Вопросы-ответы Интервью Все записи

... 22 ...

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова
http://shpolarada.go... alt='' style='margin: 0px 10px 10px 0px; padding: 0px; border: 0px none; max-width: 100%;'>

Це на світанку сталося колись,

Надходив ранок. Червень. 22 - го…

 

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Шполі забезпечено приспущення Державного Прапора України із чорними стрічками на будинках органів влади, підприємств, установ і організацій.

http://shpolarada.go... alt='' width='354' height='265' style='margin: 0px 10px 10px 0px; padding: 0px; border: 0px none; max-width: 100%;'>

22 червня 2016 року в Парку Слави проведений мітинг-реквієм до Дня скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні. У меморіальному заході взяли участь керівництво району, делегації від установ та організацій міста, представники від районних осередків політичних партій та громадських організацій. Зі словами скорботи перед шполянами виступили голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, голова районної ради ветеранів Володимир Пустовіт та вчитель історії Сигнаївського НВК Євгеній Бесараб. А настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Української

православної церкви Київського патріархату отець Роман – відслужив месу по загиблих у ті криваві часи.

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в роки Великої Вітчизняної війни, загиблих у наш час Героїв Небесної сотні, військовослужбовців Збройних сил України і Національної гвардії. Вічна і світла їм пам’ять! Вічна їм слава!

Урочистим покладанням квітів і вінків до Вічного вогню та Меморіалу загиблим воїнам шполяни віддали шану всім загиблим під час Великої Вітчизняної війни та живим ветеранам війни, всім тим, хто поклав на алтар перемоги свої життя та здоров’я.

Вічний вогонь,сірі постаті монумента, викарбувані імена нагадують нам про вічну пам’ять і вічну скорботу.

http://shpolarada.go... alt='' width='363' height='272' style='margin: 0px 10px 10px 0px; padding: 0px; border: 0px none; max-width: 100%;'>

 

Також 22 червня в центральній районній бібліотеці було проведено тематичний захід до Дня скорботи. Перед ветеранами виступали працівники районного Будинку культури, районної бібліотеки, актив ветеранської організації та безпосередні учасники тих страшних подій Володимир Зданєвич і Клара Мошенська. Присутній на заході голова районної ради Олександр Кузуб виступив перед присутніми та наголосив, що 'Це наш вічний біль. Багато було вистраждано, багато пережито, та війна стала для нас історією. Героїчною, трагічною, повчальною. Кожен, хто пройшов ту війну, знає, як важливо пам'ятати. Пам'ятати, щоб не повторювати. Пам'ятати, щоб жити в світі і цінувати цей світ, шанувати і берегти кожну мить свого і чужого життя.

Такі події та зустрічі сьогодні потрібні не стільки їм, ветеранам, дітям війни, очевидців тих страшних подій... Вони потрібні нам, бо пройде ще десяток років, і говорити з нами про ціну і цінності світу Люди Перемоги зможуть вже тільки зі сторінок однойменної книги'.

 

http://shpolarada.go... alt='' width='366' height='274' style='margin: 0px 10px 10px 0px; padding: 0px; border: 0px none; max-width: 100%;'>

 

На завершення заходу до присутніх звернулась дитина війни Катерина Козій-Голобородько, а ведучими було підсумовано, що в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі брані, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника. І наш святий обов’язок сьогодні – зберегти мир, спокій і злагоду у суспільстві задля світлої пам’яті тих, хто ціною свого життя йшов до Перемоги.

http://shpolarada.go... alt='' width='335' height='251' style='margin: 0px 10px 10px 0px; padding: 0px; border: 0px none; max-width: 100%;'>

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

22 июня 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

У Казковому містечку шукали черевичок для Попелюшки

http://shpola-rada.g... alt='' width='250' height='188' style='margin: 0px 10px; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; float: right; background: transparent;'>Щодня в Казковому містечку, розташованому в Шполянському міському парку дитячого дозвілля, відбуваються різноманітні дива. От і 17 червня на гостини до маленьких шполян прибула Попелюшка. А завітала важлива гостя на запросини міського голови Сергія Кравченка та директора Шполянського міського парку дитячого дозвілля Тетяни Каландирець. І так Попелюшка поспішала до Казкового містечка, що вже традиційно загубила черевичок. Тож адміністрація парку спільно із міськвиконкомом позвали розшукувати загублене взуття найкмітливіших, найрозумніших та найвинахідливіших дітей у цілому світі – маленьких шполянців і шполяночок.

