Форум Запоріжжя

Теми для публікацій та розмов


Самій лучший город!!! В самом лучшем городе самій лу...
24 листопада 2008 (Островитянин)

Питання-відповіді Інтерв'ю Всі записи

... 2

Щокін Валентин, користувач 1ua
Валентин Щокін
«Запоріжвогнетрив» збільшив виробництво формованих вогнетривів

За дев’ять місяців 2017 року ПрАТ “Запоріжвогнетрив” наростив обсяги виробництва формованих вогнетривів на 1 714,94 тонни, в порівнянні з трьома кварталами 2016 року, повідомляє uaprom.info.

Як повідомляє прес-служба підприємства, у вересні «Запоріжвогнетрив» випустив 7 299,98 тонн формування і 2 980,47 тон шамотних вогнетривів.

У прес-службі відзначили, що за дев’ять місяців 2017 року «Запоріжвогнетрив» справив 2 538,86 і 2 666,75 тонн магнезіальних і високоглиноземистих виробів відповідно.

17 листопада 2017

Щокін Валентин, користувач 1ua
Валентин Щокін
СПАЛАХ КOРY ЗАФІКСУВАЛИ У ЩЕ ОДНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ МІСТІ

10 листопада 2017

Щокін Валентин, користувач 1ua
Валентин Щокін
Понад 40 випадків захворювання на кiр зафіксували у Запоріжжі.
Як йдеться у повідомленні на сайті Запорізького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України, понад 70% осіб, які захворіли на кiр, це діти.
Станом на 7 листопада в обласному центрі зареєстровано 42 випадки захв

9 листопада 2017

Щокін Валентин, користувач 1ua
Валентин Щокін

Рятувальники із Запоріжжя здали кров для постраждалих в пожежі дітей

Запорізькі рятувальники здали сім літрів крові для трьох маленьких пацієнтів обласного опікового центру.

До медзакладу майже одночасно з різних населених пунктів потрапили 7-річний хлопчик і дівчатка віком 2 і 4 роки. Усі вони постраждали в пожежах. Лікування, кажуть медики, може тривати місяцями.

Для одужання дітям потрібні гроші, медикаменти і донорська кров, якої катастрофічно не вистачає.

Читайте також: https://24tv.ua/vses... style='box-sizing: border-box; color: rgb(208, 17, 43); outline: 0px; text-decoration-line: none; transition: 0.5s;'>День донора: кілька тез, що переконають вас здавати кров

'Я прийшов допомогти. Здав кров діткам, які постраждали від пожежі. Я вибрав таку професію, щоб допомагати всім', – розповів рятувальник ДСНС Ілля Рубан.

За словами працівника ДСНС, рятувальники не вперше долучаються до таких донорських програм. Сам Ілля Рубан вже 9 разів здавав кров для допомоги хворим.

25 липня 2017

Щокін Валентин, користувач 1ua
Валентин Щокін
ПІДПАЛИЛА СЕБЕ: У ЗАПОРІЖЖІ ТЕРМІНОВО ЗБИРАЮТЬ ГРОШІ НА ПОРЯТУНОК 3-РІЧНОЇ ДАШІ
Медики кажуть, що стан пацієнтки вкрай тяжкий - у дівчинки 70% опіків тіла
У Запоріжжі трирічна дівчинка, залишена без нагляду, підпалила сама себе. Тепер лікарі намагаються врятувати їй життя, передає кореспондент '5 каналу'. 

лена Яковлева не відходить від ліжка своєї донечки. Батьки картають себе, бо недогледіли трирічну Дашу. У понеділок, коли вся родина зібралася перед телевізором, дівчинка саме вибігла на двір гуляти. З вулиці прибігла додому, палаючи немов смолоскип.

Батьки повезли дівчинку до лікарні. Медики кажуть, що стан пацієнтки вкрай тяжкий. Ситуацію ускладнив синтетичний одяг, у який Даша саме була одягнена.

'У дитини 70% площі тіла – опіки 2В-3 ступеня. Тобто, це саме глибокі термальні опіки, які потребують видалення некротизованих ділянок. Будемо видаляти некротизовані ділянки шкіри та закривати тимчасовим покриттям', - розповідає завідувачка опікового відділення лікарні №5 Олена Пономаренко.

Батькам один день лікування вартує до 5 тисяч гривень. 'Матеріальна допомога дуже потрібна. Ми просто не спроможні', - каже мати постраждалої.

Після двох операцій дівчинка потребує термінової пересадки штучної шкіри. На це терміново потрібно щонайменше 96 тисяч гривень. 'У Києві замовлена донорська шкіра – три пластинки. У понеділок їй будуть робити пересадку. Тому до завтрашнього дня потрібно назбирати 96 тисяч гривень', - розповідає мати.

