Агропідприємства Миколаївської, Херсонської та Одеської областей, де спостерігаються кліматичні зміни, можуть «озолотитися» на вирощуванні оливок і виробленні оливкової олії.
Таку думку висловив адвокат, екс-заступник міністра юстиції Павло Мороз в своєму блозі на https://censor.net.u... style='box-sizing: border-box; background-color: transparent; color: rgb(0, 0, 0); text-decoration-line: none; border-bottom: 1px solid rgb(255, 224, 0);'>«Цензор.Нет», передає https://agroportal.u... style='box-sizing: border-box; background-color: transparent; color: rgb(0, 0, 0); text-decoration-line: none; border-bottom: 1px solid rgb(255, 224, 0);'>AgroPortal.
За його словами, оливки зазвичай вирощують у досить засушливому кліматі при температурі повітря 30-45°С. Тому агровиробники у цих областях України найближчим часом можуть почати придивлятися до незвичайної для нас культури та зайняти цю нішу, поки іноземні інвестори не зацікавились та не зайняли цю позицію.
У середньому один саджанець оливкового дерева можна придбати за 2-5 тис. грн. Саме дерево живе та родить більше 100 років. Разом з тим, для свого повноцінного оливкового саду потрібно виділити чимало коштів. На одному гектарі може вміститися до 350 дерев, хоча оптимальніше рослинам виділити трохи більше місця. Тож для свого угіддя потрібно інвестувати в середньому 700 тис. грн на один гектар, — ділиться Павло Мороз.
У перші роки плодоношення з одного оливкового дерева можна отримати в середньому 15 кг плодів, з одного гектара — близько 5,25 тон врожаю.
Скільки ви отримаєте на «виході», залежить від того, чи ви будете продавати оливки чи виробляти масло. При найкращих розкладах виручка з одного гектара за один сезон може скласти 1,5 млн грн, — додає експерт.
У разі, якщо ваше підприємство зацікавиться виготовленням олії, доведеться придбати відповідне обладнання. За підрахунками, для виробництва одного літра олії необхідно від 5 до 5,5 кг оливок.
Перед закладкою промислових плантацій Мороз радить випробувати технологію на невеликих площах.
Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в https://t.me/ukraine... rel='nofollow' target='_blank' style='box-sizing: border-box; background-color: transparent; color: rgb(0, 0, 0); text-decoration-line: none; border-bottom: 1px solid rgb(255, 224, 0);'>Telegram, також читайте нас у https://www.facebook... rel='nofollow' target='_blank' style='box-sizing: border-box; background-color: transparent; color: rgb(0, 0, 0); text-decoration-line: none; border-bottom: 1px solid rgb(255, 224, 0);'>Facebook та https://twitter.com/... rel='nofollow' target='blank' style='box-sizing: border-box; background-color: transparent; color: rgb(0, 0, 0); text-decoration-line: none; border-bottom: 1px solid rgb(255, 224, 0);'>Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.