І ось декілька десятків дітей узялися до пошуків. Маленькі відвідувачі парку розгадували різноманітні загадки, складали із літер слова-відгадки і навіть прокотили чарівний клубок ниток від Баби Яги до дружніх Гномів. Підказка за підказкою, завдання за завданням – вони швидко минали всі перешкоди. І зрештою, таки знайшли загублене взуття.

А після того, як Попелюшка взула свій черевичок, вона відразу ж пустилася радісно танцювати, та й шукачів запросила на дискотеку. Поважна гостя Казкового містечка припрошувала дітей активно рухатись і сама показувала їм приклад.

По закінченню перебування в Шполі Попелюшка вручила своїм новим друзям солодкі подарунки та спортивний інвентар. Цукерки від чарівної гості також отримали і інші відвідувачі Казкового містечка, що не брали участі в квесті.

Маленькі шполяни отримали безліч позитивних вражень від пошуків черевичка. Всього за півгодини гри діти зарядилися бадьорістю, енергією та веселим настроєм.

-         Всім так сподобався квест, що ще на вихідні окремі батьки та діти підходили до працівників парку із запитаннями, коли ми знову щось подібне будемо влаштовувати, ?розповіла Тетяна Каландирець, ? Хоча робота Казкового містечка організована так, що там щодня проходять різноманітні ігри, та розваги. Крім того ми намагаємось заохотити до заходів дітей різного віку. Для наймолодших, дошкільнят, наприклад, днями пройшли ігри в долоньки. А діти шкільного віку завжди можуть погратись у волейбол, теніс чи різноманітні настільні ігри. Багато дітей приходять просто, щоб покататись на каруселях та гойдалках, погратись у пісочниці, або ж для того, щоб потренуватись на майданчику з дитячими тренажерами. Дорослі теж у захваті від Казкового містечка. Тут вони фотографуються і просто відпочивають від міської метушні. А загалом кількість відвідувачів парку значно зросла. І ми цьому дуже раді. 

21 июня 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>ШПОЛЯНСЬКІЙ ЦЕНТРАЛЬНІЙ РАЙОННІЙ ЛІКАРНІ — 40 РОКІВ!

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

У цей вік — 40 років, кажуть, життя лиш розпочинається. Для нашої Шполянської районної лікарні ці чотири десятиліття минули швидше миті. Але для скількох людей ця установа стала долею, великою частиною життєвого і професійного шляху. Багато хто пам’ятає у 1970-х роках, як, проїжджаючи мікрорайон цукрозаводу, з-за поля виднілося нове будівництво, яке поміж людьми хтось із дотепників назвав «БАМом». Так і звикли до сучасних днів називати нашу лікарню, яка й справді оселилася, немов у далекій тайзі — серед Дар’ївського лісу з чистим повітрям і пташиними переспівами.

Цього року професійне свято всіх медпрацівників співпало із ювілейною датою — 40-річчям відкриття нового корпусу Шполянської центральної районної лікарні. Тож є привід належно поцінувати сучасних працівників галузі і згадати тих, хто багато років трудився на благо здоров’я своїх земляків.

У заглибинах історії
Галузь охорони здоров’я у Шполі сформувалася набагато раніше часу, коли побудувалася районна лікарня. Напередодні Першої світової війни у місті діяла земська лікарня, в якій працювали лікар Геннадій Шмуклер, 2 фельдшери та 3 санітари. У 1941 році було вже 3 лікарні на 105 ліжок, поліклініка, тубкабінет, рентгенкабінет, 3 амбулаторії, 10 ФАПів, 7 колгоспних пологових будинків. З 1936 по 1954 рік головним лікарем району був акушер-гінеколог Борис Іполітович Бекаревич. Після визволення Шполянщини від фашистів знову почало відновлюватися медичне обслуговування населення. У 1951 році у Шполянському районі діяли 1 районна, 3 сільські лікарні, 2 амбулаторії, 1 лікарський пункт, 19 ФАПів, 16 колгоспних пологових будинків. У райлікарні були добре оснащені хірургічне, терапевтичне, гінекологічне та інфекційне відділення, жіноча та дитяча консультації, тубкабінет, 2 рентгенкабінети, фізіотерапевтичне відділення, клініко-діагностична і зубопротезна лабораторії. У цей час плідно розпочав професійну діяльність на ниві охорони здоров'я хірург-фронтовик Павло Пилипович Лихолай. У 1954—1957 рр. він працював головним лікарем ЦРЛ.

