"Правий сектор" у Харківській області продовжує боротися з незаконною вирубкою дерев. Адже у державних структурах, де рука руку миє, уміють лише шукати виправдань.
Зокрема начальник ГУ Національної поліції області Сокуренко стверджує, що не може розпочати слідчі дії, бо екологічна інспекція не підрахувала збитки, спричинені розкраданням лісів. Натомість, чому слідчі не звернулися в цю інспекцію для визначення суми збитків, залишається таємницею.
Звісно Держекоінспекція могла б і самостійно підрахувати збитки під час перевірок, однак тут на заваді, за словами начальника цієї служби, їм стали злі лісівники.
Тим часом розкрадання лісів на Харківщині продовжуються. Незаконна вирубка відбулася під Мокрою Рокитною. Та цього разу правосекторівці самі звернулися до Держекоінспекції з проханням підрахувати збитки. На що отримали відповідь, що ніхто ніяких перевірок проводити не буде.
Перший аргумент наведений у відповіді цієї служби був такий: "відповідно до статті 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" підставою для проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства має бути обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав".
Тобто інспектори натякають, що права конкретних людей, що до них зверталися не порушені, а отже підстав для перевірки не має. Однак якщо повністю прочитати цю статтю можна звернути увагу, що підстави таки є.
"Підставами для здійснення позапланових заходів є… звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, ЩО СПРИЧИНИЛО ШКОДУ її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, НАВКОЛИШНЬОМУ ПРИРОДНОМУ СЕРЕДОВИЩУ чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності)"
З цього випливає, що Держекоінспекція або не знає законодавства, або намагається прикрити розкрадачів лісу, однобоко трактуючи закон.
Другим аргументом було те, що ця держслужба нібито не знає, кому належить об’єкт господарювання, а отже й перевірити не може. Абсурдно, що екологічна служба не знає кому належить ліс, та і з’ясувати, що вирубка дерев відбувалася на території ДП "Жовтневе лісове господарство" можна хвилин за п'ятнадцять.
Судячи з усього, Національна поліція Харківщини та Держекоінспекція в Харківській області спробують притягнути до відповідальності винних у вирубці під Мокрою Рокитною, тільки коли їх самих будуть судити за бездіяльність.
Боротьба за ліси триває і "Правий сектор" не намірений відступати, допоки злочинці не опиняться за ґратами!