Тим часом, правоохоронці встановлюють обставини трагедії.

Допомогти трирічній Даші Яковлевій може кожен охочий. Перерахувати кошти на картку 'Приватбанку' можна за реквізитами:

 

5168 7573 2102 3634 Яковлева Олена Василівна

 

Більш детальна інформація про стан дитини - за тел. 096-60-96-240 (Яна Володимирівна Яковлева)

23 липня 2017

Щокін Валентин, користувач 1ua
Валентин Щокін
https://ukropen.net/... style='text-decoration: none; outline: none; color: rgb(43, 131, 153); margin: 0px; padding: 0px; font-weight: bold;'>Факти про Україну і Світ
2
Пам'ятаймо: 15червня 1775 року російські війська підступно захопили та спалили Запорізьку Січ
Січовики сприймали 'братів' за союзників, і не очікували від москалів такої підлоти.15 червня 1775 року за наказом Катерини II, помпезний памятник котрій стоїть в Одесі під охороною української поліції, царське військо захопило та зруйнувало Запорізьку Січ, повідомляють Патріоти України.Це сталося тоді, коли закінчилася Російсько-турецька війна (1768—1774). Запорожці допомогли Москві її виграти і стали непотрібні.Рішення про ліквідацію Січі прийняли 23 квітня 1775 року на раді при імператорському дворі. На початку червня 1775 року російські війська під командуванням російського генерала сербського походження Петра Текелія, які поверталися з османського походу, раптово оточили Січ. Козаки не чекали на такий розвиток подій. На Січі в той час перебувало лише декілька тисяч запорожців, решта після завершення війни роз’їхалась по паланках і зимівниках. Під командуванням Петра Текелія перебували значні сили: піхотні та донські козачі полки і регулярна кіннота, посилена гусарськими пікінерськими ескадронами. Петро Текелія оголосив імператорський указ про ліквідацію Запорозької Січі. Січове товариство через нерівні сили здалося переможцям. Всі розуміли, що опір кількох тисяч оточених запорожців буде марним, а прорив інших козацьких військ до оточеної Січі був майже неможливим в силу багатьох причин. Серед цих причин і велика чисельність російського війська і те що майже вся козацька старшина перебувала на Січі. В результаті цього козаки, які не були в оточенні залишилися без командування.На Січі зібралася рада на чолі з кошовим отаманом Петром Калнишевським. Лунали запеклі суперечки у намаганні знайти вихід з ситуації, в якій опинилося Запорізьке козацтво. Рада вирішила не проливати християнської крові та добровільно склала зброю перед московитами. Крім того, козаки побоювалися в разі опору кривавої помсти козацьким сім’ям. На Січі ще були старі козаки, які пам’ятали події 1709 року. Тоді Петро I провів жорстоку каральну експедицію на Україну. В тому числі він ініціював батуринську різанину, яка стала розв’язкою тих жахливих подій. Запорозькі козаки брали участь в багатьох походах Російської армії і були свідками жорстокості російських військ при штурмах ворожих поселень.16 червня 1775 року російські війська повністю зруйнували Січ. Все майно та козацькі архіви вивезли до Петербурга. Козацьку старшину та кошового отамана Петра Калнишевського звинуватили у зраді та засудили до каторги. В знищені Січі прийняли активну участь донські козаки. Вони не знали жодного жалю до домівки їх українських “побратимів”...

16 червня 2017

Щокін Валентин, користувач 1ua
Валентин Щокін
https://ukropen.net/... style='text-decoration-line: none; outline: none; color: rgb(43, 131, 153); margin: 0px; padding: 0px;'>огодні в 22:31
Таємниці та загадки острова Хортиця – легендарної землі козаків 


«Руси досягають острова, названого Георгієм, і на цьому місці здійснюють свої жертвоприношення, оскільки там росте величезний Дуб…» – пише у Х столітті візантійський імператор Костянтин Багрянородний. То була перша задокументована згадка про найбільший річковий острів Європи. Тоді Дніпром проходив шлях «із варяг у греки», пропливаючи яким іноземці могли бачити легендарну Хортицю.

Колиска Запорозької Січі

Люди з&https://ukropen.net/... style='text-decoration-line: none; outline: none; color: rgb(43, 131, 153); margin: 0px; padding: 0px;'>#96;явилися тут ще у добу палеоліту. За іншою версією, перший відомий народ Північного Причорномор’я – кіммерійці господарювали на острові з 9 ст. до н.е. А скіфи поселились у 7 ст. до н. е. та пробули тут до 3 ст. до н.е. Залишивши як слід відоме городище «Совутина Скеля». Далі на їхніх місцях осіли древні сармати, облаштувавши на острові місто Бродників (кочівний народ вільних вояків, які, за однією з версій, контролювали броди через Дніпро).