В 1952 році була організована станція швидкої медичної допомоги. 3 того часу практикується виїзна медична допомога в села району. У 1956—1960 рр. побудовано Антонівську, Топильнянську дільничні лікарні, розпочато будівництво поліклініки при цукрозаводі на 100 відвідувань та водолікарні на 50 ліжок. У 1965—66 роках відкрито першу серед районів області стоматполіклініку. З 1960 по 1969 роки головним лікарем працював Віктор Тимофійович Нековаль, при якому було розпочато будівництво нового лікарняного корпусу ЦРЛ.

З великою шаною згадують в районі лікаря-стоматолога Дмитра Самійловича Діденка, заслуженого лікаря України, за плідну і організаторську медичну діяльність, який 47 років пропрацював на лікарській ниві району. З 1951 по 1960 рр. він був завідуючим Шполянським районним відділом охорони здоров'я, а з 1969 по 1994 роки — головним лікарем району.

Новий корпус ЦРЛ, розрахований на 300 ліжок, був уведений в дію у травні 1976 року. Психоневрологічне і акушерсько-гінекологічне відділення залишались у старих корпусах. Урологія і офтальмологічне відділення були міжрайонними. У лікарні розгорнуто 420 ліжок, працювало 109 лікарів і 453 се-редніх медичних працівників. Постановою Кабінету Міністрів України в 1975 році Шполянській ЦРЛ було присвоєно ім'я славетних земляків М.С. і О.С.Коломійченків.

У 1983 році введено в дію нову районну поліклініку на 575 відвідувань у зміну.
За підсумками роботи ЦРЛ неодноразово займала першість серед районів, була школою передового досвіду і неодноразово заносилась на обласну Дошку пошани і в «Книгу трудової слави».

З 1994 року до квітня 2005 року ЦРЛ очолював заслужений лікар України Микола Семенович Волик, який до цього 21 рік пропрацював у Лебединській дільничній лікарні головним лікарем, де трудиться й донині.

З травня 2005 року головним лікарем району працює лікар вищої кваліфікаційної категорії з організації і управління охороною здоров’я та ортопедії травматології Василь Петрович Уманець.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='108' width='229' height='400' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: left;'>Подружжя Заїк увійшло до золотої сторінки історії ЦРЛ
Дмитро Степанович Заїка — знаний на Шполянщині хірург, який приїхав у район у 1959 році. Спочатку працював головним лікарем Водянської дільничної лікарні, а через два роки його перевели до хірургічного відді-лення районної лікарні у Шполу. У 1971 році він обійняв посаду завідувача хірургічним відділенням ЦРЛ, а у 1982-го став начальником медичної частини закладу. З 1996 року по 2011 завідував приймальним відділенням до виходу на заслужений відпочинок.

Ганну Іванівну Заїку знає не одне покоління сімей, у яких зростали діти. Саме до неї, як до місцевого гуру педіатрії, колишні молоді матері приводили і своїх онуків. Її професійний підхід ніколи не підводив. З 1963 року Ганна Іванівна працювала у Шполі. http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='102' width='400' height='380' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>У свій час займала посади дільничного, районного педіатра, лікаря-неонатолога у пологовому відділенні, завідувача дитячої консультації. На зорі незалежності нашої держави їй було присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».

