуації, яка склалась, необхідно віднайти альтернативу для того, щоб ви й надалі могли займатись городництвом неподалік від власних будинків, ? звернувся до шполян міський голова Сергій Кравченко.

Також у ході активного обговорення мер Шполи запропонував присутнім створити робочу комісію, яка детально вивчить проблему та віднайде дієве вирішення земельного питання.

Перед присутніми виступили і пайовики, і юристи, що представляють інтереси СПОП «Відродження», і начальники відділу землеустрою Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Євген Коломієць та відділу земельних відносин Шполянської міської ради Сергій Заєць. Зрештою, озвучив свою пропозицію і Михайло Богач, керівник ТОВ «Маяк-Агро».

-         Я пам’ятаю, як під час передвиборчої кампанії ми, депутати від фракції ВО «Черкащани», проводили з вами зустрічі. Тоді ми обіцяли вам допомогу та підтримку. Тому зараз наш обовязок – виконувати ці обіцянки, ? зазначив керівник ТОВ «Маяк-Агро» та депутат Шполянської міської ради від ВО «Черкащани» Михайло Богач. ? Я розумію, як складно жити в країні, в якій панує безробіття. І є люди, яким вдається виживати тільки за рахунок прибутку від городництва. Є юридичні колапси, є проблеми, але ні в якому разі не повинні страждати люди. Нині хтось розумніший, хтось хитріший, хтось десь правильно зробив, хтось не дуже... А страждає народ… ТОВ «Маяк-Агро» не орендує жодної ділянки землі, призначеної для резерву, із тих, що належали колгоспу «Маяк». Всі ці землі орендує сім’я Ляшенків. Я розумію, що керівництву СПОП «Відродження», не зважаючи на це, не вистачає 20 гектарів землі. Тому ТОВ «Маяк-Агро» та група компаній ЛНЗ готові надати цьому підприємству земельні ділянки для того, щоб вони не чіпали ті городи, які раніше займали присутні тут люди. Передача землі здійснюватиметься на період, доки не вирішиться оцей юридичний колапс.

Наприкінці зібрання городники обрали членів робочої групи, які представлятимуть їхні інтереси, та обговорили перші кроки новообраної групи для вирішення земельного питання.

Загалом нарада пройшла продуктивно. Містяни радо відреагували на пропозиції Сергія Кравченка та Михайла Богача.

-         Наш міський голова, за якого ми проголосували, хоче працювати для людей. Він враховує наші інтереси, він на нашому боці, ? вважає пенсіонерка зі Шполи Ніна Шевченко.


25 марта 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>КАЗКОВА КРАЇНА МАЙСТРА ПЕТРА СТУПКИ

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

Виготовляти скульптури з дерева та бетону майстер Петро Ступка із с. Скотаревого почав ще в середині 80-их. Хоча перше знайомство з роботами по дереву розпочалось у Петра Володимировича ще у дитячі роки. Його батько — Володимир Григорович, який все життя працював із деревом, виготовляв у селі вікна, двері, перекривав дах. Словом, був справжнім майстром на всі руки. То як же синові було не навчитися у батька всього цього?

На Золотоніщині, куди свого часу закинула доля Петра Ступку, і відбувся його дебют як майстра з виготовлення скульптур. Тоді для місцевого парку села, де жив Петро Володимирович, потрібно було виготовити кілька дерев’яних скульптур. За роботу взявся відомий в селі художник Дмитро Орловський. Петра ж узяв собі у помічники. Бачив, що у молодого чоловіка є і хист до роботи, і бажання — і не помилився. Саме цей випадок і дав поштовх Петру в роботі над скульптурами.

Майстер показував, розповідав, та поки Петро Володимирович сам не спробував, нічого в нього не виходило. Одна помилка, друга… Саме на них і навчився робити все, як показував його наставник. Першими роботами майстра були казкові герої — гноми, вовк, носоріг...

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='ditu 117' width='400' height='362' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>Так сталося в житті Петра Ступки, що після смерті дружини залишився чоловік з двома малолітніми дітками на руках. Старшому сину Анатолію було шість років, а доньці Оленці — всього чотири. Повернувшись в рідне село Скотареве, доля послала чоловікові винагороду — чудову і добру жінку Валентину, яка стала для Петра дружиною, а дітям ? матір’ю та берегинею сімейного вогнища.