За Русі київські князі схрещували свої мечі на хортицькій землі у запеклих боях проти половців та монголо-татар. Ще з тих славних часів залишились на дні Дніпра чотири мечі, які було знайдено саме поблизу острова Хортиця. XV-XVIII століття – козацька доба. Козаки будували тут свої фортеці, військові бази, зимівники. (Біля острова було знайдено фрагменти затонулих чайок, бригантину XVIII ст. і човен-однодревку, якому приблизно 500 років). До зруйнування Січі (1775) Хортиця належала до володінь Запорозької Січі.Кажуть, саме тут свого часу зародилось козацтво. Козаки спершу будували на Хортиці свої «засіки». Як свідчать історичні документи, укріплене козацьке поселення було засноване у 1556 році, цьому сприяв Дмитро Вишневецький. На острові Мала Хортиця, який пізніше назвуть островом Байди, він побудував справжню фортецю. (Як вважають багато дослідників, ця Хортицька Січ була першою із ряду Запорозьких Січей). Перебуваючи під захистом війська, почало розвиватись і господарство краю. Люди засаджували городи і сади, засівали пшеницю і збирали мед. Багатші із козаків і собі хазяйнували на землі, доглядаючи господарство. Ловили рибу у Дніпрі та випасали волів на диких полях. «У нього рогатої худоби була сила, як прогоне на водопій до Дніпра, так Дніпро аж стогне». – Розповідає етнограф Яворницький про запорожця-скотара, який жив біля скелі Скотовська.

«Запорізька миска», чи символ язичницького святилища?

Неподалік самої Хортиці видніють три високі скелі-острови. Їх називають Трьома братами, або Трьома Стогами. Похилий, Середній та Диван. Урочище навпроти стовпів називають Чорною Скелею. Якщо, діставшись Стовпів, придивитись до гранітних тіл «кам’яних братів», можна побачити на одному з них різних розмірів лунки. Всього їх є 7. Сповідники старої віри наших предків мають свій погляд на значення цих лунок. Мовляв, вони позначають сім зірок сузір’я Плеяди. А самі скелі можуть асоціюватися з трьома вогняними стовпами.

У народі ж найбільшу кам&https://ukropen.net/... style='text-decoration-line: none; outline: none; color: rgb(43, 131, 153); margin: 0px; padding: 0px; font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif, "Lucida Sans"; font-size: 13px;'>#96;яну лунку зазвичай називають «Запорозькою мискою». Нібито козаки використовували виглиблення у камені саме як посудину для їжі. «В страшну спеку в цій мисці варили галушки й годували один одного півтораметровими дерев’яними ложками через миску, сидячи у колі». Було таке, чи ні, та обидві версії про призначення кам’яних лунок не заважають одна одній. Адже за тисячоліття свого існування Хортиця була улюбленим місцем українців різних епох.

Козацькі байки про дуби. А може, й не байки…

Пам&https://ukropen.net/... style='text-decoration-line: none; outline: none; color: rgb(43, 131, 153); margin: 0px; padding: 0px; font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif, "Lucida Sans"; font-size: 13px;'>#96;ятаєте священний Дуб, який згадував імператор Костянтин у своєму літописі? Вкінці минулого століття працівники місцевого музею дістали з дна Дніпра унікальний артефакт – старовинний дуб, вік якого, за експертними оцінками – 8,5 тисяч років…Відомо, що на Хортиці справді росли старезні дуби-велетні. З 1871 існує легенда про «Священний Червоний дуб запорозьких козаків». Вже тоді його вік був більше як 500 років, а товщина стовбура – 6 метрів в обхваті. Це було непросте дерево. У легенді розповідалось, що «його листя протягом всієї зими було червоним і не спадало аж до весни». На жаль, до наших днів дерево не дожило. Зараз вік найстарішого дуба на Хортиці оцінюють приблизно у 300 років, всі ніші великі дуби були вирубані протягом XIX-XX століть.

700-літній козацький дуб зараз росте в селищі Верхня Хортиця (правобережна частина Запоріжжя). Він справді жив в один час із козаками. Легенди розповідають, що попри цей дуб Богдан Хмельницький вів своє військо до переможних Жовтих Вод. І, зупинившись, побажав хлопцям бути такими ж нерозривними з Батьківщиною, як коріння дерева із землею.