Кращі серед інших у сучасні дні
Шполянську ЦРЛ не раз було визнано кращою серед районних лікарень Черкаської області. І це підтверджується багатьма показниками — приміщення відділень відремонтовані за європейським зразком, постійно зміцнюється матеріально-технічна база, поповнюється медична апаратура, запроваджуються нові форми роботи, втілюються нові методики діагностики і лікування. Цього досягають завдяки поєднанню коштів державного, обласного, місцевого бюджетів та власних надходжень. Вже два скликання поспіль шполяни обирають головного лікаря Василя Уманця депутатом Черкаської обласної ради. Із цієї платформи йому багато вдається досягати у осучасненні Шполянської ЦРЛ. Так, у нинішньому році завершуються роботи з реконструкції очисних споруд, на що шляхом співфінансування з обласного і районного бюджетів спрямовано понад 2 млн. грн.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='06' width='400' height='251' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: left;'>Нещодавно з нагоди 40-річної дати відкриття Шполянської ЦРЛ на нашому «БАМі» зібралися ветерани медичної галузі, які віддали багато років праці цій медичній установі. Разом вони фотографувалися, спілкувалися, згадували свої непрості лікарські будні. Цей колектив і справді дружній і великий. І головне побажання, яке їм хочеться надіслати, це те, про що вони, напевне, мріють: щоб молоде покоління гідно замінило їх на цьому відповідальному посту, а держава дбала про їхній добробут і постійно створювала умови для професійного росту. Зі святом, дорогі вар-тові нашого здоров’я!

Підготувала Ганна ШВЕЦЬ.

Фото Миколи СОВИ та Василя ФАРШТЕЙНА

17 июня 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

«Берегиня» та троїсті музики Шполянського міського Будинку культури взяли участь у святі «Маріїні скарби»

http://shpola-rada.g... alt='' width='250' height='188' style='margin: 0px 10px; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; float: left; background: transparent;'>11 червня 2016 року народний аматорський колектив міського Будинку культури  «Берегиня» взяв участь у 1-му обласному фольклорному святі автентичного та народного співу «Маріїні скарби», яке відбулося  в Монастирищі. У заході також брали участь 30 колективів-аматорів фольклорного співу з Черкаської області.

Монастирище гостинно зустріло учасників колоритного співу. Організатори свята вручили учасникам святкового дійства різноманітні  відзнаки, запашні короваї, а глядачі дарували їм щирі оплески.

Успішно виступили на святі і народний аматорський ансамбль «Берегиня» та троїсті музики міського Будинку культури. Поїхати на «Маріїні скарби» колектив зміг завдяки підтримці міського голови Сергія Кравченка та Шполянської міської ради.

 

Директор МБК Лідія Поліщук

14 июня 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

Тур благодійних концертів розпочато

http://shpola-rada.g... alt='' width='250' height='188' style='margin: 0px 10px; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; float: left; background: transparent;'>10 травня на підтримку воїнів АТО учасники народного аматорського вокально-інструментального гурту «Шанс» міського Будинку культури за підтримки Шполянської міської ради та центру безоплатної первинної правової допомоги та з питань координації волонтерського руху на території міста Шпола розпочали тур благодійних концертів.

Перший концерт гурту пройшов у селі Лип’янці Шполянського району. Жителі цього населеного пункту радо зустріли учасників «Шансу». Після кожної виконаної пісні лунали бурхливі оплески.

З гучним успіхом пройшов концерт і 11 травня в Шполянському міському Будинку культури. Перед присутніми цього дня виступила лауреат дитячої пісні Аліна Степаненко. Порадували і разом з тим зворушили всіх присутніх учасники ансамблю «Сузір’я» Шполянського Будинку школярів.

На концерті також звучали вокальні твори у виконанні солістів колективу — Оксани Присяжної, Ілони Степаненко, Максима Цимбаленка, лауреата обласного конкурсу «Пісенні вітрила» Світлани Бабенко з музичним супроводом від Олександра Фуркало, Ігоря Кураша, Геннадія Бундзила, Олега Захарука, Олександра Скляра, а також керівника гурту «Шанс» Юрія Присяжного.

Жителі Шполи радо зустрічали учасників благодійного концерту, дарували їм гучні оплески та квіти.

Як повідомив консультант із питань комунального забезпечення воїнів АТО та їх сімей та координації волонтерського руху центру безоплатної первинної правової допомоги та з питань координації волонтерського руху на території міста Шпола Сергій Кепша, наступний благодійний концерт пройде вже на цьому тижні: 17 червня у селі Вільшана Городищенського району.