Коли Ступки звели власний будинок (до речі, його Петро Володимирович будував і оздоблював власноруч), з’явилось величезне поле для застосування своїх здібностей і фантазії. У дворі подружжя почали з’являтися садові скульптури — кумедні герої казок та мультиків: Котигорошко,Червона Шапочка, Гноми, Том і Джері, Дейл, Поночка та багато інших... І виготовляти їх Петро Ступка почав із бетону. Сам вивчив технологію, підбирав фарби. Навіть обличчя деяких свої героїв (наприклад, Котигорошка та Червоної Шапочки) робив схожими на своїх внучат.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='ditu 118' width='400' height='300' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: left;'>Сьогодні у дворі майстра — справжнє казкове містечко, яке обожнюють його внучки, котрі дуже полюбляють приходити в гості до дідуся та бабусі. Тут для них ? дві гойдалки, фонтан із ліхтарями. Біля криниці — журавель, із дзьоба якого подається в басейн вода. Влітку буяє зелень, чарують своїм ароматом квіти. Чи не райський куточок?

Та найвагомішим своїм доробком Петро Володимирович вважає панно з тризубом, яке прикрашає фасад їхнього будинку. Перед двором гостей зустрічає козак двохметрового зросту. Ну справжній музей під відкритим небом!

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='ditu 120' width='384' height='400' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>У будинку майстра теж все зроблене його руками. І дерев’яні сходи, що ведуть на другий поверх, крісла, табуретки, шкатулки, рамки для картин... Він ще займається плетінням із соломи головних уборів. Та усе, за що береться майстер, робить із натхненням і любов’ю.

Нині Петро Володимирович готується до поїздки в гості до сина, який живе в Росії. Оздоблює заготовки для стільців, які стануть чудовим подарунком для синової сім’ї. А ще — виготовляє на замовлення композицію з фігур дерев’яних мисливців із рушницями та собакою.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='ditu 119' width='400' height='364' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: left;'>Вироби, схожі на ці, прикрашатимуть і дитячий парк міста. А які саме — нехай залишиться невеличким секретом і стане сюрпризом для всіх наших дітлахів.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).

21 марта 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова
               http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); outline: 0px; outline-offset: -2px; display: inline-block; min-height: 0px; font-size: 14px; line-height: 18px; margin: 0px 0px 5px; text-transform: uppercase; border: none; font-family: 'Open Sans', sans-serif;'>У МУЗЕЇ ВШАНУВАЛИ КОБЗАРЯ
 Щороку відзначають українці на своїй землі і в зарубіжжі річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. І до відзначення 202-ї річниці з дня народження Кобзаря в районному краєзнавчому музеї відбулись зустрічі з учнями міських шкіл та чергове засідання клубу «Люби і знай свій рідний край».

Зустрічі з учнями шкіл відбувались в формі інформаційних годин та тематичних екскурсій, під час яких діти мали можливість ознайомитись з цікавими фактами із життя та творчості Т.Г Шевченка, про факти перебування його на Шполянщині, про історію першого пам'ятника Шевченку в Шполі та ін.. Також діти мали змогу подивитися ряд невеликих відео з короткими біографічними відомостями про Шевченка.

Засідання клубу юних краєзнавців, присвячене Т. Шевченку, проводиться вже не вперше, але попри це, кожного разу воно проходить активно та захоплююче. Учасники уважно слухали цікаві факти про великого поета та художника, а потім жваво їх обговорювали та дискутували, згадуючи інформацію про Кобзаря, яку вони вивчали в школі. А ще учасники клубу розгадували ребуси та кросворди про Т.Шевченка, прослуховували платівки з пісням на слова Шевченка на програвачі 80-х років ХХ ст. та порівнювали їх з піснями на слова Шевченка в сучасному виконанні українських рок гуртів, що були підібрані для учасників клубу працівниками музею. По закінченню, за активну участь під час засідання, діти отримали невеликі пам’ятні сувеніри.

Наталія ІВАНЧЕНКО.

19 марта 2016


... 21 ...


  Закрыть  
  Закрыть  

Разработка вебсайтов/мобильных приложений
+Реклама, вопросы по сайту
+380935941984 (Viber, WhatsApp, Telegram)