Кажуть, саме під цим дубом у 1675 році козаки писали славнозвісний лист турецькому султану. Та «так реготали, що з дуба жолуді обпадали»…

Чорний камінь

Про «чорні камені» острову Хортиця ходить чимало легенд. Кам&https://ukropen.net/... style='text-decoration-line: none; outline: none; color: rgb(43, 131, 153); margin: 0px; padding: 0px; font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif, "Lucida Sans"; font-size: 13px;'>#96;яні брили різних розмірів (найбільша глиба має вагу близько 600 кілограм), що відрізняються від інших місцевих порід насиченим темним кольором, були знайдені у північній частині острова. Кажуть, таких було вісім. І усі були покриті невідомими петрогліфами. Зміст малюнків на габроїдах досі розшифровують. А от «чудодійні» властивості каменів (мовляв козаки вигрівали, заліковували на них свої рани) можна пояснити. Чорний колір чудово притягує сонячні промені і навіть вночі зберігає тепло.

Геологи кажуть, що це не “рідне” нашій землі каміння, і про те, як воно потрапило сюди, можна лише будувати здогади. Інші ж дотримуються версії, що «гості» потрапили сюди ще мільйони років тому разом із льодовиками.

Хортиця після козаків Далі Хортиця стає ареною боротьби Червоної армії під час Громадянської війни. А за 1927-1932 роки їй завдають найболючішого удару – будівництвом ДніпроГЕС. Спорудженням мостів і залізної дороги, ЛЕП. Граніт для будівництва брали просто з острова.

Та Хортиця за багато років не втратила ні своєї краси, ні слави. Мальовнича природа острова, омита з обох боків водами синього Дніпра, досі зберегла свою первозданність. Озера з чистою прозорою водою, прадревні гранітові скелі, дубові ліси та заплавні луки, рідкісні рослини та прегарні світанки на Дніпрі – все це багатство робить Хортицю унікальною пам’яткою.

Сьогодні Хортиця – острів козацької слави. Тут у найдрібніших деталях відтворено побут українських вояків, передано атмосферу їхнього життя. Унікальний Музей історії запорозького козацтва – це ціла скарбниця пам&https://ukropen.net/... style='text-decoration-line: none; outline: none; color: rgb(43, 131, 153); margin: 0px; padding: 0px; font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif, "Lucida Sans"; font-size: 13px;'>#96;яті доби козацтва. Крім нього, на острові Хортиця створили Історико-культурний комплекс „Запорозька Січ”. Це такий собі узагальнений образ козацької столиці, в якому представлено головні будівлі, притаманні Запорозьким Січам: церква, курені, будинок кошового отамана, канцелярія, військові скарбнички, школа, пушкарня. На передмісті: кузня, гончарня, шинок, «грецька хата», тощо.

Для тих, хто зібрався в дорогу:

Місце знаходження:
Запорізька область

GPS:
GPS: 47°49’15”N 35°5’27”E

Контакти:
Сайт: www.ostrov-hortica.org.uaПоради бувалого мандрівника:
Острів Хортиця простягається майже на 12 кілометрів. По всій території – дуже багато цікавих пам&https://ukropen.net/... style='text-decoration-line: none; outline: none; color: rgb(43, 131, 153); margin: 0px; padding: 0px; font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif, "Lucida Sans"; font-size: 13px;'>#96;яток. Тут є що подивитись і як провести цілі вихідні. Тож чудовою ідеєю є поїхати на Хортицю з ночівлею. Тут є немало готелів. Але для найповніших відчуттів атмосфери і духу самої місцевості краще буде заночувати у наметі. (Місце, де дозволено розкидати намети, а також розпалювати вогнище – Туристичний пляж). А прокинувшись удосвіта, коли сонце огортає промінням мальовничу довколишню природу – скупатись у Дніпрі.

6 червня 2017

Щокін Валентин, користувач 1ua
Валентин Щокін
https://www.facebook... data-ft='{"tn":"k"}' data-hovercard='/ajax/hovercard/page.php?id=1422485314669829'>Український інформаційний простір поширює https://www.facebook...>допис від https://www.facebook... data-ft='{"tn":"k"}' data-hovercard='/ajax/hovercard/page.php?id=796195213754063'>Громадське ТБ Запоріжжя.
https://www.facebook... target=''>Вчора о 10:45 ·

У Запоріжжі хочуть провести фестиваль української мови

http://goo.gl/syM9HQ... tabindex='-1' target='_blank' rel='nofollow'>
Заступник Запорізького міського голови Анатолій Пустоваров в межах популяризації державної мови та формування україномовного середовища…
hromadske-zp.tv

25 червня 2016

Щокін Валентин, користувач 1ua
Валентин Щокін
На Запоріжжі до смерті забили військового у частині
За однією з версій, чоловік загинув під час добового наряду
5.ua|Від 5 канал


16 червня 2016

Щокін Валентин, користувач 1ua
Валентин Щокін
http://1ua.com.ua/ma...>В Запоріжжі начальника податкової арештували за хабар в 154 тисячі гривень!!!

2 березня 2016


... 2


  Закрити  
  Закрити