13 июня 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpola.gov.ua... class='contentpagetitle_homepage_style' style='font-stretch: normal; font-size: 15px; font-family: Arial; color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>Шполяни вшанували пам’ять Кобзаря в Каневіhttp://shpola.gov.ua... title='PDF' rel='nofollow' style='color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='PDF' style='border: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='Друк' style='border: none;'>
Вівторок, 24 травня 2016, 08:36

http://shpola.gov.ua... alt='5zsrt' width='300' height='200' style='margin: 5px; float: left;'>    Традиційно, щорічно, 22 травня, представники із географічного центру України вшановують пам’ять Тараса Шевченка в Каневі. Шполяни пройшли пішою ходою від Успенського Собору до Тарасової Гори, поклали квіти до підніжжя пам’ятнику Тарасу Шевченку, відвідали музей Кобзаря.

     Хоровий колектив Шполянського районного Будинку культури вітав учасників святкової ходи біля пам’ятнику Івану Підкові, знаменитому козацькому гетьману.

Разом з учасника обласної делегації квіти до пам’ятника гетьману поклали: голова обласної адміністрації Юрій Ткаченко, голова обласної ради Олександр Вельбівець, інші представники влади та голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Портапенко, під звуки пісні, «Гей, там за кручею», яка звучала в цей день особливо урочисто.
 http://shpola.gov.ua... alt='1hi' width='300' height='200' style='margin: 5px; float: right;'>   Усі бажаючі мали змогу ознайомитись із виставкою виробів майстрів народного мистецтва біля підніжжя Чернечої гори та придбати сувенірну продукцію, виконану у національному стилі. На виставці мастрів декоративно-ужиткового мистецтва шполянщини було представлено роботи майстра Ольги Задворської, а відповідальна за виставку, як завжди, Наталя Мазур, директор Шполянської ЦБС, ввічливо приймала гостей свята, дарувала їм шполянські сувеніри.
У нижньому парку Шевченківського заповідника відбувся урочистий концерт за участі творчих колективів Черкащини, з інших областей України та, навіть, представників української діаспори в Румунії.
     Тож, в цей день всі представники України змогли вклонитись пам’яті Великого Кобзаря, славного українського сина, якого знають в усьому світі… На його спадщині виховуються цілі покоління українських патріотів, адже злободенність його думки: «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля» – підтверджує саме життя. Кожен нинішній день засвідчує, як нам потрібна Шевченкова сила, його невичерпна спадщина, його віра і самопожертва в ім’я української нації, яка додає сил і непохитності у нинішній боротьбі з агресором.

 

За інформацією Ніни Кравченко, методиста районної бібліотеки

http://shpola.gov.ua... alt='3gtyuh' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>http://shpola.gov.ua... alt='4b hg' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>http://shpola.gov.ua... alt='2fgtty' width='300' height='449' style='margin: 5px; float: left;'>


24 мая 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>«БАРВІНОК» 55 РОКІВ «ЦВІТЕ» НА УКРАЇНСЬКИХ СЦЕНАХ

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='Едуард ПРЕСЛІЦЬКИЙ з внуком.' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

Едуард ПРЕСЛІЦЬКИЙ з внуком.

ТВОРЧИЙ ЮВІЛЕЙ

У нинішньому році Міжнародний день танцю на Шполянщині було з чим зустріти — 55-річчя від дня утворення відзначили зразковий дитячий танцювальний колектив «Барвінок» та народний аматорський ансамбль танцю «Гренада».

З 1978 року наполегливою творчою роботою відомого на теренах нашого району хореографа Едуарда Пресліцького досягається висока майстерність виконання танців та хореографічних композицій. Щоразу глядацький зал чи то Черкас, чи столиці, чи інших міст України зачаровується бездоганною постановкою танцю, вишліфуваного у студії Едуарда Едуардовича. За період роботи він проявив себе високопрофесійним балетмейстером, талановитим художнім керівником. Хореограф з 35-ти річним досвідом роботи передає учням все своє вміння, навчає їх красі і виразності рухів, формує дитячі фігури та розвиває їх фізичну витривалість, вчить своїх вихованців слухати і чути музику та любити його величність танець.

Стиль його роботи відображається у танцювальній манері: він упевнено, тонко і водночас легко, без натиску веде канву хореографічної композиції.

— За свою трудову діяльність виховав і долучив до народної хореографії понад 1500 дітей, — розповідає про трудовий досвід Едуард Пресліцький. — Хореографічна підготовка учасників колективу здійснюється на професійному рівні, після чого випускники обирають хореографію своїм фахом — маю багато учнів-продовжувачів своєї справи: Олександра Кузнєцова (працює хореографом в Золотоноші), Вадима Колісника (викладач хореографії Шполянської спеціальної школи-інтернату), Марію Пересунько (викладач хореографії в спеціалізованій школі для обдарованих дітей, с. Шевченкове), Ірину Каландирець (учасниця шоу-балету Оксани Білозір, м. Київ).

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='105' width='267' height='400' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>Едуард Едуардович постійно перебуває у творчому пошуку, своїм вихованцям також прищеплює прагнення до самовдосконалення. Педагог ефективно працює над науково-методичною проблемою: «Танцювальне мистецтво у позашкільному закладі», результати якої висвітлив у однойменному посібнику, поданому до участі в конкурсній частині XVІІІ обласної виставки педагогічних технологій «Освіта Черкащини-2013». Є автором адаптованої навчальної програми танцювального гуртка, співавтором книги «Барвінок» півстоліття у вихорі танцю», що побачила світ у 2013 році.

Сьогодні танцювальні колективи «Барвінок» та «Гренада» — це дитячі мистецькі колективи із власними оригінальними репертуарами та яскравими, неповторними творчими обличчями, всі концертні виступи — справжні в музично-театральне дійства. Вражають багатство образів, характерів, жанрове та стильове розмаїття, ваблять зір витончені, пластичні рухи юних артистів. За цим проглядається величезна гурткова робота, бо діти роблять усе легко, невимушено.

У складі колективу займаються понад 60 учнів міських шкіл.

Вихованці поділені на три вікові групи — з 7 до 14 років, організовано підготовчу групу. У сучасному репертуарі танцювального колективу більше двадцяти танців різних напрямів: хореографічні композиції, народні класичні, народні танці в сучасній обробці, дитячі сучасні танці, які відповідають віковим особливостям гуртківців.

Танцювальному колективу «Барвінок» за вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, відродження і примноження надбань національної культури та художньої спадщини українського народу, високий художній рівень наказом Міністерства освіти і науки України №733 від 5 серпня 2008 року присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», а відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №824 від 18 липня 2012 року його підтверджено.

Напередодні ювілею колективу депутати районної ради від партії ВО «ЧЕРКАЩАНИ» ініціювали виділення 30000 грн. з районного бюджету на придбання нових костюмів та ноутбука для потреб колективу.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='090909' width='283' height='400' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: left;'>Шановні жителі Шполянщини!
14 травня 2016 року о 15-ій годині в кіноконцертному залі «Космос» відбудеться ювілейний концерт з нагоди 55-ої річниці з дня утворення зразкового дитячого танцювального колективу «Барвінок» та народного аматорського ансамблю танцю «Гренада».

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь святкуванні.

 

ПОСЛУЖНИЙ СПИСОК

Едуард Едуардович ПРЕСЛІЦЬКИЙ розпочав свою трудову діяльність у Шполянському будинку школярів у січні 1978 року. За значний внесок в розвиток хореографічного мистецтва нагороджений:

1981 рік — медаль «За досягнення в самодіяльному мистецтві»;

1987 рік — медаль лауреата ІІ Всесоюзного фестивалю народної творчості;

2003 рік — наручний годинник «Від Президента України» з нагоди Дня Незалежності України;

2009 рік — лауреат районної премії в галузі освіти і культури імені Івана Гончара;

2010 рік — стипендіат головного управління культури Черкаської облдержадміністрації;

2011 рік — Почесна грамота Черкаської обласної ради.

Неодноразово нагороджувався грамотами обласного управління освіти і науки, районної ради та державної адміністрації, відділу освіти.

 

10 мая 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

У Шполі організували танцювальний флешмоб

http://shpola-rada.g... alt='' width='250' height='188' style='margin: 0px 10px; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; float: left; background: transparent;'>29 квітня у Міжнародний день танцю на площі Героїв Майдану відбувся флешмоб. Так, щорічно з нагоди цього свята колектив «Еліт» радує жителів Шполи запальними танцями.

Цього дня шполяни і гості міста побачили надзвичайне танцювальне дійство, яке викликало в них захват і позитивні емоції. Всього за декілька десятків хвилин флешмобери зарядили всіх присутніх бадьорістю, енергією та веселим настроєм.

Зокрема, цього дня художній керівник «Еліт» Олеся Осадчук спільно зі своїми вихованцями підготували для містян цілу низку цікавих танцювальних номерів. Тож, перед глядачами виступили команди найрізноманітніших вікових категорій.

А розпочалося танцювальне дійство із вигуку-привітання з Міжнародним днем танцю від учасників флешмобу. Після чого під запальну музичну композицію розпочала танцювати наймолодша команда «Еліт». Справжнісінький шквал емоцій викликали в глядачів маленькі хлопчик із дівчинкою, що за допомогою танцювальних рухів створили образ мотоцикла, який вони спільними зусиллями заводять. Далі присутніх приємно здивували красиві дівчата в джинсах і реперських кепках. Потім виступили танцівниці в білих футболках, чорних з білими плямами-розрізами лосинах. І нарешті – найстарші учасниці «Еліт». Наприкінці танцювали всі разом, що викликало неймовірне враження у шполян і гостей міста.

Після виступу заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Шполянської міської ради Марина Кулішова вручила художньому керівнику «Еліт» Олесі Осадчук подяку за залучення молоді до активного та здорового способу життя, значний вклад у розвиток сучасного танцю, а також активну участь у культурному житті Шполи. А секретар міської ради Олег Денисенко та керуючий справами міськради Василь Курінний ? смачні торти. Також заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз вручив окремим учасникам танцювального колективу відомчі відзнаки.

Проведення флешмобу з нагоди Міжнародного дня танцю вже стало своєрідною доброю традицією, яку започаткувала художній керівник колективу «Еліт» Олеся Осадчук.

http://shpola-rada.g... alt='' style='margin: 0px auto; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; display: block; background: transparent;'>

http://shpola-rada.g... alt='' width='600' height='450' style='margin: 0px auto; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; display: block; background: transparent;'>

http://shpola-rada.g... alt='' width='600' height='450' style='margin: 0px auto; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; display: block; background: transparent;'>

http://shpola-rada.g... alt='' width='600' height='450' style='margin: 0px auto; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; display: block; background: transparent;'>


4 мая 2016

Вопрос
есть ли интернат
Ответ
Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова
Є.

4 мая 2016

Сова Микола, пользователь 1ua
Микола Сова

http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>ШПОЛЯНСЬКИХ УЧАСНИКІВ АТО НАГОРОДЖЕНО ДЕРЖАВНИМИ ВІДЗНАКАМИ

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

Минулого понеділка голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко разом із районним військовим комісаром Олександром Тіхоновим та його заступником Сергієм Кільченком урочисто вручили двом учасникам бойових дій в зоні АТО зі Шполянщини державні нагороди. Так, наказом начальника Генштабу — головнокомандувача Збройних сил України №104 від 10 березня 2016 року відзначений почесним нагрудним знаком «За досягнення у військовій службі» ІІ ступеня Віктор Миколайович Чайка із Василькова, а наказом міністра оброни України №262 від 29 березня 2016 року нагрудним знаком «За зразкову службу» нагороджено Заура Джабіровича Ібрагімова із села Лип’янка.

Віктор Чайка і Заур Ібрагімов із серпня 2014 року по вересень 2015-го несли службу в зоні антитерористичної операції у складі 14-го окремого мотопіхотного батальйону (колишнього батальйону «Черкаси»), зарекомендували себе відважними і відповідальними бійцями, за що удостоїлися високих нагород від вищого командування.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).

30 апреля 2016


... 22 ...


  Закрыть  
  Закрыть